Essekon

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Aranel wrote: kak to misliš španjolski ne postoji!?
Isto kao što nije postojao jugoslavenski jezik. Postoji kastiljski (kastiljanski?) koji je ono što estran?erosi zovu španjolski, a postoje i katalonski, baskijski...
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

Izitpajn wrote:
Aranel wrote: kak to misliš španjolski ne postoji!?
Isto kao što nije postojao jugoslavenski jezik. Postoji kastiljski (kastiljanski?) koji je ono što estran?erosi zovu španjolski, a postoje i katalonski, baskijski...
što se tiče Španjolskog španjolskog:

Castilian is the official Spanish language of the State. All Spaniards have the duty to know it and the right to use it.
The Spanish languages that are officially recognized by the Statutes of the Autonomous Communities are: Euskera (País Vasco and Navarra), Gallego (Galicia), Catalan (Catalu?a and Islas Baleares) and Comunidad Valenciana where, as stated at the Dictionary of the Real Academia, this variety of Catalan is called Valenciano.

A što se tiče Južno-američkog španjolskog, sve je španjolski a ne 'kastiljanski' kako ga u španjolskoj zovu.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Aranel wrote:
Izitpajn wrote:
Aranel wrote: kak to misliš španjolski ne postoji!?
Isto kao što nije postojao jugoslavenski jezik. Postoji kastiljski (kastiljanski?) koji je ono što estran?erosi zovu španjolski, a postoje i katalonski, baskijski...
što se tiče Španjolskog španjolskog:

Castilian is the official Spanish language of the State. All Spaniards have the duty to know it and the right to use it.
The Spanish languages that are officially recognized by the Statutes of the Autonomous Communities are: Euskera (País Vasco and Navarra), Gallego (Galicia), Catalan (Catalu?a and Islas Baleares) and Comunidad Valenciana where, as stated at the Dictionary of the Real Academia, this variety of Catalan is called Valenciano.

A što se tiče Južno-američkog španjolskog, sve je španjolski a ne 'kastiljanski' kako ga u španjolskoj zovu.
dobro je izitpajn rekao.. španjolska je zemlja, jezik je kastiljski, al ga zovu španjolski kako bi se recimo to tako dao smisao cjelini, ono jedna nacija jedan jezik.. kastiljski je službeni jezik, a ima ih još, npr. u barceloni svi pri?aju po katalonski i niš ih nemreš skužit :D
u srednjoj i južnoj americi ti nitko ne bu rekao da pri?a spanjolski jer bi se tako odredili pod nekadašnje vlastodršce a to je njima bljak pa ti tam svi pri?aju kasitljski, odn. castellano, koji se razlikuje od kastiljskog u španjolskog po izgovoru pojedinih glasova i ni po ?emu drugom pa je to ipak samo jedan te isti jezik.. nešto kao british i american english.

pa bilo je predavanje o tome na essekonu :D :D
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

eto, da nije bilo zezancije oko tehnikalija mozda bi bila nazocna tom predavanju....
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

ire wrote: pa bilo je predavanje o tome na essekonu  :D  :D
KAD? Khm... Jel mi moze neko reci sta je JOS bilo na Essekonu osim onog naseg visesatnog brbljanja? Naime, trebao bih, kao, napisati tekst za "Parsek" a bilo bi glupo da ni ne spomenem stvari na kojima nisam prisustvovao...
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Izitpajn wrote:
ire wrote: pa bilo je predavanje o tome na essekonu  :D  :D
KAD? Khm... Jel mi moze neko reci sta je JOS bilo na Essekonu osim onog naseg visesatnog brbljanja? Naime, trebao bih, kao, napisati tekst za "Parsek" a bilo bi glupo da ni ne spomenem stvari na kojima nisam prisustvovao...
:D ma ja se šalim.. ja sam nešto o tome trtljala dok sam ?ekala kofi a svi su stajali oko mene i pomno me slušali pa je li?ilo na malo predavanje..

dakle, bilo je to u sklopu onog višesatnog brbljanja, bez brige nitko ništa nije propustio :)
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

:mrgreen: LOL @ "Mjesec se i dalje cerio na krdo budala koje su izgledale kao da ?e svakog trenutka po?eti zavijati"
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Tripujam li ja ili se priblizava vrijeme ESSEKONA?
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

Jep :mrgreen:

evo sinoć bio radni sastanak. Najvjerojatnije će Essekon biti 5-7 11.
No sve ćemo još napisati tijekom ovog tjedna.

Moramo riješiti top za grijanje Slavije. Raširili smo pipke po pitanju toga i rezervnog prostora ako ne uspijemo nabaviti top.

Javim vam još sve!
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Jedva ?ekamo :mrgreen:
:blob:
Image
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Aranel, gladni smo informacija.
Opleti!
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

jaz und nimrod und petra und (prema posljednjim informacijama) izitpanj i?i ?emo na essekon..

zanima me tko ?e se još od forumaša, osim aranel i bana, ukazati tamo!

:uzdravlje:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

I ja cu da bidnem nazocan
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
Post Reply