Tražim WordPress temu

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

Post Reply
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Tražim WordPress temu

Unread post by Izitpajn »

Ima li netko od vas znalaca za preporučiti temu koja stavlja postove u dva NEZAVISNA stupca. Dakle, kad stavljam post, odaberem želim li da ude u lijevi ili desni stupac (odabir po bilo kojem principu, najjednostavnije je vjerojatno po kategorijama, ali i bilo koja druga opcija je u redu).

Isto tako, ne želim da postovi u lijevom i desnom stupcu budu poravnati po visini. Želim nešto što će izgledati ovako, a ne, recimo, kao gornji dio na sfera.hr gdje su ona četiri prozorčića poredani jedan pored drugog.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Tražim WordPress temu

Unread post by Milena »

Koliko hitno ti treba? Mislim, jer najlakše bi bilo napisati je, ili prilagoditi od nečeg postojećeg što ti se sviđa; ako ti nije jako hitno (tj. ako možeš čekati recimo dva-tri tjedna), ja ti složim.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Tražim WordPress temu

Unread post by Izitpajn »

Više mi ne treba :cheers: Riješio tata sve u PHP-u. Čekićem :headbang:

Zapravo, tehnički, ne baš u PHP-u. Zato i rekoh "čekićem" :lol:
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Tražim WordPress temu

Unread post by Milena »

Zvuči uzbudljivo... :zubo:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Tražim WordPress temu

Unread post by Izitpajn »

Eee...

Već dva tjedna se patim s tim. Najprije sam pokušavao prilagoditi temu. Onda sam pokušavao prilagoditi PHP unutar teme. Pa sam onda shvatio da će se dogoditi ono što sam gore rekao da ne želim - da članci u dva stupca budu poravnati. Onda sam krenuo tražiti drugu temu. Onda sam shvatio da je filter za izbor tema nikakav. Onda sam digao ruke i išao pitati.

Onda mi je pala na pamet ideja da stvar mogu napraviti tako da zaobiđem PHP.

I sad sam shvatio da opravljanje čekićem stvara nove probleme (stranica sada izgleda točno onako kako sam htio, ali sad postoje određeni problemi kad klikneš na "Read more"). Ali sam cijeli dan sjedio za kompom i zaključio da to može čekati do ponedjeljka.

Nego, jesam li spomenuo da je ovo moj *prvi* kontakt s PHP-om? :zubo:
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Tražim WordPress temu

Unread post by Milena »

PHP je silno jednostavan... osim tamo gdje je kompliciran. :zubo: Enivejz, ako ti nešto bude trebalo, zvizni.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Tražim WordPress temu

Unread post by Izitpajn »

Paaa... Da, čim ga shvatiš, jednostavan je. Moj je problem što ovdje pokušavam napisati tekst na poljskom bez ikakvog znanja jezika, uz sličan tekst na uvid i on-line rječnik... Nisam siguran što točno trebam pitati i koliko će mi odgovor pomoći i to bi se moglo pretvoriti u nesistematsko davanje instrukcija koje bi tebi oduzelo vremena, a pitanje je koliko bi ga meni skratilo. Jer sve informacije su vrlo dostupne, samo ih treba sortirati i vidjeti koja je ona koja mi treba.

Osim toga, za sada se još zabavljam. Danas kad sam posložio tekstove kako treba skoro sam eksplodirao od ponosa. No, ako shvatim da sam beznadežno zaglibio, javim se ;)
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Tražim WordPress temu

Unread post by Izitpajn »

:cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

Što je najbolje, uopće mi nije jasno kako to sve skupa funkcionira :D
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Tražim WordPress temu

Unread post by Milena »

Ma, ako radi, nije bitno da znaš kako... :zubo:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Tražim WordPress temu

Unread post by Ire »

ako želiš ja imam pretplatu na Elegant Themes, pa ti mogu skinuti neku temu ako ti se sviđa
http://www.elegantthemes.com/gallery/
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Tražim WordPress temu

Unread post by Izitpajn »

Sve pet. Riješio sam tehnikalije, sad još malo da poriktam margine i ostale sitnice i gotovo.
Post Reply