Civilizacija u mreži

Igre na forumu.

Moderator: Xaotix

Post Reply
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Civilizacija u mreži

Unread post by Izitpajn »

Nešto sam čačkao ovih dana i nešto me zasvrbiše prsti... Ima li ovdje netko zainteresiran za multiplejer partijicu mrežne Civilizacije? Sistem bi bio jedan potez dnevno, spojite se bilo kad u toku dana, ako ne povučete potez od 0-24, ništa, ide se dalje, a možete neke stvari i programirati uz pomoć "production queue" i "goto".

Jedini tehnički problem je što treba naći jedan komp koji je stalno uključen i priključen na net koji bi držao server. Iako, možda se to i može na nekom od civservera...

Dakle, tko je zainteresiran, neka se javi.
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Civilizacija u mreži

Unread post by Brumiko »

Izitpajn wrote:Nešto sam čačkao ovih dana i nešto me zasvrbiše prsti... Ima li ovdje netko zainteresiran za multiplejer partijicu mrežne Civilizacije? Sistem bi bio jedan potez dnevno, spojite se bilo kad u toku dana, ako ne povučete potez od 0-24, ništa, ide se dalje, a možete neke stvari i programirati uz pomoć "production queue" i "goto".

Jedini tehnički problem je što treba naći jedan komp koji je stalno uključen i priključen na net koji bi držao server. Iako, možda se to i može na nekom od civservera...

Dakle, tko je zainteresiran, neka se javi.
Ovisniče! :zubo:
Nego, kad smo već kod toga, takva opcija postoji i za Alphu Centauri, zar ne? Internet TCP/IP Connection for DirectPlay?
Za Alphu Centauri ne bismo imali problema sa serverom stalno uključenim na Internet, ;) jedino se postavlja pitanje po čemu je to superiorno igranju preko e-pošte?
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Civilizacija u mreži

Unread post by Izitpajn »

To što redoslijed nije bitan. Ovako ne možeš povući svoj potez dok ti ga onaj prije tebe ne pošalje i može se dogoditi da taman dnevni rasporedi igrača budu tako naštimani da se sljedeći potez čeka danima.

A, kažeš, server ne bi bio problem? Hmmm... :zbunj:
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Civilizacija u mreži

Unread post by Brumiko »

Izitpajn wrote:To što redoslijed nije bitan. Ovako ne možeš povući svoj potez dok ti ga onaj prije tebe ne pošalje i može se dogoditi da taman dnevni rasporedi igrača budu tako naštimani da se sljedeći potez čeka danima.

A, kažeš, server ne bi bio problem? Hmmm... :zbunj:
Od nedavno, prije par dana - ne bi. ;)
Budem još računalo prebacival od staraca k sebi pa bu bilo out na par sati jedan dan, ali načelno bude bilo stalno uključeno tako da za neki budući SMAC ne bu bilo problema...
Post Reply