Jeste li znali da...

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

User avatar
Samuel
Jedi Master
Posts: 275
Joined: 19 Dec 2009, 19:43

Re: Jeste li znali da...

Unread post by Samuel »

Jeste li znali da je ženski osjet mirisa najosjetljiviji dok traje ovulacija?
Tko ima dovoljno vremena da sve napravi ispravno...?
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Jeste li znali da...

Unread post by Izitpajn »

...je ovo SF forum i da je poanta ovdje stavljati činjenice koje imaju neke veze sa žanrom ili ljudima oko njega, a ne praviti sprdačinu samo kako bi se privukla pažnja na sebe...
User avatar
Samuel
Jedi Master
Posts: 275
Joined: 19 Dec 2009, 19:43

Re: Jeste li znali da...

Unread post by Samuel »

Ispričavam se, prvi post nije spomenuo "činjenice koje imaju veze sa žanrom" . Poklopila se nova činjenica i post na forumu u istoj minuti. Još jednom, ispričavam se.
Tko ima dovoljno vremena da sve napravi ispravno...?
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Jeste li znali da...

Unread post by writer16 »

Izitpajn wrote:...je ovo SF forum i da je poanta ovdje stavljati činjenice koje imaju neke veze sa žanrom ili ljudima oko njega, a ne praviti sprdačinu samo kako bi se privukla pažnja na sebe...
oprosti,ali jesi li ti u uvodnom postu stavio da se tražu izričito SF stvari? nisi,je li ovaj topic pod subtopicom NOSF/ects gdje izričito piše za SVE stvari koje nisu našle mjesta u SF? jest,je li ovaj forum ima ukupno oko 7 aktivnih članova, i da je bilo koja rasprava ili bilo koji post o bilo čemu ( u zadanim granicama kao što je ovaj NOSF etc) dobrodošao, sve dok imaš dobru namjeru i volju? jest,je li svima u interesu da se poveća broj članova ovog foruma i da se svi dobro družimo? jest.
tvoje osobno nezadovoljstvo određenim forumašima molim te ubuduće preseli na PM,hvala :D
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Jeste li znali da...

Unread post by Izitpajn »

writer16 wrote:oprosti,ali jesi li ti u uvodnom postu stavio da se tražu izričito SF stvari?
Gle, kao prvo, nisam ja nikome zabranio da stavlja pizdarije. Ali kad ih stavi, molim da ni meni nitko ne zabranjuje da kažem da su to pizdarije. Kao drugo, očito je moja greška što podrazumijevam neke stvari, a nekako mi je izgledalo da je jasno da, kad je cijela prva stranica ispunjena stvarima koje su debelo vezane za SF, fandom i srodno, da nitko neće osjećati potrebu da stavi zanimljive činjenice o radnim karakteristikama dizelskih motora ili senzornim kvirkovima žena u ovulaciji.

Dakle, slobodno vi trkeljajte gluposti, ali onda nemojte cičati kad vam počnem gaziti repove. Ne kao moderator nego kao čovjek s nešto boljim verbalnim sposobnostima ;)

(Jebote, ova gornja rečenica je k'o da ju je Boban pisao :shock:)
nisi,je li ovaj topic pod subtopicom NOSF/ects gdje izričito piše za SVE stvari koje nisu našle mjesta u SF?
To ne piše. Piše da je za stvari koje nisu našle mjesto u drugim podforumima. Ovo nije našlo mjesta u drugim podforumima.
jest,je li ovaj forum ima ukupno oko 7 aktivnih članova, i da je bilo koja rasprava ili bilo koji post o bilo čemu ( u zadanim granicama kao što je ovaj NOSF etc) dobrodošao, sve dok imaš dobru namjeru i volju? jest,je li svima u interesu da se poveća broj članova ovog foruma i da se svi dobro družimo? jest.
Ti si, drugar, pobrkao neke stvari. Internet je pun foruma čija je svrha da okupe što više ljudi i da se "svi dobro druže". Nakon pola minute surfanja po njima meni se bljuje. A ovo da ima "sedam aktivnih članova" si se malo zajebunio.
tvoje osobno ne zadovoljstvo određenim forumašima molim te ubuduće preseli na PM,hvala :D
To bih isto mogao predložiti i tebi, ali neću jer čerečenje je uvijek zabavnije u javnosti ;)

Osim toga, to nije nezadovoljstvo. Ja jednostavno uslišujem želje. Kad netko želi pažnju, od mene je i dobije. Nepodijeljenu :vrag:
User avatar
Samuel
Jedi Master
Posts: 275
Joined: 19 Dec 2009, 19:43

Re: Jeste li znali da...

Unread post by Samuel »

Uf, idemo redom? Nitko nije nikome (a pogotovo Izitpajnu) zabranio da se "žali", nitko nije prigovarao, nitko nije cvičao. Neki su se kulturno ispričali i stavili točku nakon isprike. Takozvana piz****** se navodi u određenom, službenom, izvoru, pa su zamjerke upućene profesoru doktoru medicine. Ne, neću navoditi njegovo ime jer trenutno nema potrebe da izmišljam i pretjerujem. I ne mogu to sad pronaći, ali to nije bitno! Zaboravimo to.
Točka.

E sad!
U časopisima koji su izdavali SF priče, nije bilo dopušteno jednom autoru da napuni stranice svojim pričama. No, autori su morali od nečega preživjeti, pa su najčešće koristili pseudonime. Ray Bradbury je imao šest. Po časopisu. On je bio pomalo neobična ličnost. Između toliko SF priča, nije volio tehnologiju. Nije nikad koristio kompjutor ni mikrovalnu, niti bankomat. A tvrdi se tako, ni auto...
Tko ima dovoljno vremena da sve napravi ispravno...?
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Jeste li znali da...

Unread post by Izitpajn »

Ne, ne, krivo si shvatio, odgovarao sam Writeru, a ne tebi... On je cičao i prigovarao na moje prigovaranje, a onda sam ja njemu prigovorio na njegovo prigovaranje na moje prigovaranje... Ostalo je povijest...

A kad već nabrajamo činjenice, mlađi članovi foruma možda ne znaju da je Dobri Doktor, alias Isaac Asimov, tokom nekoliko desetaka godina svoje spisateljske karijere imao prosjek od šest kartica teksta napisanih po danu. Svaki dan. Nekoliko desetljeća.
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: Jeste li znali da...

Unread post by writer16 »

Izitpajn wrote:Ne, ne, krivo si shvatio, odgovarao sam Writeru, a ne tebi... On je cičao i prigovarao na moje prigovaranje, a onda sam ja njemu prigovorio na njegovo prigovaranje na moje prigovaranje... Ostalo je povijest...
samo kažem,takvim stavom odbijaš potencijalne nove forumaše da se pridruže,a starim ubijaš volju da nastave se družiti s ljudima istih interesa (jelte SF) :(
p.s a i ti si mali zilijun puta bio offtopic (kao i svi mi uostalom) na hrpu topica pa mi samo nije jasno zašto ti je toliko upalo u oko što jelte njegovo 'jeste li znali' nije imalo ni pinkicu SF? ako si jednostavno imao loš dan,onda uvažavam :zubo: ako misliš ovako generalno ne uvažavam nikako :zubo:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Jeste li znali da...

Unread post by Milena »

... je Izitpajnovo ribanje i ribarsko prigovaranje feature, a ne bug na NoSFu? :angel:

... je Philip Dick prijavio Stanislava Lema CIA-i kao nepostojeći konstrukt sovjeta kojem je jedina svrha da preuzmu vlast nad američkim SF-om i time zatruju mozgove američke mladeži?
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Jeste li znali da...

Unread post by Belzebubbles »

Milena wrote:... je Philip Dick prijavio Stanislava Lema CIA-i kao nepostojeći konstrukt sovjeta kojem je jedina svrha da preuzmu vlast nad američkim SF-om i time zatruju mozgove američke mladeži?
isto bi se to moglo reć i za Dicka
User avatar
Samuel
Jedi Master
Posts: 275
Joined: 19 Dec 2009, 19:43

Re: Jeste li znali da...

Unread post by Samuel »

Gene Wolfe je radio je i kao inženjer. Od poznatijih detalja, izmislio je sistem za proizvodnju Pringlesa. Ispred svog vremena, definitivno.
Tko ima dovoljno vremena da sve napravi ispravno...?
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Jeste li znali da...

Unread post by Izitpajn »

Milena wrote:... je Izitpajnovo ribanje i ribarsko prigovaranje feature, a ne bug na NoSFu?
Dok ne počnete raditi privjeske s mojim likom i tijelom, ne priznaje se :P
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: Jeste li znali da...

Unread post by Milena »

Izitpajn wrote:
Milena wrote:... je Izitpajnovo ribanje i ribarsko prigovaranje feature, a ne bug na NoSFu?
Dok ne počnete raditi privjeske s mojim likom i tijelom, ne priznaje se :P
Ili naušnice, kao ove? :zubo:
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2843
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Jeste li znali da...

Unread post by Xaotix »

... se Lucas i Spielberg stalno "crossoveraju" u svojim filmovima?
U Galaktičkom senatu u The Phantom Menace se može naći delegacija Spielbergovih E.T.a.
U Otimačima izgubljenog kovčega, na zidu egipatskog hrama u kojem Indiana Jones nalazi zavjetni kovčeg se mogu vidjeti i R2-D2 i C3PO.
Randomness is strong with this one!
Post Reply