(R)evolucija

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

Post Reply
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

(R)evolucija

Unread post by LordShaper »

http://techcrunch.com/2012/09/30/revolution/

Par opservacija:

+gut reaction mi je curu iz primjera u prvom odlomku nazvati glupačom i odbaciti kao nusprodukt civilizacije...sve dok ne skontam da takvi nisu baš manjina :x

+što se tiče fetišiziranja RL-a, to kod nas nije još uzelo maha ali mislim da nismo daleko...doduše, tu je pitanje i kulturnog naslijeđa podneblja u kojem živimo...nekako mislim da masovno instagramiranje doručka nije baš u balkanskom mentalitetu, tu ćemo vjerojatno kasniti koju godinu za ostatkom svijeta :zubo:

+jako dobar rating Revolution ukazuje da Ameri sve više žele gledati svijet u kojem ih moderna tehnologija i sveopća povezanost više ne "tlače"? Eskapizma je uvijek bilo, vidjet ćemo da li će (ako ga bude, trenutni dobar rejting još uvijek može biti samo radi "ah vidi nešto novo") uspjeh Revolution pokrenuti val drugih "a simpler world" serija. Doduše, ako se ne varam već se za uspjeh Avatara dijelom odgovornim smatralo nekakav eskapizam od tehnologije i povratak duhovnosti i jednostavnom životu?

+kraj članka prvo kreće s nekim generičkim "poboljšajte stvari" prijedlozima ali kad krene u konkretne, ne zvuči loše

Nekako mi se čini da što se svijet više približava budućnosti iz prvog dijela Strossova Acceleranda, tako se vrijeme offline pretvara u neku vrstu - luksuza? Možda za 10 godina ljudi neće jedva čekati godišnji da se maknu iz grada već da mogu isključiti smartphone :zubo: - što je doduše trenutno nemoguće jerbo službeni mobitel ne smiješ isključiti ni pod razno a više ljudi koje znam imaju godišnji koji samo teoretski neradan.
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: (R)evolucija

Unread post by Belzebubbles »

autorica članka je glupa ko kurac
što više čitaš, to više ključa žuč

analiza stanja je posve zaluđena postojećim američkim kulturnim nusproizvoidnim klišejima
preporučene mjere napretka sliče suludim vizijama slinavih imbecila po mentalnim institucijama:
Build tools to allow us to disconnect.

Build “slow web” apps that aggregate, analyze, summarize and discover the meaning from a thousand posts. Create sharing applications that work in the background, on auto-pilot mode. (Hello, Flock). Build intelligent presence devices and tools that auto-respond so you don’t have to without sounding like the bots that they are. Build them for normal people, too, not just businesses.
jadna bubica želi komunicirati s milijun ljudi istovremeno ali, avaj, njezin moždani ustroj to ne omogućava, pa nalazi rješenje u strojevima koji će to činiti umjesto nje.
odlično.
nisam siguran kako se to poklapa s prijašnjim joj vizijama o tome da treba otići "offline"
tipa, ona će otići offline, ali će softver simulirati da je online?
kakva su to luđaštva?

umjesto da uključi to slinavo smeće u lubanji i dovrši misao s početka o neodrživosti razvoja koju vrši neoliberalizam, ona to jednostavno preskoči i ode direktno na svoj ajfonić i neke meni nerazumljive reference na neke nesumnjivo kretenske internetske servise. Mislim, to je ta suludost, iako navodi da je sustav neodrživ, ona to naprosto preskače, jer ta tobožnja "neodrživost" za nju nema alternative, pa onda očigledno ni nije tako neodrživo.
Ona bi se, jadna, vratila prirodi, ali debilana kakva jest, ne razumijeva da čitav život suvremene tehnologije u kojem očigledno entuzijastično sudjeluje svu tu prirodu devastira dok ne ostane ništa čemu bi se ova i ovakva bagra vratila.
Užasavajuća je ta impotencija američkog eksapizma. Uvijek velike priče i velike zavjere, i uvijek se zaključuje da je revolucija odlična stvar, ali eto - na TV-u počinje serija. Tj. nije na TV-u, TV je za siromašne, njezina je serija na ajpadu.
Što je ustvari perverzija posebne vrste, kada se malo pogleda.
Sjediti u svojem hi-tech domu, na svojem hi-tech naslonjaču koji se sâm prilagođava guzici i na svojem iPad uređaju zadnje generacije veselo drkati na svijet u kojem neće bit svih tih "suvišnih" gedžeta. :love:
Post Reply