BEST OF NOSF FORUM

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Re: BEST OF NOSF FORUM

Unread post by Bahod »

Svi smo mi Brendon! (ili Brenda)
User avatar
Tanja.C
Ancient
Posts: 736
Joined: 02 Sep 2005, 11:11
Location: Dežela

Re: BEST OF NOSF FORUM

Unread post by Tanja.C »

Sjetila sam se još jednog dobrog citata, početak teme Mrzim Apple :
jbt wrote:Fakat su seronje i elitisti. Imaju vec neko vrijeme reklame koje pljuju po korisnicima pc-ja. Koji vrag je s tim forama?
Sve reklame su na istu foru - gle mene ja sam mac i tako sam fancy & kewl & lepi & ugodan, njanja, a ti si ljigi ljigi jer si pc. Molim?? Jel iko ikad vidio reklamu u kojoj se Dell smije macu jer ga moras u servis odnijet ako oces ugradit 1 usranu memoriju?? Ili reklamu u kojoj Merdjo usporedjuje vozace ostalih auta s jahacima magaraca?
Sto je najgore, te reklame ne padaju na gluhe usi, vec ih ekipa(koja i izgleda kao kenjac iz reklame) pusi i to ko kubanku. Jelda panju, ako te reklama moze natjerat da kupis proizvod, onda i nisi toliko hip i nezavisan koliko mislis, dronu jedan.

fuuu, ispuho se.

btw, ja mnogo psujem, jel' to okay? ako nije pa da editiram post sa hebeno i kakica i slicno.
Hebeno i kakica. :lol: :lol:
User avatar
Chrisette
Puppeteer
Posts: 110
Joined: 07 Feb 2006, 16:47
Location: s prozora se vidi Cres (ripoff)
Contact:

Re: BEST OF NOSF FORUM

Unread post by Chrisette »

Ire wrote:.. evo netko je tražio ..

:kava:
Fala Ire! Ovakvi topici su maj fejvorit. :zubo: Samo obavezno linkajte na stranicu topica / post na koji se odnosi, često puta se ne može skužit cijeli kontekst. :)
Image
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: BEST OF NOSF FORUM

Unread post by Ire »

Xaotix wrote:Ma voodoo ti je siromašna religija pa si ne mogu priuštiti drugu kokoš, nego stalno žrtvuju jednu te istu.
Još joj nisu u stanju platiti prijevoz pa jadnica tabana od noža do noža. pocrnila je od muke
Milena wrote:Dalekometna kokoš?
Milena wrote:Beam me up, Sco-co-co-co-coooty!
kokošja dretva

:kava:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: BEST OF NOSF FORUM

Unread post by niniane »

Milena wrote:Tako je! Već vidim sljedeći SFeraKon kao medijski događaj godine u Hrvata:

Voditelj Krešo Mišak, u pozadini stoluje Macan s knjigom na glavi u svečanoj odori Starfleeta.

Ispred ulaza umjetnički hepening u kojem Tom i Žiljak mlate nasumce odabrane dobrovoljce u klingonskim i inim kostimima. Plastičnim svjetlosnim sabljama. Kao predstavnici nezavisnih SF-medija, Ire i Dagi gutaju vatru u ritmu.

A onda se pogase svjetla, i počinje nastup SF-dekoltea. Toga bar imamo...

Pa da vidiš reportera!
Iz threada o ministru turizma: http://forum.tip.it/nosf/viewtopic.php? ... 9&start=70
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: BEST OF NOSF FORUM

Unread post by Ire »

Zoran wrote:
uglib wrote:
Tomislav Sakic wrote:
uglib wrote:Jedino me malo naživcirao pod kraj kad je omekanio, ali malo.
Nisam shvatio, jel te malo naživcirao, ili je lik malo omekanio? :scratch:
Malo me naživcirao.
Inače te malo naživcira kad pred kraj omekani, ili...?

:P :D :D :P
sori, morala sam, :lol:

rasprava je o likovima ... http://forum.tip.it/nosf/viewtopic.php? ... 038#p48038
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2843
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: BEST OF NOSF FORUM

Unread post by Xaotix »

zakk wrote:Bio, video se sa Žiljakom i Macanom, i posle toga odšetao na neke kobaje.
Konobari gledali Voyager mesto da me dvore. Podržao napojnicom :)
Vako se promovira SF! Iz Nezvanična poseta srpske delegacije
Randomness is strong with this one!
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: BEST OF NOSF FORUM

Unread post by niniane »

Dagi, u temi "Datum SFeraKon općenito":
Dagi wrote:Datum SFeraKona odredjuje visokosofisticirano trofejno računalo Cray 3 što ga je još na Ballconu '86. Sferi donirao Joe Haldeman, a programirali su ga Sam Lundvall, Krsto A. Mažuranić te još neki ljudi koji žele ostati anonimni. Računalo uzima u obzir prosječnu prolaznost na rokovima Sveučilišta u Zagrebu, podatke Hidrometeorološkog zavoda u Zagrebu, Asimovljeve zakone robotike, a posebni link na Vatikan (preko Kaptola, naknadno postavljen) služi izbjegavanju poklapanja SFeraKona i Uskrsa pomoću if-then petlje.

Eh sad, budući je Računalo izvorno bilo namijenjeno proračunavanju putanja prvih krstarećih projektila AGM-109 Tomahawk američke ratne mornarice, kao vanjski interface rabi bušene kartice te radi u Fortranu 77, a SFeri je dodijeljeno kao rashod, ovim putem molim za razumijevanje glede rada spomenutog računala.

Problem je u tome što u udruzi SFera Računalo uživa neke vrsti kultno-religijski status, posebni magistar informatičkih znanosti ga opslužuje kad nije zabavljen izradom ilustracija i pisanjem priča, dok obični članovi Sfere moraju šegrtovati po pet godina dok im ne bude dopušteno približiti se Računalu.

Stoga su odluke Računala neporecive, a posljednji incident se dogodio 1999. kad su članovi Predsjedništva SFere dva popodneva skupljali bušene kartice koje su se rasule po prostorijama SFere nepažnjom pomoćnog programera III. vrste, koji je za svoj zločin kažnjem trogodišnjim nosanjem Panja (pepeljare SFERA s pripadajućim postoljem) po SFeraKonima te kuhanjem kave Predsjedništvu SFere.

Za Računalo je sve teže naći rezervne dijelove jer se radi o tehnologiji koju je američka ratna mornarica otpisala početkom osamdesetih, dok dijelovi koji su samogradnja prema shemama iz nekadašnjeg SSSR-a takodjer pokazuju znakove staračke demencije. Stoga ovim putem apeliram na hrvatski fandom da se skupe pare za kakav Pentium ili kakvu napredniju spravu, kako bi Računalo moglo otići u zasluženu mirovinu, a datum SFeraKona mogao biti odredjivan primjenom fuzzy logike na empirijski utvrdjene stohastičke dogadjaje.
... characters, personalities, stories and larps...
Post Reply