Photobucket

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

Post Reply
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Photobucket

Unread post by Izitpajn »

Stavio sam gore fotku 6000x600 točkica i Photobucket ju je smanjio na "standardnu širinu", a s njom je, naravno, smanjena i visina. Zna li tko kako se ovo može zaobići/riješiti? Ili preporučiti sajt na kojem se to ne radi?
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Photobucket

Unread post by Brumiko »

Izitpajn wrote:Stavio sam gore fotku 6000x600 točkica i Photobucket ju je smanjio na "standardnu širinu", a s njom je, naravno, smanjena i visina. Zna li tko kako se ovo može zaobići/riješiti? Ili preporučiti sajt na kojem se to ne radi?
  • (Windows) Live fotogalerija. Imaš ju ako imaš Live ID \ Windows Live ID \ Hotmail e-adresu. Ako nemaš, prijavi se, besplatna je usluga. Pri slanju fotografija možeš birati da li da ti sačuva izvornu veličinu ili da ju smanji.
    Google Picassa. Također ju imaš ako imaš Gmail e-adresu.
Jasno, na oba servisa možeš odrediti da li je galerija javna, privatna ili ograničena, s tim da dozvole specifičnim ljudima možeš davati samo ako imaju Live ID odnosno Google račun. Microsoft je malo fleksibilniji jer Live ID možeš otvoriti s "tuđom", primjerice Googleovom e-adresom, tj. ne sile te na otvaranje još jednog računa za kojeg moraš pamtiti korisničko ime.

Primjer Google Picassa galerije je ovdje. Imam i Live galeriju, ali ona mi više služi za (privatnu) pričuvu obiteljskih albuma.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Photobucket

Unread post by Izitpajn »

Hm, kako u Picassi napravim da sačuva izvornu veličinu?
Post Reply