Kraj SFemira

Klubovi, fanzini, konvencije, sajtovi, Bogdaj veći kup ...

Moderator: Dagi

User avatar
Jurica Palijan
Ewok
Posts: 22
Joined: 05 Aug 2003, 00:12

Kraj SFemira

Unread post by Jurica Palijan »

Svim SFemirovim suradnicima i ostalima kojima sljedeca obavijest nesto znaci:

Dvadeset osmog broja SFemira nece biti. Dakle, dvadeset sedmi broj je zadnji broj SFemira koji ce ikada izaci. Svi radovi poslani za dvadeset osmi broj su uzalud poslani (ispricavam se) i nemam nista protiv da ih autori objave na nekom drugom mjestu kada god zele.

Ako netko ima zelju uredjivati SFemir, neka mi se javi pa cemo se dogovoriti.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

3. Zmaj priprema izdavanje prvog broja fanzina "Eridan". Rado ?emo preuzeti radove koji su trebali iza?i u Sfemiru, kao i bilo koje druge radove. Zainteresirani se mogu javiti meni.
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Re: Kraj SFemira

Unread post by davors »

Jurica Palijan wrote:Dvadeset osmog broja SFemira nece biti.
Steta. Jurice vrati se!
U Sfemirima su mi najbolje bile recenzije.

Davor
*Istria is a state of mind*
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Zoran wrote:...kao i bilo koje druge radove. Zainteresirani se mogu javiti meni.
Ima li nekih posebnih uvjeta, u vezi duljine i sli?no?
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Zoran wrote:3. Zmaj priprema izdavanje prvog broja fanzina "Eridan".
Prvo, cestitke na pokretanju fanzina! (ako vam treba koji prilog, pitajte)
BTW Dagi, bas bi legao "popravni" o fanzinima za sljedeci okrugli stol :-). Na Rikonu?

Drugo: Eridan, Eragon, Aragon, Araton, Aragorn, mislim, nije li se moglo neko originalnije ime smisliti?

Ina?e, zanimljivo je to s imenima fanzina i udruga... kad su se iscrpili nazivi koji su bili dovoljno eseficni/astronomski/mitoloski a opet ne bas jako stranjskozvucni, krenulo je s nazivima koji imaju "sf" u sebi - SFera, SFemir, SFinga, samo sam cekao kad ce se pojaviti SFinkter :-), a sad se zaslo u "literarizam" (u ovom casu nisam siguran sto znaci Eridan, al nije ni vazno).

Otkinuo sam kad sam vidio reklamu za djecje cipele "Frodo"...

Je li ime Eridan konacno, ili jos mozete popraviti stvar?

Davor
*Istria is a state of mind*
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Ponajprije, [?]teta za ga[?]enje SFemira, no nema veze ako se ide dalje - s ?ak dva nova fanzina!

Nadalje, mislim da bi "popravni" okrugli stol o fanzinima dobro legao. Zapravo, sad je sazrela situacija, osobito ukoliko se do Rikona pojave jo[?] dva najavljena fanzina - istarski i rije?ki - plus eventualno "Via Galactica".

A da fanzinskoj sceni ovih dana treba posvetiti pozornost, treba. Budu?i da "Futura" plus-minus ne izlazi, fanzini su rje[?]enje. I to privremeno, nadam se. S druge strane, nije ?udno [?]to je beogradski "Emitor" do[?]ao do cca. 450-og broja, budu?i da SiCG ni nema profesionalnog SF ?asopisa.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Eridan je ime sazvijež?a
Eridan na gr?kom zna?i "rijeka"
Eridan je bio drugi izbor za ime naše udruge

ovo nam je vjerojatno dovoljno razloga da ga zadržimo kao ime fanzina.

Osim toga, dobro zvu?i.
User avatar
TheFlyOnTheWall
Hani
Posts: 52
Joined: 14 Mar 2005, 17:42
Location: Geminianum
Contact:

Unread post by TheFlyOnTheWall »

Zoran wrote:Eridan je ime sazvijeĹž?a
...a ima ih jos 87! :angel:

:dontknow:
"Volim oblake... oblake, [?]to prolaze... ondje... divne oblake!"
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

davors wrote:Ina?e, zanimljivo je to s imenima fanzina i udruga... kad su se iscrpili nazivi koji su bili dovoljno eseficni/astronomski/mitoloski a opet ne bas jako stranjskozvucni, krenulo je s nazivima koji imaju "sf" u sebi - SFera, SFemir, SFinga, samo sam cekao kad ce se pojaviti SFinkter :-)
Mislim da je "SFinkter" bio naslov uvodnika Parseka dok ih je ure?ivao Dražen Ka?ar. Ili je to bio Vlatko?
ban

Re: Kraj SFemira

Unread post by ban »

Jurica Palijan wrote:Ako netko ima zelju uredjivati SFemir, neka mi se javi pa cemo se dogovoriti.
Leone?
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

ja bi osobno volio do? u kontakt s nekim piscima koji su objavljivali u sfemiru, Melani Matejak primjerice i još nekim (neznam sad imena na pamet) pa jurice ako mi možeš dat kontakt mailove bio bih zahvalan.
Život je samo san na putu do smrti
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

TheFlyOnTheWall wrote:
Zoran wrote:Eridan je ime sazvijež?a
...a ima ih jos 87! :angel:

:dontknow:
Sad mi reci koliko od tih sazvijež?a nosi ime koje je, kad ga prevedeš na hrvatski, identi?no imenu grada u kojem ?e se taj fanzin stvarati (u ovom slu?aju Rijeka)?
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Klara wrote:
Zoran wrote:...kao i bilo koje druge radove. Zainteresirani se mogu javiti meni.
Ima li nekih posebnih uvjeta, u vezi duljine i sli?no?
Nema. Iako ne vjerujem da ?emo baš objavljivati romane :iconbiggrin:
Kra?i tekst, ne?emo sad baš brojati slova ali da ne odnese 2/3 fanzina. Doduše, još ne znamo koliko ?e stranica imati fanzin.... uglavnom, pošalji nešto ASAP. Možeš meni na mejl pa ?u ja proslijediti uredniku.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Zoran wrote:...po[?]alji ne[?]to ASAP. MoĹže[?] meni na mejl pa ?u ja proslijediti uredniku.
OK, samo nemam ni[?]ta sada trenutno. Ĺ to je to ASAP?
Post Reply