Gospođo, koja je vaša lokacija?

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

Dakle, di ste?

Zagreb
21
42%
Osijek i (bliža) okolica
4
8%
Riječka rivijera
7
14%
Istra
3
6%
Slavonija bez Osijeka
1
2%
Splitska rivijera (valjda i to postoji)
2
4%
Dalmacija bez Splita
2
4%
Sjeverno od Kupe, zapadno od Slavonije (minus Zagreb)
2
4%
Banija, Lika, Kordun, Kvarner i što je već ostalo...
2
4%
Rest of the World (TM)
6
12%
 
Total votes: 50

Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Zgroz! Ali dobar je!
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Izitpajn wrote:Kao [?]to reko[?]e Umproforci jednom, kad su spomenutom gradu pri[?]li s krive strane: "Vot iz dis KapadĹžebo? Der iz nou KapadĹžebo on d mep!" :o
Je, i Kenijci koji su pitali ima li u Savi krokodila, da bi se oni okupali...
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Unread post by Sandman »

Meni su još najbolji super ameri kad su išli u bosnu iz njema?ke, preko ma?arske pa se spustili u slavoniju i onda došli do Save. A kad ono, pala kiša, Sava malo nabujala i nemogu ameri preko. Mislim da im je trebalo nekih tjedan dana da pre?u u bosnu.

A lokalni prelaze sto metara dalje normalno svaki dan ?amcima.
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

A tek kad mi iz Bosne odemo negdje van, recimo u Italiju. Do?eš na ru?ak u jednu obitelj, oni ti pokažu mrkvu i još ti objašnjavaju kako je to povr?e itd. A tek kad je rije? o tv-u ili, nedaj bože, DVD-u...
ban

Unread post by ban »

Miles wrote:A tek kad mi iz Bosne odemo negdje van, recimo u Italiju. Do?e[?] na ru?ak u jednu obitelj, oni ti pokaĹžu mrkvu i jo[?] ti obja[?]njavaju kako je to povr?e itd. A tek kad je rije? o tv-u ili, nedaj boĹže, DVD-u...
To ko kad je Batinovic intervjuirao onog Taliba Quelia ili Jusua Ndulua ili nekog drugog crnog Afrikanca pitajuci ga obzirno kako se zabavljaju mladi u Africi... pa mu je ovaj rekao nesto tipa da vidi on da Batinovic misli da se u Africi mladi natjeravaju s lavovima po dzungli, ali da ima malo krivi pojam :)
Inace, ti kulturalni klesevi su stvarno cudni. Moja bivsa cura je studirala u Svicarskoj pa je tamo, u tom studentskom kao domu gdje je bila, bila neka iz Gane ili odnekud koja nikad nije jela kupus.
BerislavLopac
Ancient
Posts: 503
Joined: 27 Jun 2004, 19:05
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by BerislavLopac »

Znam za jednu pricu kad je jedna cura iz Rijeke ili okolice isla u Englesku kao au-pair. Domacini su u njenu cast pripremili posebnu veceru, a glavna stvar je bila jedna jako rijetka i skupa delicija: sparoge. Kad je rekla da to kod nje doma raste kao drac popadali su u nesvijest.
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

BerislavLopac wrote:glavna stvar je bila jedna jako rijetka i skupa delicija: sparoge
Kad smo ve? tako duboko zabrazdili u offtopic, i pre[?]li i na doma?e i ine specijalitete - koliko vas koristi bu?ino ulje u prehrani?

AFAIK, to je ulje prili?no specifi?no za sjeverozapadne krajeve Hrvatske... dapa?e, moj kolega koji je rodom iz Ogulina, Ĺživi u Zagrebu, bio je u ?udu kada smo mu pripremili salatu od zelja sa bu?inim uljem... nije ni mislio da takvo [?]to uop?e postoji, a nekmoli da se i jede...

NHF svima koje sam uvrijedio misle?i da su neznalice... :wave:
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

No da ostanemo off topic:
ja znam za bu?ino ulje i koristim ga ponekad jer mi je mama slavonka, ali ve?ina mojih prijatelja primoraca ne zna [?]to je to.

Jo[?] malo o kultiralnim razlikama:
I[?]la sam na te?aj engleskog pa mi je predavao jedan Irac. Pri?ao je da se kod njih ba[?] ne pije kava, osim doma ujutro za doru?ak, kapu?ino ne postoji a da netko popodne u pub-u naru?i kavu je nezamislivo. I jo[?] je rekao da se ?udio kad je vidio da u subotu nave?er u nekom rije?kom kafi?u tri odrasla de?ka naru?uju Fantu. Rekao je - da to naru?e kod njega u Irskoj u subotu nave?er, pretukli bi ih...
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Bu?ino ulje? Ja sam mislila da od toga se radi biolo[?]ki dizel. Ali ja u prehrani ionako koristim samo maslinovo...

L.C.
At last, the stars are finally right...
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Heh, za mene je i maslinovo ulje egzotika(stara ga koristi koristi ve? duže od godinu dana a ja se još nisam naviko) a za bu?ino nisam ni ?uo :oops:
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

Dagon wrote:Bu?ino ulje? Ja sam mislila da od toga se radi biolo[?]ki dizel. Ali ja u prehrani ionako koristim samo maslinovo...

L.C.
Heh, priznajem, izgled mu i je k'o da ide u motor a ne u tijelo, ali okus... mmmmm... samo, naravno, kao i na maslinovo - treba se na njega naviknuti, to prvo, a drugo, za razliku od maslinovog - na bu?inom se ulju ne da kuhati, to ne... sve pozeleni i prearomati?no je da bi bilo podloga ne?emu...
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Petra
Puppeteer
Posts: 109
Joined: 08 Sep 2003, 17:44

Unread post by Petra »

ban wrote:Inace, ti kulturalni klesevi su stvarno cudni.
Dosao nama lektor iz Amerike na faks i zakljucio kako smo mi svi neuhranjeni :iconbiggrin:

a sto se neobavijestenosti tice, pita mene taksist u Bukurestu kad je saznao da sam iz RH kako je kod nas, imamo mi li jadni sto jesti s obzirom na rat itd...

ja sam naravno rekla nesto neodredjeno da me ne bi smjestio zajedno s bogatim turistima sa zapada i oderao za voznju.

poslije sam skuzila da su ti njihovi taksiji mrak, nema sanse da te oderu - taksimetar ti lijepo isprinta racun na kojem pise cijena sa svim stavkama, od starta i tarife za cekanje na semaforu do cijene za prijedjene kilometre. Naravno, u Bukurestu postoji konkurencija na podrucju taksi usluga, samo nisam uspjela dobit podatak o tome koliko taksi suzbi zapravo ima (od 50 do 300). doduse, nisam bas sigurna da svi taksisti imaju polozen vozacki. :pale: ali zato 20 minuta voznje stoji kao jedno (domace) pivo u obicnom kaficu :mrgreen:

da, i svi taksiji su dacije :iconbiggrin: uglavnom solenze, za koje taksisti kazu da su izvrsni auti
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Petra wrote: Dosao nama lektor iz Amerike na faks i zakljucio kako smo mi svi neuhranjeni :iconbiggrin:
A da tek vidi mene i moju k?i... :iconbiggrin:

L.C.
At last, the stars are finally right...
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

tamo negdje 97./98. ?etala ja prek interneta s nekim amerom.
a on mene pita: imamo li mi u hrvatskoj kompjutere.
a ja njemu: ne, s tobom komuniciram telepatski.

tolko o klešovima :dontknow:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Post Reply