Igraonica, Zagreb, Bogovićeva ulica

Igre na forumu.

Moderator: Xaotix

Post Reply
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Igraonica, Zagreb, Bogovićeva ulica

Unread post by Izitpajn »

http://igranje.org/igraonica-prostor

(Može li moderator ovo staviti da stalno visi na početku podforuma. Ja ne mogu.)
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Igraonica, Zagreb, Bogovićeva ulica

Unread post by Xaotix »

Zalijepljeno.

S obzirom na boom unplugged igranja i posvećenih im društava (SRP, Igranje.org) pa čak i domaćih firmi koje proizvode igre, bilo bi zanimljivo vidjeti koliko je na to utjecala ekonomska situacija, a koliko socijalne mreže... Al to je druga tema, pa ako rasprava živne... :)
Randomness is strong with this one!
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Igraonica, Zagreb, Bogovićeva ulica

Unread post by Brumiko »

Xaotix wrote:S obzirom na boom unplugged igranja i posvećenih im društava (SRP, Igranje.org) pa čak i domaćih firmi koje proizvode igre, bilo bi zanimljivo vidjeti koliko je na to utjecala ekonomska situacija, a koliko socijalne mreže... Al to je druga tema, pa ako rasprava živne... :)
Vjerojatno je na porast popularnosti klasičnog društvenog igranja utjecala i retardacija video-igara. :zubo:

Malo je dosadno kada se "revolucionarni" napredak svede na vidljivost nosnog prišta na licu suigrača, dok je radnja uvijek ista:
  • "Odi i zatuci nekog" ili
    "Odi i nabavi nešto, a da bi to nabavio moraš zatuć onoga tko to ima"
Po hrvatski rečeno:
  • "Odite u rejd i demeđirajte glavnog bosa" odnosno
    "Odite u kvest za međik ajteme s puno plusića, a da biste to ačivali, morate se dobro hilat i fajtat jer je glavni bos haj level"
:lol2:
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Igraonica, Zagreb, Bogovićeva ulica

Unread post by Nazir »

Mislim da nisu toliko krive društvene mreže koliko se sama kvaliteta, mogućnost izbora i zanimljivost samih board gameova povećala unazad par godina...
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Igraonica, Zagreb, Bogovićeva ulica

Unread post by Xaotix »

@Brumiko
I još me onda zbunjeno pitaju zašto ne igram kompjutorske igre? Dodaj tome i činjenicu da se za svaki novi revolucionrni prišt mora upgrajdat kanta... (Možda to i više i nije aktualno).
Al to ti je blockbuster tržište, ima dosta igara koje su ok. Naravno. nisu first person shooteri. Bez obzira na nostalgiju, kompjutorske igre su prije bile puno raznovrsnije.

@Nazir
Ovo što si rekao vrijedi tek donekle i to u lokalnim hrvatskim okvirima. Dobrih i kvalitenih stolnih igara je bilo i prije, pravi boom je počeo osamdesetih,a industrija se razvila krajem 90 ih i u ovom stoljeću (kako to zvuči... :) ). Kod nas dućani postoje već dugo, tu je i internet, a rusvaj sa stolnim igrama počinje tek zadnjih par godina. Zašto su se ljudi probudili tek (ili, baš) sad?
Randomness is strong with this one!
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Igraonica, Zagreb, Bogovićeva ulica

Unread post by Brumiko »

Xaotix wrote:@Brumiko
I još me onda zbunjeno pitaju zašto ne igram kompjutorske igre? Dodaj tome i činjenicu da se za svaki novi revolucionrni prišt mora upgrajdat kanta... (Možda to i više i nije aktualno).
Nabavka nove kante za prikaz revolucionarnih prišteva više nije toliko aktualna kao, recimo, početkom dvijetisućitih, ali, da, i dalje je nazočna.
Igre koje ja igram su uglavnom preko 10 godina stare (Alpha Centauri).
Od novijih, opčinile su me:
  • Mr.Robot - preslatka platformna arkadna avantura s daškom RPG-a, u stilu starih "izometrijskih" igara za osmobitna računala, ali na x86 steroidima. Očito nadahnuta Alienom 8. Muzika iz foršpana je iz Manic Minera. :) Za Windoze, ali navodno radi i pod Wineom.
    Aquaria - igra koja me ostavila bez riječi. Jednom riječju, predivna. Kao lijepa žena, božemiprosti na usporedbi. Fantasy arkadna avantura. Višeplatformna. Dobra za razvoj sluha i detekciju daltonizma. Ozbiljno, ne zezam se.
    SpaceChem - multiplatformna (Win, *ux, Mac) puzla kemijske tematike. Opaka glavolomka.
    World of Goo - savršena za tablete, napravljena za sve platforme. Beskrajno zabavna akcijska fizikalna puzla s nezaboravno simpatičnim junacima. :)
Ni za što s popisa ne moraš imati revolucionarnu kantu, a cijene su između 10 i 30 dolara tako da nećeš bankrotirati. Za svaku igru raspoloživ je i dobar demo tak da znaš kaj kupuješ.
Stonehead
Hani
Posts: 89
Joined: 04 Jun 2004, 20:10

Re: Igraonica, Zagreb, Bogovićeva ulica

Unread post by Stonehead »

Još ih nisam stigel posjetiti a već sele u Buena Vista Club, ako se ne varam.. :/
VELIKI.... VELIKI od Sjevera!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Igraonica, Zagreb, Bogovićeva ulica

Unread post by Izitpajn »

Zato jer tamo ne moraju plaćati.

Downside je da je radno vrijeme do 22h i može se samo vikendom, ali rade na tome da malo prošire.
Stonehead
Hani
Posts: 89
Joined: 04 Jun 2004, 20:10

Re: Igraonica, Zagreb, Bogovićeva ulica

Unread post by Stonehead »

Aha! Ipak se ne sele! :)

moram se dogovoriti s ekipom da odemo jedan dan igrati... :P
ovak imamo samo catan i alhambru ... :/
VELIKI.... VELIKI od Sjevera!
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Igraonica, Zagreb, Bogovićeva ulica

Unread post by Xaotix »

E vidiš, plan B je SFera utorkom... Dosad smo između ostalog vrtili Robo Rally, Fury of Dracula, Werewolf of Millers Hollow, Race for the Galaxy, a bogami i šah i go! Bilo je tu još svačeg...

Meni su isto rekli da će mijenjati prostor za igraonicu, ali izgleda da su odgodili selidbu.
Randomness is strong with this one!
Stonehead
Hani
Posts: 89
Joined: 04 Jun 2004, 20:10

Re: Igraonica, Zagreb, Bogovićeva ulica

Unread post by Stonehead »

Zvuči cool SFera utorkom, ali to počne u 20:00h?
Treba se na posel ujutro i u srijedu :P

Besides, tek upoznajem kaj se radi u SFeri, tj. tek trebam spoznati iz prve ruke.
VELIKI.... VELIKI od Sjevera!
Post Reply