Tabor

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Tabor

Unread post by Dagi »

Srednje-vjekovni tabor pod Taborom



Jeste li se ikada na[?]li u Hrvatskom zagorju, u autenti?nom srednjovjekovnom ambijentu i cijeli dan proveli u nekom davno zaboravljenom vremenu legendi? MoĹžda je vrijeme da susretnete srednji vijek i to u tajanstvenom Dvoru Veliki Tabor u Desini?u.


Srednjovjekovni tabor pod Taborom po?inje 10. rujna od 14 sati s muzejskim radionicama Roland, Strijelom u metu, Ĺžonglerskom radionicom i bacanjem buzdovana.

Tijekom cijelog dana majstori starih zanata ?e prezentirati svoje umije?e, gatara ?e proricati u svom [?]atoru, a mo?i ?ete pro[?]etati vojnim logorom i srednjovjekovnim sajmom te okusiti zaboravljene starinske delicije.

Od 16 sati po?inje program unutar zidina Dvora Veliki Tabor s predstavom Parsifal, renesansnom glazbom i plesovima, igrokazima, vite[?]kim borbama, Ĺžonglerima?

U ve?ernjim satima o?ekuju vas vite[?]ke borbe s bakljama i posebna atrakcija ? veseli ansambl ?e[?]ke renesansne glazbe.





IskonInternet
23.08.2005
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

No hard feelings, ali gdje je tu SF fandom? History reenactments su vani stara stvar, i tek su nedavno kod nas poceli uzimati maha. LARP barem ima fantasy elemenata, ali ovo bas i ne...

Ne kazem da nije zanimljivo i da ne treba objaviti, samo je malo mozda krivi forum.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Osobno, ne vidim razloga za[?]to ne spajati stvari... Mislim, onaj katapult iz Pazina - ili onaj sa Sferakona - ne spadaju na konvenciju? Ili ipak da?!

Ĺ alu na stranu, imam nepotvr?enih informacija da su re-enactors (kako bi se to reklo na hrvatskom?) zainteresirani za sudjelovanje po konvencijama, ponajprije Sferakonu.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Dagi wrote:Osobno, ne vidim razloga zašto ne spajati stvari... Mislim, onaj katapult iz Pazina - ili onaj sa Sferakona - ne spadaju na konvenciju? Ili ipak da?!
Ne bih znao, ja sam stara skola. :)
Dagi wrote:Šalu na stranu, imam nepotvr?enih informacija da su re-enactors (kako bi se to reklo na hrvatskom?) zainteresirani za sudjelovanje po konvencijama, ponajprije Sferakonu.
Pa i bili su decki iz Srebrnog zmaja (http://www.srebrnizmaj.hr).
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

BerislavLopac wrote:
Dagi wrote:Osobno, ne vidim razloga za[?]to ne spajati stvari... Mislim, onaj katapult iz Pazina - ili onaj sa Sferakona - ne spadaju na konvenciju? Ili ipak da?!
Ne bih znao, ja sam stara skola. :)

Pa, da... Mislim kako se konvencije moraju razvijati i prilago?avati. Ako ljudi na konvencijama Ĺžele vi[?]e [?]arenila i zabave, treba im pruĹžiti. Mislim da je tu Istrakon dao dobre smjernice.

Jasno - glede [?]arenila i zabave - tu organizacija konvencije mora podvu?i crtu i dati diskrecijsku ocjenu [?]to ide, a [?]to ne ide. Primjerice, ako netko Ĺželi klati Ĺžive koko[?]i, pa gatati po iznutricama...
Post Reply