SF forumi u Hrvata

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Citiram: "Futura - forum jedinog hrvatskog SF ?asopisa na kojemu ve?inu prometa ?ine najave novih brojeva SFerinog fanzina Parseka i povremena pitanja zalutalih posjetitelja "Ima li ovdje netko Ĺživ?"


Onaj zalutali posjetitelj sam ja (belor na Futurinom forumu), jelda?

Nat
At last, the stars are finally right...
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Dagon wrote:Citiram: "Futura - forum jedinog hrvatskog SF ?asopisa na kojemu ve?inu prometa ?ine najave novih brojeva SFerinog fanzina Parseka i povremena pitanja zalutalih posjetitelja "Ima li ovdje netko Ĺživ?"


Onaj zalutali posjetitelj sam ja (belor na Futurinom forumu), jelda?

Nat
Vjerojatno da. S obzirom da sam zadnje najave "parseka" stavljao ja...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Uh, kona?no riješio sve zaostatke tako da se mogu vratiti stvarima koje sam po?eo raditi prije dva tjedna. Dakle:
Zoran wrote:Imaj na umu da npr. tvoju knjigu u Rijeku nije donijela udruga nego du?an. Isti du?an ju je distribuirao i gradskoj knjižnici Rijeka, baš kao i tri kola "Biblioteke Sfera". Tako?er, prezentacije Istrakonskih zbirki su organizirane i na bar jednom Rikonu, ali nisu dospjele u "Novi List" preko tre?ine stranice dok to nismo malo profesionalnije organizirali u du?anu. Da ne govorimo da se ni do njih nije moglo do?i nikako dok se nije otvorio du?an. Sli?no, prezentaciju ovogodišnje Sferakonske zbirke na Primorskom radiju nije organizirala nikakva udruga nego du?an. Ja TVRDIM da je "Game Master" u 6 mjeseci rada napravio za fandom u Rijeci koliko i "Aurora" u zadnjih 6 godina postojanja! Ako ne i više.
Da, ali poanta je u tome da du?an u tome ima materijalni interes. Ne kažem da je zbog toga manje vrijedan, nego samo da zbog toga pripada u drugu kategoriju.
Ice Fox
Ewok
Posts: 24
Joined: 03 Jul 2005, 13:02
Location: Rijeka - Beware
Contact:

Unread post by Ice Fox »

tu se slaĹžem, ali naravno iskreno se nadam i vjerujem da du?an i njegova uprava to rade u neku ve?u op?enitiju svrhu, a ne samo u materijalnu dobit... mislim, i op?enita svrha ?e biti nekakva dobit - ponekad materijalna, ponekad unutarnja, ponekad op?enito gradska/drĹžavan i tako dalje... mislim da Game Master ne bi ni bio otvoren da ljudi koji su ga otvorili nisu imali ne[?]to puno pozitivnije od same materijalne dobiti na umu.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Iza poslovnih pothvata ?esto stoji entuzijazam...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Da ponovim još jednom, ne mislim da je to manje vrijedno, nego samo druga?ije. Zato i postoji klasifikacija, da se stvari razvrstaju.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Moja poanta je u tome da bi naš uvaženi fandom trebao shvatiti kako ?e najbolje prosperirati upravo kroz suradnju s fantasy shopovima i sli?nim mjestima koja imaju financijski interes u fandomu. ?ini mi se da su udruge tipa "Agram" to ve? dobro shvatile i naveliko prosperiraju u odnosu na one koji to odbijaju prihvatiti.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Hm, to je zbilja primamljiva ideja. Mislim da je izraz primamljivo vrlo adekvatan za ovu situaciju zato jer ima cijeli spektar konotacija, i pozitivnih i negativnih? Uh, puno filozofiram, jelda?
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Aha, i ne samo sada i ovdje. ;)

N.
At last, the stars are finally right...
User avatar
Shokre
Ewok
Posts: 3
Joined: 04 Aug 2005, 18:04
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Shokre »

Postoje jo[?] dva foruma u Hrvata. Jedan je Shokre SF forum na adresi: http://kresoosman.com/forum, koji u sebi ima sve od filmova, glazbe, kao i znanstvenih podforuma (aeronautika, umjetna inteligencija, robotika) a drugi Stargate HR forum na adresi: http://www.stargate-hr.info/forumi/index.php , orijentiran prvenstveno prema Stargete seriji, ali ima i mno[?]tvo drugih zgodnih tema.
Navratite pa vidite o ?emu se radi. :headbang:
Shokre
ban

Unread post by ban »

Oba su na popisu nosf linkova ;)
http://nosf.net/linkovi.phtml odjeljak forumi
User avatar
Shokre
Ewok
Posts: 3
Joined: 04 Aug 2005, 18:04
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Shokre »

Sorry nisam ni znao za taj popis. :oops:
Shokre
Post Reply