Izdajnici znanstvene fantastike

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

Post Reply
User avatar
Jurica Palijan
Ewok
Posts: 22
Joined: 05 Aug 2003, 00:12

Unread post by Jurica Palijan »

Ovo bi trebala biti forumska tema interesantna isklju?ivo ljudima koji objavljuju svoje pri?e ili se zasad samo trude objaviti. Okosnica njenog sadržaja bi trebale biti vijesti o ?asopisima, izdava?ima i natje?ajima koji su zainteresirani objaviti pri?e doma?ih autora.
Slijedi vijest koja je glavni razlog zašto sam ovu temu otvorio:

?asopis "Priroda" je raspisao natje?aj za znanstveno-fantasti?nu pripovjetku, koji traje od po?etka ove godine, a završava vjerojatno krajem godine. Zasad je objavljena samo jedna pri?a, jer je interes esef autora bio mali. Kako sam shvatio, dužina mora biti nekih dvije-tri kartice, tako da ne zauzima previše mjesta u ?asopisu. Pretpostavljam da uredništvo o?ekuje vizionarske pri?e koje imaju znanstvenu podlogu, jer "Priroda" je ?asopis za popularizaciju znanosti. Naklada ?asopisa je 6000 primjeraka, a uglavnom ga kupuju osnovnoškolci. Nagradu natje?aja ne znam, ali svatko kome se pripovijetka objavi dobija tri autorska primjerka. Adresa uredništva je Rooseveltov trg 6, Zagreb (redakcija se nalazi u zgradi Biološkog odsjeka PMF-a), internet stranica ?asopisa je <a href='http://www.inet.hr/~priroda' target='_blank'>http://www.inet.hr/~priroda</a>, a e-mail je priroda@inet.hr. Radno vrijeme redakcije piše na njenoj internet stranici. Budite ohrabreni, jer ako ste dovoljno dobri za Jutarnji list, NOSF ili Futuru, vjerojatno ?ete biti dovoljno dobri i za "Prirodu", ukoliko ne pretjerate s dužinom pri?e, ili ne promašite tematiku koja se traži. Još jedna ohrabruju?a stvar bi možda bila ?injenica što konkurencija trenutno izgleda malom (zasad samo jedna objavljena pri?a u "Prirodi", a kraj godine je blizu).
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Možda ja nešto pošaljem, ali tri kartice ne ?ini se to malo prostora za dobru pri?u :o :P :ska:
Život je samo san na putu do smrti
ban

Unread post by ban »

Khayman wrote: tri kartice ne ?ini se to malo prostora za dobru pri?u
Nije malo. Doduse, jest tesko napisati dobru pricu u tri kartice.
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Definitivno nije, evo jab' mogo vako iz prsta isisat jen'o tri ?etr' vrhunske SF pri?e kra?e od 100 znakova...
8)
Image
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

ali svatko kome se pripovijetka objavi dobija tri autorska primjerka.

Lagano danas došao roditeljski sastanak, moja stara uredno ode (sve ok, živ sam :twisted: ) ali vrati se s pohvalom razrednika za moju priču u časopisu priroda (gore piše za da ga kupuju osnovnoškolci a čita ga Atomski Fizičar :twisted: ). A ja nemam poima ni koja priča ni what the fuck is priroda. Onda se sjetim ovok topica. Nisu mi niš javili :evil: i gdje su mi tri autorska primjerka :evil: , mislim nije u redu :evil: , čak nisam ni vesel zbog objavljivanja :evil:
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Leone buni se i traĹži svoja tri primjerka.

:D ?estitam na objavljivanju! :D
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

a ni ne odgovaraju na mejlove :x
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

zoran ima nekakve razbija?e, pitaj ga neka ti ih posudi..
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

ma ne treba mislio sam otet avion i privući im pozornost ako to ne upali ...
Život je samo san na putu do smrti
Post Reply