Ruski (sovjetski) SF film

Rasprave o SF filmovima

Moderator: TB

Forum rules
Zabranjeno je objavljivanje, slanje, razmjena i promoviranje filmskog sadržaja koji je zaštićen autorskim pravom, a dobavljen nelegalnim putem.
Post Reply
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Ruski (sovjetski) SF film

Unread post by Den »

?itam na "hr.rec.sf" o ruskom filmu, [?]to je tko gledao kao mali i pitanja kako se film zove i tako to....

pa reko da pogledam [?]to IMDB ima o ruskom filmu a kad ono.....za njih rusi ne snimaju SF filmove :)

> Common genres for Russian
> Count Genre
> 2474 Drama
> 941 Comedy
> 492 Romance
> 405 War
> 404 Crime
> 344 Action
> 338 Family
> 329 Documentary
> 280 Short
> 279 Adventure

nisu bolji ni za SF, evo koje zemlje, po njima, imaju SF filmove:

Common countries for Sci-Fi
Count Country
3407 USA
813 Japan
581 UK
333 Canada
194 France
150 Mexico
140 Italy
138 Germany
105 Spain
99 Australia
---------

idem vidjeti koji su to meksi?ki SF filmovi :)
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

I? koji su?
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

sve neke trakavice u 5-6 djelova
Super -ne[?]to- protiv raznih protivnikka
zapamtio sam jedino "Superloco" a protiv koga je to je izlapilo
User avatar
Malleus Malleficarum
Ewok
Posts: 9
Joined: 17 Mar 2005, 13:17

Unread post by Malleus Malleficarum »

Cudno - ipak je jedan od najboljih SF filmova svih vremena sovjetski. No mozda zato jer je Tarakovski bio disident ga ne smatraju za svojeg. No bilo kako bilo Solarisu se ne moze osporiti kvaliteta (no nikako ga ne usporediti sa Clooneyevim sh..om).

A gdje su onda jos Stalker, Hotel kod poginulog alpinista, cijela serija djecjih SF filmova...
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Malleus Malleficarum wrote:Cudno - ipak je jedan od najboljih SF filmova svih vremena sovjetski. No mozda zato jer je Tarakovski bio disident ga ne smatraju za svojeg. No bilo kako bilo Solarisu se ne moze osporiti kvaliteta (no nikako ga ne usporediti sa Clooneyevim sh..om).

A gdje su onda jos Stalker, Hotel kod poginulog alpinista, cijela serija djecjih SF filmova...
Bio je onaj, ne znam tko je reĹžirao, Planeta bura, tamo negdje iz 60-tih. To su neki Ameri uzeli kao sirovi materijal i onda inserte (one sa spec. efektima) izmontirali u neki svoj film Ĺžnj-kategorije. Bilo je jo[?] dosta ekranizacija, Mjese?eva duga, Akvanauti etc.
A. Ziljak
Kil-Kenny
Ewok
Posts: 22
Joined: 18 Feb 2005, 04:13

Unread post by Kil-Kenny »

Stvarno su cudni... Mislim, Stalker je, barem meni, najbolji SF film - savrsenstvo od filma. Nedavno sam imao prilike gledati ga i na DVDu ( dosad imao samo na VHSu ) - preporucujem ga svima. Prije DVD-a nisam znao da je Stalker sniman dvaput!?!?!... Postoji jedna zgodna pricica da je navodno Kurosawa nazvao Tarkowskog i pitao ga na koji nacin je snimio ''one odraze u vodi'' u Stalkeru? :))) Da mi je imati zapis tog telefonskog razgovora!! :) Slazem se da je Sodenbergov Solaris - katastrofa! Trebali bi stvarno zakonom zabraniti re-makove filmova i jos staviti masne novcane kazne za bilo kakav pokusaj re-makea kinematografskih remek-djela. Holivudskoj neinventivnosti mora doci kraj, a bogme i ovakvom podcjenjivanju. A pored toga, gdje su Japanci? Gdje je Lucas pronasao inspiraciju za svoje Ratove Zvijezda?
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Malleus Malleficarum wrote:Cudno - ipak je jedan od najboljih SF filmova svih vremena sovjetski...
Utjecaj kapitalizma na umjetnost! ;)

Nat
At last, the stars are finally right...
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

Aleksandar Žiljak wrote:Bio je onaj, ne znam tko je reŞirao, Planeta bura, tamo negdje iz 60-tih.
Klu[?]antsev ili kako se ve? ?ita

sje?am se neke rasprave o Darvinu :)
User avatar
Bojan
Puppeteer
Posts: 136
Joined: 16 Dec 2003, 03:47
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Bojan »

Kil-Kenny wrote:Slazem se da je Sodenbergov Solaris - katastrofa!
Meni je bio O.K.
Kil-Kenny wrote:Trebali bi stvarno zakonom zabraniti re-makove filmova i jos staviti masne novcane kazne za bilo kakav pokusaj re-makea kinematografskih remek-djela.
Mislim da na Sodenvergov Solaris ne bi trebalo gledati kao na remake Solarisa od Tarkovskovog, nego kao na sasvim zaseban film - t.j. jo[?] jednu ekranizaciju Lemovog romana. I to sasvim pristojnu.
Post Reply