Nova dimenzija scama

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

Post Reply
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Nova dimenzija scama

Unread post by Izitpajn »

Ovo mi stiglo u mail. Ne znam jel da se smijem ili da plačem.
Nadamo se da ćete dobiti ovaj na vrijeme, Sorry nisam vas obavijestiti o moje putovanje u Španjolsku za program, i sam ima neke poteškoće ovdje, jer sam zagubljen moj novčanik na putu do hotela gdje je moj novac, kreditne kartice i stanica su držani . Trenutno moju putovnicu i moje stvari su održana dolje po hotelski menadžment u tijeku kad sam napraviti uplatu.
Trebam te da mi pomogne s zajam od 2,450 eura za plaćanje moj hotel račune i sebi vratiti kući. Ja sam bio u ambasadi i policije, ali oni ne reagiraju na tvari učinkovito, ja ću cijeniti sve što si možete priuštiti da mi pomogne s, ja ću se vratiti novac natrag na vas čim sam se vratiti, pustiti mene znati ako možete biti od bilo kakve pomoći? ASAP. Nemam telefon na području gdje ja mogu doći. Ja sam tako zbunjena sada. molim javite mi odmah. Hvala

Srdačan pozdrav,
Dragana

Dragana Boljesic-Knezevic prof.
MIOS, Industry and Trade Vocational School
Karlovac, Croatia

Dragana Boljesic-Knezevic prof.
Udruga "Slobodna Skola"

Dragana Boljesic-Knezevic prof.
EUDEC Council
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Nova dimenzija scama

Unread post by LordShaper »

Mene nekako na oboje istovremeno tjera...
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: Nova dimenzija scama

Unread post by poison »

a meni vrag ne da mira i odem googlati... potpisana žena stvarno postoji, stvarno radi na tom mjestu i stvarno ima veze s navedenom udrugom.
to bi bilo ono što se naziva "krađa identiteta"?
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Nova dimenzija scama

Unread post by Belzebubbles »

nisam znao da je to tako rašireno. Ja kad sam ovo čitao, mislio da je neki izdvojeni slučaj:
http://www.ffzg.hr/index.php?cid=1001&p ... ow=article
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Nova dimenzija scama

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Dobro toj profesorici iz Karlovac ići hrvatski jezik, ja čestitala njemu. :lol2:

Pitam se kako je uspjela poslati mejl ako nigdje ne može doći do telefona.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Nova dimenzija scama

Unread post by Milena »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Pitam se kako je uspjela poslati mejl ako nigdje ne može doći do telefona.
Ekčuli, to valjda jedino u cijelom mailu nije neuvjerljivo: cyber-cafe, javna knjižnica, a mnogi hoteli vani već imaju i svoje terminalčiće, o besplatnom wi-fiju da ne govorim...
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Nova dimenzija scama

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Pa dobro, ako može doći do bilo koje od tih stvari, onda valjda može doći i do telefona. Kakav je to hotel koji nema telefon? Ili, ako ga imaju, a ne daju joj telefonirati, zašto bi to radili, ako im ona mora platiti račun? Ili ono, mobitel? Halo mužu, zapela sam u Španjolskoj, izvuci me odavde? Zašto joj policija ne bi dala telefonirati?

Zašto se ja uopće pjenim zbog ovoga? :scratch:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Nova dimenzija scama

Unread post by Milena »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Ili ono, mobitel?
Ne, mobitel je izgubila. To je ona stanica koja je držana u novčaniku. Geddit? :zubo:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Re: Nova dimenzija scama

Unread post by Tanja.C »

Ova priča me podsjeća na dogodovštinu moje majke.
Išla žena sa svojih 48 godina čuvat djecu kod nekih jugovića u okolici Washingtona, za stan, hranu i mini džeparac. Nakon mjesec dana se posvadila sa gazdaricom i rekla "ja idem doma, vrati mi pasoš, plati mi kartu". Gazdarica ju ne šljivi pol posto. Majka pokupi neke svoje sitnice, ode van, sa svojim jadnim engleskim si pozove taksi iz govornice, dopelja se ljubazan crnac, ispriča mu priču (sa svojim jadnim engleskim :zubo: ), pita ga oće li tolko-i-tolko para biti dosta do slovenske ambasade u Washingtonu, veli ovaj da taman hoće.
Dođe majka na ambasadu (dakle bez legitimacije i bez para): "Ja sam ta-i-ta, moj pasoš ima ona tamo, nemam love, oću doma. Platite mi kartu ili vi ili ona."
Uglavnom, još dva mjeseca je živjela u Washingtonu na račun slovenske ambasade (platili joj smještaj u hostelu plus svakodnevno nešto dolara za topli obrok), šetkala se po parkovima, hranila vjeverice sa kruhićem i tako to, dok su na ambasadi pokušavali uvjeriti ex-gazdaricu da joj plati kartu za doma i vrati pasoš. Na kraju je popustila. Gazdarica, ne moja majka. :lol2:
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Re: Nova dimenzija scama

Unread post by Zeljko »

Hi Dearest,

True friendship, they say, is like sound health; the value of it is seldom known until it be lost. Each friend represents a world in us, a world possibly not born until they arrive, and it is only by this meeting that a new world is born. Because existence can become severe in one day, just sense me and I'll be there. In the minds eye, I'm not so far away. If you hold out your hand, in the whispers, I'll become the zephyr. and besiege you. If your eye's upon the stars, in the crystalline darkness, I'll become the moon. And the light shall guide you.

I am more than happy in your reply to my mail. How are you doing? I sure hope fine! My name is Miss Suzan Sam; I am 25 years old; my birthday was 1st January 1984. I hold a Certificate in General Nursing. I am hoping to further my education in this career. I am still single and don't have no children yet. I am of an average height, my picture below will tell you more about my appearance. I like dancing, swimming and camping. l so much adore faithfulness and truth, but hate unfaithfulness. I am from Sudan in East Africa but presently residing in the refugee camp here in Lome, Togo, as a result of the civil war that ravaged my country last three years. I first stayed in Darfur’s refugee camp, Chad in January, 2005, before the division and dispatch of some of the refugees due to the over population of the people in Chad. I was taken to Lome camp, Togo in West African on 10th August 2006 where I'm now.

My late mother, Elina Sam Nathan, was a teacher in a renowned secondary school while my late father Dr Sam Nathan Mbarote was the Industrial Managing director of (MBAROTE AND INDUSTRIAL COMPANY LTD) in the federal capital of Sudan (KHARTOUM), the economy capital of my Country. He was also the personal adviser to the former head of state, before the rebels attacked our house one early morning and killed my mother and father in cold blood. It breaks my heart whenever I remember that fateful day. I am the only one remaining in our family. Now and I managed to serve my life here in TOGO where I am living now as a refugee. This Refugee Camp is headed by a Reverend Father, I used his office computer to send you this email and I only enter his office when he is less busy in his office.

I will like to know more about you, your likes and dislikes, your hobbies and what you are doing presently. I wish you are very understanding, loyal, sincere, truthful, kindly and friendly. A man of vision and truth. I will tell you more about myself in my next mail. Attached here is my picture when l was still living with my parents.

I am earnestly waiting for your reply.

Suzan Sam

počeli su ganjati samce po sajtovima za upoznavanja
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
Post Reply