Još malo o laptopima

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Još malo o laptopima

Unread post by Belzebubbles »

a ne.
ako imaš, recimo, radeon grafičku na leptopu, onda treba instalirati catalyst i u njemu je integriran opengl.
za ovo ostalo nisam sasvim siguran, ali trebali bi pokriti detonatori.
inače, ako je leptop od hp-a. svaki njihov leptop ima bazu podataka na netu i lista drivera koji se skidaju.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Još malo o laptopima

Unread post by Izitpajn »

Evo me opet na mom omiljenom forumu za tehničku podršku.

Moje sljedeće pitanje je malo... bizarno.

Kako da na jednostavan način otkrijem imam li sve što mi treba za Wireless (dakle, drivere) a da ne nosim laptop po gradu i namještam ga kako bih ulovio neki signal? Instalirao sam sve što je bilo na listi za ovaj model, ali nikako da mi se igdje pojavi lista dostupnih mreža, pa makar prazna.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2843
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Još malo o laptopima

Unread post by Xaotix »

Pogledaj Device manager ili kako se ili kako se već to zove na tvom OS-u. Pod network adapters nađi wireless karticu i pogledaj njen status.

Inače, standardna procedura Stevea iz Wichite s indijskim naglaskom bi bila:
1. Jel gori odgovarajuća lampica? Uključi WiFi na laptopu :zubo:
2. provjeri Network connections / Network and Sharing centers ili kako se već to zove na tvom OS-u. Ako nemaš wireless konekciju, dodaj je. Preko nje ćeš vidjeti popis dostupnih mreža.

S obzirom da većina modema koje ljudi koriste ima wireless, vjerojatno ćeš biti u dometu neke mreže čim si uz neki stambeni objekt, dakle bilo gdje u gradu. Možda čak nađeš i neku otvorenu mrežu...
Randomness is strong with this one!
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Još malo o laptopima

Unread post by Brumiko »

Izitpajn wrote:Evo me opet na mom omiljenom forumu za tehničku podršku.

Moje sljedeće pitanje je malo... bizarno.

Kako da na jednostavan način otkrijem imam li sve što mi treba za Wireless (dakle, drivere) a da ne nosim laptop po gradu i namještam ga kako bih ulovio neki signal? Instalirao sam sve što je bilo na listi za ovaj model, ali nikako da mi se igdje pojavi lista dostupnih mreža, pa makar prazna.
Vjerojatno nisi uključio bežičnu karticu. Ozbiljno, bez zezanja. Svejedno će ti se pojaviti u divajs menežderu, ali nećeš vidjeti niti jednu mrežu preko ikonice u taskbaru.
Laptop ti ima ili poseban gumb za uključivanje/isključivanje bežičnih kartica (Bluetooth i običan wireless), odvojen od tipkovnice, ili ima crvenu Fn tipku i crvene ikonice na funkcijskim tipkama pa se bežičje pali na Fn+funkcijska tipka koja ima crvenu bežičnu ikonicu (mislim da je obično F2).
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Još malo o laptopima

Unread post by Izitpajn »

Imam hardverski gumbić koji pali i gasi lampicu na kojoj je nacrtana antena. To radi i preko toga je Bluetooth. Ali bilo upaljena bilo ugašena, ne pronalazim "obični wireless". I samo da napomenem da sam stvar nekada imao i radilo je sve k'o po špagi. Onda sam nešto deinstalirao i od tada to ne mogu pronaći. A DEFINITIVNO imam instalacije svih drajvera koje sam imao i prije i nekoliko puta sam roštao po njima, ali wireless ne pronađoh.

Dakle, da pojasnim, sasvim je moguće da je meni sve instalirano, ali sam to nesposoban pronaći. Postoji li nešto po čemu mogu unaprijed znati da će, kad uleti u zonu signala, moj wireless proraditi, ako sada nema nikakvog signala u blizini?
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Još malo o laptopima

Unread post by Izitpajn »

Evo još podataka. U Network Connections imam dvije sekcije: "Dial-Up" (to nas ne zanima, jelda?) i "LAN or High-Speed Internet". U ovom drugom imam dvije ikone, a za njih je izlistano "Intel(r) neki_broj 10/100 Network Connection" i "Bluetooth LAN Access Driver".

Ako sam dobro shvatio, da imam instliran wireless, i on bi tu bio izlistan, bio upaljen ili ugašen, ne? To je problem, nisam siguran i ne znam po čemu trebam čačkati.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2843
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Još malo o laptopima

Unread post by Xaotix »

Onaj dio sa "onda sam nešto deinstalirao" obično temeljito zezne stvar. :mda:
Intelova kartica bi trebala pokrivati i bežičje... Potraži na webu drajvere za svoj laptop, baš za svoj model. Pogledaj network drivere i da li ima nešto o Wirelessu tamo, pa reinstaliraj.
Randomness is strong with this one!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Još malo o laptopima

Unread post by Izitpajn »

Reinstalirao nekoliko stvari nekoliko puta...
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Još malo o laptopima

Unread post by Brumiko »

Izitpajn wrote:Evo još podataka. U Network Connections imam dvije sekcije: "Dial-Up" (to nas ne zanima, jelda?) i "LAN or High-Speed Internet". U ovom drugom imam dvije ikone, a za njih je izlistano "Intel(r) neki_broj 10/100 Network Connection" i "Bluetooth LAN Access Driver".

Ako sam dobro shvatio, da imam instliran wireless, i on bi tu bio izlistan, bio upaljen ili ugašen, ne? To je problem, nisam siguran i ne znam po čemu trebam čačkati.
Da, da ga imaš instaliranog, trebao bi tu biti. Probaj kliknut Create a new connection, ali prije toga odi u divajs manager i naprosto vidi ima li tamo ikakav bežičnjak. Nego, trošiš XP ili nešto drugo?
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4026
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Još malo o laptopima

Unread post by Izitpajn »

Problem je riješen. Kako? Nakon ukupno 4-5 drajvera koja sam instalirao u proteklih dvije godine, prijatelj je došao, na isti način kao i ja došao na isti sajt s drajverima na kojemu sam ja bio bar tri puta, rekao "ajde da probamo ovoga", skinuo neki drajver onako napamet, instalirao ga i...

Ali onda smo odigrali dvije partije šaha u kojima sam pobijedio pa mi je bilo lakše.
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: Još malo o laptopima

Unread post by jbt »

if at first you don't succeed, get lucky?
Blood for the Blood God!!

engi
Post Reply