Otok (The Island)

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Otok (The Island)

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Oti[?]ao i pogledao. Osim [?]to je kolaĹž Loganovog bijega, Ĺ estog dana i Freejacka, nije tako lo[?] kao [?]to sam mislio. Definitivno jedan od boljih filmova Michaela Baya, [?]to god to zna?ilo.
A. Ziljak
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Gledao sam ga pretpremijeri i svidio mi se. Štoviše, prvih ?etrdeset pet minuta je odli?no, ali onda ste?eni dojam malo poremete one akcijske scene, koje su krajnje nevjerovatne. Mislim, ono kako su preživjeli pad s nebodera visokog pola kilometra, a i prije ono na autocesti...
Film se bavi temom jako aktualnom u posljednje vrijeme ? kloniranjem ljudi ? i to je dobro obra?eno. Malo humora, akcije, eti?kih propitkivanja, borbe za pravdu, nevine ljubavi i dobijete The Island.
Definitivno jedan od boljih filmova Michaela Baya, što god to zna?ilo.
Vjerovatno i najbolji. Armageddon i Bad Boysi su mi osrednji, jedino je Pearl Harbor taj nivo.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Meni su Bad boysi bili super, a ova druga dva prili?no osrednja
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

I još nešto vezano za The Island. U filmu se pojavljuje Ethan Phillips, Neelix iz Voyagera. Prvi put sam ga vidio bez maske.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Nimrod wrote:Meni su Bad boysi bili super, a ova druga dva prili?no osrednja
I meni su prvi Bad Boys OK. Armageddon sam presko?io, a Pearl Harbor ima dobrih scena (ono kad avioni nailaze u valovima, a jo[?] niko ne kuĹži [?]ta se sprema mi je odli?no), ali je u cjelini cmizdrav i mnogo patriotski prenabijen, do ruba dijabeti?ke kome.
A. Ziljak
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

evo,upravo sam do[?]ao iz kina
nije lo[?] film ali su fakat pretjerali sa onim nebodreom
a i mogli su stavi ve?i naglasak na kloniranje sje?anja
sorry zbog gramatike
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Zna?i, film se isplati pogledati?
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

Miles wrote:Zna?i, film se isplati pogledati?
ne

ja sam stavila na gain forum teške spojlere pa ak vas zanima pogledajte
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

ljudi film je njesra... rekla mi vidovita dĹžemila i suradnici...
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Miles wrote:Zna?i, film se isplati pogledati?
Mislim da da.
A. Ziljak
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Ba[?] sam ga gledao u utorak. Bit ?e to najbolji SF godine, ?ini mi se. Stvarno je OK. (osim tog nebodera, da). Akcijske scene su nevjerojatno reĹžirane, cijeli film je ina?e dosta reĹžijski nabrijan i super dizajniran. Za izuzetno dobar dojam su moĹžda zasluĹžna i niska o?ekivanja od Michaela Baya...

Mene je isto zainteresirala filozofsko-konceptualna dimenzija, [?]to film nije zanimalo... Naime, SPOILER, ?ini se da je uzimanje DNK za kloniranje prenijelo i sva sje?anja, tj. stanica pamti. To je izuzetno zanimljivo, ali Bay nije tip da se na tom zadrĹžava.
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Mene je isto zainteresirala filozofsko-konceptualna dimenzija, što film nije zanimalo... Naime, SPOILER, èini se da je uzimanje DNK za kloniranje prenijelo i sva sjeæanja, tj. stanica pamti. To je izuzetno zanimljivo, ali Bay nije tip da se na tom zadržava.
Misliš na sje?anja (životna iskustva) jedne osobe? Ona se, kolko ja znam, nalaze samo u stanicama mozga (i to ne u svim) pa mi je to malo sumnjivo.
corwin
Ancient
Posts: 706
Joined: 18 May 2005, 22:24

Unread post by corwin »

prema filmu preslikane su u sve stanice u tijelu
sorry zbog gramatike
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

To pam?enje stanice jeste malo ?udno. Ali, ako smo to oprostili u Alien: Resurection, gdje ne samo da klon pamti, nego kloniranjem osobe automatski dobije[?] i kloniranog parazita kojeg je ta osoba nosila...
A. Ziljak
Post Reply