Pardus

Igre na forumu.

Moderator: Xaotix

User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Pardus

Unread post by Izitpajn »

Conflict exacerbation for dummies.

---

Have two alliances or groups with bad history. CHECK

Ideally warred in the past which was settled by a financial settlement. CHEQUE

Initially make it look one sided so that boredom forces many pilots to choose a side. CHECK

Make sure the universe is very polarised on the issue. Everyone hates, fears, humps the leg or loves these specific alliances. CHECK

You are either for or against, no fence sitting. All passers by are killed by both sides. CHECK

Make sure there are combatants from factions with a history of conflict on either side, typically individuals who are frequently in conflict. CHECK

Insinuate that regardless of the origins, the conflict is a factional issue and that should a certain grievance not be rectified you'll make it one. CHECK

Real estate robbery. CHECK

Lengthy flame threads and ridiculous accusations. CHECK
Predivno! :D

(rječnik:
faction - ima ih tri, nešto kao supersile; kad one zarate, to se praši
alliance - slobodno udruživanje, ima ih puno, manje su, od 1 do 100 članova)
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Pardus

Unread post by LordShaper »

Igram već par tjedana...izginuo par puta i promjenio nekoliko likova dok mi nije krenulo. Nakon prvog pokušaja na samom početku, ne mičem se izvan sektora u kojem jesam... FWE runs+trgovanje između planeta i postaja+tu i tamo collect gas/energy (koristeći magnetic cargo hold naravno, ali to obično radim samo kad sam došao ispod 1000 pointova i planet je blizu, mch cucla action pointove samo tako) i naravno, deranje po svakakvoj žgadiji, već jedan combat ribbon imam (100 space worms killed)...

Izitpajne, kako to izgleda kad je rat? jer vidjeh da bude barem po jedan na godinu čini mi se...
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Pardus

Unread post by Izitpajn »

Paaa, generalno je najvatrenije u Pardus klasteru gdje imaju pristupa samo oni s Premiumom, ali, generalno, svuda te može zakačiti. Mi smo u Orionu imali ekonomiju u SPR-u i Imperijalci su nas ostavljali na miru (jedino je mene jeda ulovio dok sam letio, ali tip je vidio federalni brod, zaletio se i spizdio me u pola sekunde; kad sam mu nakon toga poslao poruku tipa "E,fala ti k'o bratu, falio si mi k'o rupa u glavi" pristojno je rekao da se ispričava (valjda je u međuvremenu provjerio i vidio da pripadam neutralnom savezu), ali da je to ratna zona i da sam isto tako mogao voziti oružje za ratne operacije.

S druge strane, svako malo bi se netko od federalaca zaletio na neku od Leoninih zgrada (ona je Imperij) bez obzira na natpise da smo NEUTRALNI koje smo postavili na sve strane.

Ali, generalno, uglavnom ti se neće puno toga dogoditi ako ne prolaziš kroz uska grla, najčešće između klastera. Tamo je obično krcato zasjedama. Iako, na neku budalu uvijek možeš naletjeti ili neki nabrijani savez može zaključiti da baš tvoj dio Neutralne zone treba počistiti od onih drugih. Isto tako, ako si u prostoru neke od zaraćenih fakcija, uglavnom si siguran dok suprotna strana ne napravi Pass bust pa netko od njih ostane unutra pa krene raditi ršum po trgovačkim rutama.

Inače, nisam sudjelovao u ratu, ali kažu da je ful adrenalinski. U akciji se zna skupiti i do 100 brodova, postoje i koordinatori, postoje strategije, podjela poslova, i njubiji imaju svoje zadatke i tako to. Mene nije privuklo jer sam se prije rata pokačio sa "svojim" militantima pa sam zaključio da se neću boriti rame uz rame s idiotima. Ali smo zato nas 5-6 imali svoj privatni nook bust kad smo lupali zgrade nekim piratima. Bilo lijepo, bez obzira koliko nebitno ;)

Inače, slobodno se ti javi in-game. Ako mi kažeš detalje, gdje si, kakav brod imaš, jesi li u fakciji i kojoj, pa da te preplavim nepotrebnim savjetima ;)

Što se tiče FWE-a, ajde ti dobro provjeri jel ti se isplati koristiti magnetic scoop. Svaki put kad sam išao računati, ispalo mi je da se više isplati ići dvaput, nego paliti vražju stvar... Ekipa to najčešće koristi pri izgradnji, kad možeš stajati na mjestu i apgrejdati, a drugi ti trpaju stvari u brod s otvorenom mag scoopom...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Pardus

Unread post by Izitpajn »

I, čekaj, zašto si svaki put kretao ispočetka? Pa nije da nešto gubiš kad pogineš na tom nivou...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Pardus

Unread post by Izitpajn »

Image

Image

Image

Image
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Pardus

Unread post by LordShaper »

:lol2: :lol2: :lol2:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Pardus

Unread post by Izitpajn »

Ovo je treća ili četvrta verzija ovoga koju sam vidio i definitivno mi je najbolja. Da stvar bude još bolja, ni ja uopće nemam pojma tko su dvije trećine imena koja se ovdje spominju, ali me to nije spriječilo da uživam u tehničkoj izvedbi i imaginaciji :D

Samo mali bekgraund, za one koje zanima: Azul je neutralac koji je s Federalne stanice mrknuo tovar oružja i preprodao ga Federaciji što je izazvalo dvomjesečnu krizu u međufakcijskim odnosima. Onda je, prije tjedan-dva odnekud dovukao nekoliko eskadrila bombardera i UNIŠTIO istu tu Federalnu stanicu i sada se opet Imperij i Federacija pičkaraju tko je tu kome smjestio.

A za one koji nemaju pojma tko je tu što o što je tko, preporučam drugu polovicu filmića koja će biti svima jasna.

Šteta što su titlovi slabo vidljivi.

http://www.youtube.com/v/Du077aIsmFs
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Pardus

Unread post by Izitpajn »

Pardus, igra koja privlači i kreativce :lol2:

Image
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Pardus

Unread post by LordShaper »

:lol2: :lol2: :lol2:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
Post Reply