SFerine zbirke

Kutak za opsesivno-kompulzivne

Moderators: Tomislav Sakic, davors

Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

mica milovanovic wrote:
ne treba zanemariti ni mogu?nost da je Emitor sluĹžio kao nadomjestak za profi ?asopis kojeg je u Hrvatskoj dosad iza[?]li 122 broja tako da ljudima fanzin jednostavno nije trebao.
To si dobro rekao. Emitor je nekoliko godina bio jedino mesto gde su ljudi mogli da pronadju ne[?]to o SF-u. Zato i takva hiperprodukcija...
Hm, to sam si i mislio... Dakle, za o?ekivati je pove?ani pritisak na fanzine i u Hrvatskoj.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Dagi wrote:Hm, to sam si i mislio... Dakle, za o?ekivati je pove?ani pritisak na fanzine i u Hrvatskoj.
Hmmm, jesi li ti svjestan da si urednik jedinog redovno izlaze?eg SF glasila u Hrvata? Jel ti bar malo klecaju koljena, a? :)
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Izitpajn wrote: Hmmm, jesi li ti svjestan da si urednik jedinog redovno izlaze?eg SF glasila u Hrvata? Jel ti bar malo klecaju koljena, a?
Ovo drugo - definitivno DA!
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Dagi wrote:
Izitpajn wrote: Hmmm, jesi li ti svjestan da si urednik jedinog redovno izlaze?eg SF glasila u Hrvata? Jel ti bar malo klecaju koljena, a?
Ovo drugo - definitivno DA!
Ma to je zbog godina. ;)
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

pažljivo, berislave, da ne dobiš štapom po ple?ima!
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
davez
Ewok
Posts: 36
Joined: 18 Apr 2004, 16:48

Unread post by davez »

Izitpajn wrote:Hmmm, jesi li ti svjestan da si urednik jedinog redovno izlaze?eg SF glasila u Hrvata? Jel ti bar malo klecaju koljena, a? :)
A [?]to, Sfemir vi[?]e ne izlazi?
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

nažalost ugasio ga jurica prije nekoliko mjeseci
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
davez
Ewok
Posts: 36
Joined: 18 Apr 2004, 16:48

Unread post by davez »

L.Z. wrote:naĹžalost ugasio ga jurica prije nekoliko mjeseci
A shit. Slava mu i hvala.
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Unread post by Kris »

davez wrote:
L.Z. wrote:nažalost ugasio ga jurica prije nekoliko mjeseci
A shit. Slava mu i hvala.
Još se nadamo da to nije definitivno. S Juricom se nikad ne zna :;
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Ja se nadam da nije definitvno s Futurom?

Btw, problematika antologija/zbornik. Neko je tocno rekao (sto se tice "potkovanosti u knjizevnoznanstvenoj terminologiji" :dontknow: ), sferakonske zbirke su zbornici, a ne antologije. Zbornik je, jelte, zbornik novoobjavljenih radova neke grupe ([?]kole, simpozija, drustva, generacije i sl.) a antologija je antologijski izbor prije objavljenih radova s nekog podrucja.
Rijec zbirka je neutralna i fina (zbornik usitinu zvuci malo glupo, premda to jest godisnji zbornik drustva SFera) - zbirka prica, zbirka pjesama; mislim da svi vecinom i kazemo "godisnja Sferakonska/SFerina zbirka"? :uzdravlje:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Tomislav Šaki? wrote:(zbornik usitinu zvuci malo glupo, premda to jest godisnji zbornik drustva SFera)
Just for the record, ve?ina autora nema nikakve veze sa SFerom. Osim što im je pri?a objavljena u SFerinoj zbirci :)
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Znam, znam, onda zbirka, zbirke su natje?ajne.
Futura nije propala - 124 broj na kioscima!
Post Reply