Dakle, kako ste došli ovamo?

Mjesto gdje se novi korisnici mogu predstaviti i upoznati sa stari(ji)ma
Pravila ponašanja, bonton i slično, za neznalice

Moderator: Ire

Kako ste došli do NOSF-a?

Preko SFere (dakle, na poziv/preporuku nekoga za koga znam da je SFeraš ILI preko SFerinog sajta)
5
14%
Na poziv/preporuku nekoga za koga znam da nije SFeraš
4
11%
Na poziv/preporuku nekoga za koga ne znam je li Sferaš
2
6%
Došao sam prije SFere
3
9%
Ja sam SFeraš, ali došao sam prije SFere
3
9%
Došao sam sa SFerom
1
3%
Sam sam pronašao ovaj forum (molim elaborirati)
17
49%
 
Total votes: 35

Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

ban wrote: I da dodam u editu, hosting za nosf istice za dvadeset dana. Tvoji postovi takvi kakvi jesu tjeraju me na ozbiljno razmisljanje da pustim sve kvragu.
Ako je problem financijski, rije[?]it ?e se.

No, ako je problem u o[?]trim postovima i protupostovima, mislim da onda treba stati na loptu.

Ne bih Ĺželio da ispadne kako Izitpajn pili, a ja reĹžem, pa stoga smatram potrebnim upozoriti na neke stvari.

Sve [?]to SFera napravi pod daleko je o[?]trijim pove?alom fandomske javnosti negoli rad drugih srodnih udruga. Ovo drĹžim notornom ?injenicem, dakle op?epoznatim faktom kojeg ne trebam posebno dokazivati. Mislim stoga da stanovita mjera takti?nosti u opho?enju ne da je pitanje elementarne pristojnosti nego conditio sine qua non SFerinih - bilo kakvih aktivnosti.

U konkretnom slu?aju: da sam ja zlobna tre?a strana koja ?eka na SFerine kikseve - a tu ne mislim na bana! - jedva bih do?ekao anketu koja implicira da se SFera krenula arogantno raspitivati u javnosti je li zbilja "preuzela" NOSF-ov forum. Oprosti, Izitpajne, ali Tvoja anketa bi se mogla i tako interpretirati!

Stanimo, dakle, na loptu. Mislim da je Izitpajn pone[?]to nespretno formulirao anketu, ali to nije razlog ikoga implicitno progla[?]avati trolom, odnosno groziti se napu[?]tanjem foruma... MoĹžda bi imalo smisla temeljito preraditi anketu, ha?
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

:( ja sam tužna što se sva?ate
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

:( ja ne bih htjela da nosfa nema
Instant Geek. Just Add Coffee.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Dagi wrote:Nakon prisajedinjenja SFerin forum je neko vrijeme još bio na liniji. Ne znam je li arhivirano ono što se tamo pisalo.
Bojim se da nije. PhpBB-ova baza tamo vise ne postoji, a ja sigurno nisam arhivirao njen sadrzaj, a sumnjam da je i Dalibor.
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Izitpajn wrote:
a ako sfrea[?]i Ĺžale [?]to su se, ?ini mi se, "utopili" u nosfu
Za boga miloga, otkud ti to?
Pa valjda poku[?]avam ?itati izme?u redova, nekako mi se ?ini da je odjednom, ni sam ne znam kako a niti za[?]to, postalo bitno kako je tko do[?]ao na nosf, kao [?]to je odjednom bitno i gdje Ĺživi i radi... za[?]to?

MoĹžda (eto to ja ?itam izme?u redaka, a ti mi reci da ne znam ?itati) stoga da se dokaĹže blesava i nepotrebna ?injenica kako je, eto, gro ?lanova iz Zagreba, i da je od tog dijela Zagrep?ana gro njih upravo - sfera[?]i...

A ti me razuvjeri.

No, da se ne shvati krivo, ne Ĺželim se sva?ati, razgovaramo.
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Možda (eto to ja ?itam izme?u redaka, a ti mi reci da ne znam ?itati) stoga da se dokaže blesava i nepotrebna ?injenica kako je, eto, gro ?lanova iz Zagreba, i da je od tog dijela Zagrep?ana gro njih upravo - sferaši...
ja mislim da je to totalno pogrešna pretpostavka

i, u strahu da ?u izazvati još nepotrebnih rasprava al mi je prekipilo, da je ove dvije ankete postavila osoba iz grada XY i udruge YX, nitko ne bi rekao ni rije?i. al pošto je to izitpajn iz zagreba te k tome iz sfere, iznenada se svi na?u pogo?eni "velikozagrebštinom" i "velikosferaštvom"

kao 1. izitpajn nije ro?eni nego zagrep?anec dotepenec
kao 2. izitpajn govori u svoje ime, a ne u ime cijele udruge sfera
kao 3. to je izitpajn, ?udni su putevi njegovi, al pobogu, on je zadnja osoba za koju bih rekla da ima nekakvih lokalpatriotskih stremljenja


sjašite mi više s tim "zagreb je kriv za sve". zagreb je grad ko i svaki drugi u hrvatskoj. i tu se jednako teško živi ko bilo gdje u hrvatskoj. to što sam se u zagrebu rodila i što tu živim ne osje?am se privilegiranom, niti smatram da bih trebala biti. boli me ona stvar za politiku, dinamo i hajduk, volim jednako medvednicu ko i more ko i osijek koji mi je priraso srcu ko i varaždin gdje sam se uvijek osje?ala ko doma .. jel možemo prestat s tim regionalnim glupostima i vidjet ove ankete ko ono što jesu, bez "?itanja izme?u redova" - obi?ne ankete??

ja sam za bratstvo i jedinstvo :)
Instant Geek. Just Add Coffee.
ban

Unread post by ban »

ire wrote:sja[?]ite mi vi[?]e s tim "zagreb je kriv za sve". zagreb je grad ko i svaki drugi u hrvatskoj
Gledaj Ire, ja ?u ti ponoviti ono [?]to sam ti maloprije poslo na email. Kad Ĺželi[?] saznati odakle je netko na jedan lijep i dru[?]tven na?in, pita[?] ga, ne ide[?] kvaziregionalizirati Hrvatsku. Kad sam ve? spomenuo crnce i ko[?]arku re?i ?u i to da netko moĹže napraviti ovaku anketu me?u profesionalnim ko[?]arka[?]ima u multirasnoj Americi.

Jeste li vi:
1. Crnac
2. Bijelac
3. Žutac
4. Indijanac
5. Melez
6. Mulat
7. Ne[?]to drugo sa velika Ĺžlica (molim elaborirati)

jasno je kakav ?e se odgovor dobiti u ve?ini slu?ajeva. No ta anketa ne?e koristiti nikome jer ?e pokazati da ko[?]arka[?] kad popije Sprite vi[?]e nije Ĺžedan.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

onda molim te optuži izitpajna zato što ne zna složit anketu, a ne sve ovo ostalo što se razvilo.

ovako nekako:

izitpajne, debilu, složi novu anketu, ovom vrije?aš ljude!

:blob:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Dakle, opet se zavr[?]ilo sva?om anarhista i sufraĹžetkinja...
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Uh, ljudi, ali vi stvarno imate bogatu ma[?]tu. Verojatno kao nuspojava ?itanja golemih koli?ina SF-a. Al nemojte je koristiti u negativne svrhe. Paranoja je bolest!

L.C.
At last, the stars are finally right...
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Dagi wrote:Dakle, opet se završilo sva?om anarhista i sufražetkinja...
bit ?e neka kletva

Image
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

pritom, naravno: darth izitpajn i ire skywalker
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Sad su svi pametni, ali kad sam lijepo pitao kako da složim anketu - boje?i se da bi se moglo dogoditi upravo ovo što se dogodilo - svi su šutjeli ko zaliveni. Pogledajte topic pod nazivom "predanketa".

Ina?e, da, znam da postoje ljudi koji rade ankete kako bi dokazali ovo ili ono. Me?utim, bojim se da ne mogu dokazati da ja nisam me?u njima - bar ne u ovom slu?aju - tako da ?u morati zamoliti ekipu da mi vjeruje. Znam da to nekima ne?e biti lako, nekima ?e biti i nemogu?e, ali jednostavno, to je sve što mi preostaje.

Ako mi ne možete uslišiti molbu, iskreno mi je žao. Svatko ima pravo vjerovati u što ho?e. Znanje je mo?, a ako netko svjesno bira neznanje, pa, njemu ?e se obiti o glavu, ne?e meni.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Izitpajn u postu PRED-ANKETA wrote:Je, ali Ĺželim naneki na?in prebrojiti ljude koji su ovamo do[?]li direktno klikaju?i na link "Forum" na SFerinom sajtu ili one koji su do[?]li na direktni poziv SFera[?]a Drugim rije?ima, zanima me koliko je SFera doprinijela ovom forumu.
Okej, jasna je svrha, ali je putem degenerirala...
Post Reply