Molim preporuku za igru na ploči

Igre na forumu.

Moderator: Xaotix

proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Molim preporuku za igru na ploči

Unread post by proteus77 »

Prvo, fala svima na pomoći.

Drugo, posebno zahvaljujem z_zadru na najiscrpnijim sugestijama. Da malo i ja razjasnim, ovo "da se ne mozga puno" moram malo pojasniti: nije meni problem mozgati, dapače, i ja bih volio što dulje razbijati glavu, trenirati mozak i učiti pravila nego sam to rekao zbog drugih; ne bih želio umjesto igre kolegama sto godina objašnjavati pravila i na tome gubiti vrijeme :puca: umjesto da ga gubim na igranje :zubo:

Treće, Uskoci su mi na prvu ruku nekako dobri, em domaće, em 80 kuna kako sam negdje vidio cijenu; od board games sam se zakačio na Cosmic encounter, zvuči jako dobro, mislim 46 dolara na Amazonu, taman nekako gornji plafon što se tiče cijene, do 250 kn bih dao.

Ne znam, jel bio netko u Carti magici, toj novoj trgovini u Frankopanskoj? Sajt još nisu podigli, na popisu igara koje će se moći kupiti nema CE :(

Kak bi stari Huizinga reko, homo ludens :D
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Molim preporuku za igru na ploči

Unread post by Xaotix »

Znam da je otvorena prošli tjedan, i ne mnogo više.
Ako želiš Cosmic Encounter, nazovi ih i provjeri da li ga možeš naručiti, pa da dovuku i tvoju kopiju kad im dolazi slijedeća pošiljka.

Alternativno, u Ljubljani imaš Črnu Luknju. Ni oni trenutno nemaju CE, ali sa dva dućana imaš više mogućnosti.
Randomness is strong with this one!
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Molim preporuku za igru na ploči

Unread post by Nazir »

Xaotix wrote:Čuo sam to puno puta, ali to je zato jer igrate bez Simpatizera koji je bitan za balans igre u 4 i 6 igrača. Ukratko u 4 igrača imaš 3 ljuda na 1 Cylonca samo ako ljudi loše stoje na pol igre. Inače je 2:2. Iako, u jednom imaš pravo; igra je bolja s 5-6 igrača.

Ako se ovo o Galactici nastavi, otvaram poseban thread za nju :lol:
Ko je reko da se igra bez simpatizera? :vrag: Problem je u tome sto humani u prva 4 skoka namjerno sami sruse neki od resursa s cime sprijece pretvaranje simpatizera u Cylona...


A što se tice Carte Magice - vlasnik ducana je u biti rukovoditelj prijasnjeg LOM-a. S obzirom da se tek jos ufurava jer sada sve ide samo za jedan ducan, jos nije podigao ducan na noge kako bi htio. U svakom slucaju, slobodno ih nazovi i reci za igru. Siguran sam da ce te saslusat i, ako je moguce, narucit je ili barem nekako uputit gdje bi je mogao dobiti... Cilj ducana je biti no#1 za gamere tako da mislim da ce se potruditi ici u tom smjeru cim je vise moguce...
Post Reply