Sva krv covjecanstva

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Sva krv covjecanstva

Unread post by davors »

I, je li netko stigao procitati roman Dalibora Perkovica "Sva krv covjecanstva"?

Davor
*Istria is a state of mind*
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Moje standardno pitanje: gdje tog ima za kupiti?

Nat
At last, the stars are finally right...
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Dagon wrote:Moje standardno pitanje: gdje tog ima za kupiti?
Nat
Osobno sam vidio da ima u knjizari Tamaris na Jelacic placu u Zgb, a moze se naruciti i direktno kod nakladnika, "Naklade Zoro" (ne znam telefone napamet, ali sigurno su napisani na http://www.zoro.hr )

Inace, mrtav-hladan mogu reci da je roman odlican. Ne samo zato sto sam mu urednik :-)

Davor
*Istria is a state of mind*
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

davors wrote:
Dagon wrote:Moje standardno pitanje: gdje tog ima za kupiti?
http://www.zoro.hr )
Web je malo nepregledan, pa evo copy/paste kontakt-podaci:

Tel/fax: +385 / 1 / 46 15 655, 46 15 071
e-mail: zoro@zg.htnet.hr
Iblerov trg 9
10000 Zagreb, Hrvatska
Kontakt osoba: Suzi Vidoši?, poslovna tajnica
Uredovno vrijeme: 9 - 14 sati

Pa narucujte! I ugodno citanje, prava knjiga za ove ljetne dane.

Davor
*Istria is a state of mind*
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Naru?ila sam, thanx!

Nat
At last, the stars are finally right...
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Ja pro?itao domah nakon SFeraKona... Hvalim, ali i kudim. Hvalim jer je, nakon Sablje, rije? o napokon dobro napisanom i dugom romanu od na[?]ih SF poslenika 90-ih i 2000-ih. Kako je Sablja ipak djelo ?ovjeka sa strane, Izitpajn je prvi stasao do romana od zbirki, ono [?]to jo[?] ?ekam(o) od mnogih od kojih se prije o?ekivalo. Hvalim ideje, kvalitetu pisanja, Ĺžanrovske sastojke, napetost, pa i stil.
KaĹžem "pa i stil" jer ga i kudim: naime, kako god se te?no ?ita, ?ita se prebrzo. Pripovijedanje je prete?no, odnosno struktura romana se svela na izno[?]enje doga?aja, fabuliranje, gradnju napetosti, i stoga je to dobar i kvalitetno napisan Ĺžanrovski roman, a pogotovo je to dobro napisan roman, [?]to je dobro za hrv. SF (takvih bismo romana trebali imati puno, puno vi[?]e). No, ?ini mi se da stoga pati ono [?]to bih imenovao "dubinom" romana. Psihologizacija ili nekakve filozofske ideje ili "vi[?]e razine" romana su mi prepovr[?]no odra?ene. Naime, u radnji i ideji pri?e prepoznajem odjeke Raosova Brodoloma kod Thule, te stoga u suporedbi (koja moĹžda i nije po[?]tena) ovaj roman pati, jer Raos iz pri?e o brodu, brodolomcima i njihovom sudbinskom moralnom pitanju po ?ovje?anstvo gradi filozofski i idejno izrazito dubok roman (i pretjeruje u kvantiteti:-), dok Izitpajn tu moralnu dilemu ostavlja nekako nedore?enom; ona je tu, ali nije razra?ena nego je, rekao bih, jednostavno o?ekivan ulog u gradnji fabule po zahtjevima Ĺžanra. Glavni lik mi se negdje pred kraj gubi, tj. nikako da prereĹže tu moralnu dvojbu (iznevjereno o?ekivanje, koje bi zapravo trebalo biti pozitivna stvar, jer obi?no nervira okorjele Ĺžanrovske ?itatelje). Mogao bi netko re?i da Izitpajn ne voli filozofirati, za razliku od Raosa, [?]to je legitimno, a ?esto i dobrodo[?]lo, no to nije istina, jer sam ja 1) zgrabio odmah roman jer je to Izitpajn, 2) imao velika o?ekivanja jer je to Izitpajn - "Banijska praskozorja" i "Preko rijeke" postavila su najvi[?]e standarde u formi kra?eg romana/dulje pripovijetke, a i [?]to se ti?e "filozofiranja" i "dubljih" (politi?kih?) tema, a napisane su bolje od "te?no & kvalitetno"... Sva krv ?ovje?anstva mi je vrlo dobra, ali ne na razini njegovih pripovijetki... ?ini mi se da bi to mogao biti sindrom prvog romana, tj. da Izitpajn pi[?]e jako dobro, ali kao da je pustio ovo jer je to "prvi roman", a ima novih, boljih stvari... Nadam se, jer me je pripremio na puno ve?e stvari, politiku :iconbiggrin: i tako to, pa i filozofiranje...

Sad, roman je jako jako dobar, ispast ?e da ga ne hvalim, jer je rije? o dobro napisanoj stvari, na zavidno broju stranica bez vi[?]ka materijala. No meni fali malo izitpajnovske zapitanosti nad sudbinom nas samih, premda bi se moglo tvrditi da je on u ovom romanu prebacio politi?ke dileme i njihove moralne reperkusije u svemirski okoli[?]...
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Dagon wrote:Moje standardno pitanje: gdje tog ima za kupiti?

Nat
Neš ti pitanja. Pa u "Game Master"-u , naravno!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Pa, hvala na stru?nom i analiti?kom komentaru. Imaš ?ast biti prvi koji je ušao u press-clipping :)
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Zoran wrote: Ne[?] ti pitanja. Pa u "Game Master"-u , naravno!
A ja naru?ila preko interneta :x
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Klara wrote:A ja naru?ila preko interneta :x
Preko koje knjizare?

Davor
*Istria is a state of mind*
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Zoran wrote:
Dagon wrote:Moje standardno pitanje: gdje tog ima za kupiti?

Nat
Ne[?] ti pitanja. Pa u "Game Master"-u , naravno!
MoĹže li po[?]tom? Ima[?] jo[?] [?]ta dobrog? Ja sam ba[?] u fazi nabavljanja novih knjiga. MoĹže[?] mi odgovoriti i na PM, da ne zamaramo druge.

Nat
At last, the stars are finally right...
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Klara wrote:
Zoran wrote: Neš ti pitanja. Pa u "Game Master"-u , naravno!
A ja naru?ila preko interneta :x
:shock: Genije. Kad kupuješ vo?e, sigurno ti ne padne na pamet da ga potražiš u vo?arni?
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

davors wrote: Preko koje knjizare?
Iskoristila sam podatke si ti napisao u ovom topicu.
Zoran wrote:Kad kupuje[?] vo?e, sigurno ti ne padne na pamet da ga potraĹži[?] u vo?arni?
Ne, odem u Konzum :; :)
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Izitpajn wrote:Pa, hvala na stru?nom i analiti?kom komentaru. Ima[?] ?ast biti prvi koji je u[?]ao u press-clipping :)
Press-clipping? :o Pa imao sam ideju da ne[?]to napi[?]em za Zarez, ali sam odustao, jer ?e neupu?enima ispasti da roman nije dobar, a je. Zna[?] kakav je narod. To je bila samo jo[?] jedna moja faza, kao kad sam imao namjeru napisati tekst o svakoj od knjiga SFerine biblioteke :!: Toliko o pripomo?i o [?]irenju hrv. SF-a u [?]iri "mainstream" :dontknow:

Zaj je press-clipping tako lo[?]? Pa po[?]alji par primjeraka, Jutarnji, Vijenac, Vjesnik, moĹžda netko pro?ita, premda to tvom izdava?u jest gubitak, s obzirom na cijenu knjige.
Post Reply