Klingonski jezik u Kongresnoj knjiĹžnici

Sociologija, historiografija, semiotika ... po potrebi sa cyberprefiksom.

Moderator: Xaotix

User avatar
Bojan
Puppeteer
Posts: 136
Joined: 16 Dec 2003, 03:47
Location: Zagreb
Contact:

Klingonski jezik u Kongresnoj knjiĹžnici

Unread post by Bojan »

Prenosim s Via Galactice:
Ameri?ka Kongresna knjiĹžnica je objavila sluĹžbeno izdanje za bibliografski zapis jezi?nog koda te predmetnicu za radove na Klingonskom jeziku. Predmetnica je "Klingonski (umjetni jezik)". Vi[?]e o Klingonskom jeziku moĹžete saznati na stranicama Instituta za Klingonski jezik.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

No, da. Sad se mogu priu?iti kingonskome... A vidim i Via Galactica je Ĺživahna, i to jako! Nego, za[?]to ne da[?] pristupiti svojem blogu?
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

ljudi u?ite kineski...oni ?e vladati svijetom za na[?]ega Ĺživota

:!:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Bojan
Puppeteer
Posts: 136
Joined: 16 Dec 2003, 03:47
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Bojan »

Dagi wrote:No, da. Sad se mogu priu?iti kingonskome...
HIja'!
Dagi wrote:A vidim i Via Galactica je Ĺživahna, i to jako!
Takve faze dodju i prodju. Vjerojatno ce uskoro nastupiti mrtvilo. Ali trudim se zadrzati kakvu-takvu azurnost.
Dagi wrote:Nego, za[?]to ne da[?] pristupiti svojem blogu?
Hm. Vjerojatno pokusavas sa starom adresom.
Prilicno sam siguran da sam ti pocetkom veljace poslao obavijest o promjeni adrese... ali ako nisam - ispricavam se. Dakle: CyberFolk.net.
User avatar
Bojan
Puppeteer
Posts: 136
Joined: 16 Dec 2003, 03:47
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Bojan »

Zeljko wrote:ljudi u?ite kineski...oni ?e vladati svijetom za na[?]ega Ĺživota
Bas me zanima kako ce se Kina snaci kao veliki igrac, kakav upravo postaje.
Mislim da ce ih u jednom trenutku niska razina obrazovanosti poceti sputavati. Ako to zanemare - gospodarstvo ce im nakon nekog vremena poceti stagnirati, a onda ce krenuti prema dolje, sto ce narusiti politicku stabilnost. Ako odluce uloziti u obrazovanje, narod ce zatraziti veca prava i slobode - sto ce takodjer dovesti do politicke destabilizacije. Iskreno, mislim da se svijet ne treba bojati Kineza.
A pogotovo Kineskog jezika. Jer, ako nas natjeraju da naucimo kineski, ili svom narodu dopuste da nauci engleski - moglo bi se desiti da obicni, poslusni Kinezi pocnu komunicirati s ostatkom svijeta, i da im na pamet pocnu padati svakakve cudne ideje o slobodi i demokraciji.
Post Reply