Za Geekove

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Za Geekove

Unread post by Hamenaglar »

S obzirom da su me optuzili da sam geek zbog poticanja na raspravo o sljedecem pitanju, ovdje cu copy-pasteat svoj vlastiti post s game-mastera. Zapamtite ako se smatrate geekom morate sudjelovati u ovoj raspravi a ako nista postoji mogucnost da ce vas deklarirati kao jednog ako budete sudjelovali...

kao prvo, vampiri kao mrtvi ne mogu postojati, krv im ne kola zilama, dolazi do umiranja tkiva i nema mozdane aktivnosti, vampir je jednostavno mrtav... dead nothing...

Prvenstveno zanima me na koji nacin to se vampiri mogu kretati i razmisljati ako im srce ne kuca ili ne disu ili nemaju mozdanu aktivnost. Manjak jedne od ovih. Ako covjek ne dise, uskoro mu i srce prestane kucati i nestane mozdane aktivnosti, ako mu srce ne kuca, nestaje mozdane aktivnosti i prestaje disati, ako nema mozdane aktivnosti opet prestaje kucanje srca i disanje... Dakle te tri stvari su glavni preduvjet za zivot covjeka. Vampiri imaju ljudska tijela, dakle trebali bi funkcionirati na slicni nacin kao i ljudi.

:dontknow:
nema me.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

pogledao i tu se odgovor ne nalazi, a mene bas zanima ima li neko nekakvu barem napola smislenu teoriju
nema me.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Pa moĹže[?] to i ovako gledati
vampirizam je nastao kao prokletstvo
po jednoj legendi zasrao je predak mog profesora iz Matematike i statistike Tepe[?]a
a kako je to prokletstvo od svemogu?eg Boga ti kao smrtnik nema[?] pravo propitkivati Njegovu mudrost :wave:

S druge strane jedini na?in da zapravo ubije[?] vampira je da mu zabije[?] kolac ( po mogu?nosti glogov) u srce, ergo ?ovjek bi pomislio da srce ipak radi jer ako ne radi ne vidim svrhu

s druge strane zombi-ju moĹže[?] izvaditi srce i probost ga ?im ho?e[?] a on ?e i dalje poku[?]avat pove?erat tvoju obitelj
vidi[?] da postoji presedan
:blob:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

tvoja pitanja i pretpostavke kre?u od pogrešnih premisa

vampiri su natprirodna bi?a.

samim time sve što se uzima kao prirodno - kucanje srca, kolanje krvi itd - za njih ne vrijedi.

a kao drugo, pri?e o vampirima i vampirolikim bi?ima postoje prakti?ki otkad je svijeta. zašto se ti osje?aš pozvanim sumnjati u njihovu vjerodostojnost?
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Bahod wrote:Pa možeš to i ovako gledati
vampirizam je nastao kao prokletstvo
po jednoj legendi zasrao je predak mog profesora iz Matematike i statistike Tepeša
a kako je to prokletstvo od svemogu?eg Boga ti kao smrtnik nemaš pravo propitkivati Njegovu mudrost :wave:

S druge strane jedini na?in da zapravo ubiješ vampira je da mu zabiješ kolac ( po mogu?nosti glogov) u srce, ergo ?ovjek bi pomislio da srce ipak radi jer ako ne radi ne vidim svrhu

s druge strane zombi-ju možeš izvaditi srce i probost ga ?im ho?eš a on ?e i dalje pokušavat pove?erat tvoju obitelj
vidiš da postoji presedan
:blob:
da ima smisla taj dio, ali zasto onda vampir ima potrebu piti krv???? Takodjer ako mu je mozak mrtav onda ce mu uskoro prestati kucati srce, a ako mu i srce i mozak rade, onda bi se moglo objasniti da piju krv kako bi svoju krv obogatili kisikom ( zamjena za disanje ), no ta krv prolazi kroz probavni sustav i zapravo samo hranjive tvari ( ne i kisik koliko ja znam ) ce uci u njegovu krv, takodjer cak i da udje kisik u njegovu krv, to ne bi bilo dovoljno da mu mozak normalno radi... stoga vampir mora disati. Stoga ako vampir dise, ima srce koje radi manje vise normalno i mozdanu aktivnost, onda je on zapravo ziv, a ne mrtav. Therefor zakljucujemo da su vampiri zive osobe s djelomicno promijenjenim metabolizmom gdje im je jedina hrana zapravo krv i imaju neki ludi strah od svjetla. No ono glavno je. Vampiri su zivi. :iconbiggrin:

Bozje prokletstvo je zanimljiv nacin gledanja na vampire ali nije znanstveno objasnjenje, tj. bozja prokletstva obicno djeluju unutar zakona fizike, po meni barem... Nemam ja nista protiv vampira u nekom fantasy svijetu, tamo jednostavno stvari drukcije funkcioniraju, ali u nasem svijetu treba imati na umu ovo...
nema me.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Vampiri nisu zivi. Ali nisu ni mrtvi. Nego su undead.

Jesi ti kad igro RPG? :;
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

ire wrote:tvoja pitanja i pretpostavke kre?u od pogrešnih premisa

vampiri su natprirodna bi?a.

samim time sve što se uzima kao prirodno - kucanje srca, kolanje krvi itd - za njih ne vrijedi.

a kao drugo, pri?e o vampirima i vampirolikim bi?ima postoje prakti?ki otkad je svijeta. zašto se ti osje?aš pozvanim sumnjati u njihovu vjerodostojnost?
natprirodno je izlika samo za nesto sto ne mozemo shvatiti i jos znanstveno objasniti.

Postoje brojne legende i mitovi o vampirima, da li to znaci da su oni postojali, u onom clanku o vampirizmu se dobro objasnjava kako su te legende mogle nastati... dakle po nekim bolestima ili cudnim kultovima, no meni je samo cilj dokazati da vampiri ne mogu postojati kao nemrtvi, tj. bica koja nisu ziva, barem u nasem svijetu u sadasnjem vremenu, ako netko moze smisliti imalo uvjerljivu teoriju s nekakvim znanstvenim pokricem spreman sam ju prihvatiti. Recimo vukodlake i zombije mogu prihvatiti, tj. spreman sam povjerovati da bi u nekim okolnostima mogla se pojaviti dovoljno slicna bica/ljudi da ih se moze tako nazvati...
nema me.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

BerislavLopac wrote:Vampiri nisu zivi. Ali nisu ni mrtvi. Nego su undead.

Jesi ti kad igro RPG? :;
samo kompjutorske, no za razliku od vampira, zombiji kao undead bi mogli postojati, jer zombiji nemaju prakticki um, cak obicno netko zombijima upravlja u raznoraznim rpgima, mogli bismo diskutirati da netko tko ima dovoljnu snagu volje i dovoljno razvijen mozak, u neku ruku to bi bio mutant, mozda moze nekako stimulirati mozak mrtvaca tako da taj organ pocne slati impulse niz zivcani sustav te bi se tako zapravo zombiji mogli kretati, ili da ih taj isti "mutant" pokrece sam svojom vlastitom snagom volje... :dontknow:

kao sto rekoh ja ne osporavam mogucnost postojanja vampira u nekim fantasy svijetovima, vec u nasem sadasnjem svijetu u sadasnjem trenutnom vremenu.

takodjer kako bi objasnio pojam undead, osim nisu zivi, nisu mrtvi...
nema me.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

a pobogu zašto bi ih se objašnjavalo i shva?alo za ozbiljno in d frst plejs?
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

kako mozes kvalitetno pisati o necemu o cemu nemas pojma??? Dakle ako pises o vampirima, moras na neki nacin valjda i znati kako se sve to deseva... kako je to sve moguce, mnogi su mi rekli zasto to sad tolko citiras, moje protupitanje je zasto je tolkien najbolji fantasy pisac, jer kad ga se krene secirat ima najmanje rupa... tj. prakticki ne mozes postaviti pitanje na koje nema odgovora, jedino je problem sto moze biti vise odgovora,
nema me.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ali, kao što rekoh, problem sagledavaš na krivi na?in. vampiri su natprirodna bi?a. oni su nemrtvi i neživi. nema tu nekog znanstvenog objašnjenja. to je kao da ideš znanstveno objašnjavati ?avla ili demone ili patuljke. i definitivno tolkien nije išao toliko duboko.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Mislim da u Bladeu postoji nekakvo "kao znanstveno" objašnjenje vampira (virus ili nešto sli?no) pa ako ti je baš toliko stalo do toga pogledaj film.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Miles wrote:Mislim da u Bladeu postoji nekakvo "kao znanstveno" obja[?]njenje vampira (virus ili ne[?]to sli?no) pa ako ti je ba[?] toliko stalo do toga pogledaj film.
ako ?e[?] se ravnati po Bladeu onda vise nema vampira jer su u trojci napravili neki Hi-teh virus koji je pobio sve van-pire

:!: :evil2:
et PN: meni se ?ini da ti je najbolja opcija da sam stvori[?] teoriju kako funkcioniraju ovo sa telepatijom ti nije lo[?]a ideja recimo sve vampire kontrolira jedan Uber-mind i tako im mozak funkcionira
enivej te[?]ko da ?e[?] nekim znanstvenim pristupom objasniti sve legende o vampirima - znanost naime tvrdi ( kolko ja znam ) da vampiri ne postoje

gud lak enihau
Post Reply