forvardiraj ovo, zakon je

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

forvardiraj ovo, zakon je

Unread post by Ire »

jel mi može itko pomoć s ovim problemom jer ću dobit živčani slom

http://ire.nosf.net/2008/01/14/524/
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: forvardiraj ovo, zakon je

Unread post by poison »

lol! sorry, ali moram se smijati. zar i ti, sine brute?
meni moji "najmiliji" i ne tako mili zatrpavaju inbox već danima. možeš ubaciti dotični naslov u spam-filter, možda to upali. drugi prijedlog nemam. a kad smo već kod spama, kako to rješavate?
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: forvardiraj ovo, zakon je

Unread post by Xaotix »

Apaurini. :D

Ako te nervira što ljudi forwardiraju takve mailove, sretno. Ljudska glupost ne zna granica. Inace, ja sam prvi put tak mail dobio jos u proslom stoljecu.

Ako te nervira što tvoja mail adresa putuje takvim mailovima, inzistiraj kod svih koje znas, da te stave u BCC kad salju mailove na listu.

Prijedlog: Otvori mail na yahoou (microsoft_legal@yahoo.com), i onome tko ti je to poslao posalji mail, dragi kolega, posaljite nam broj racuna da bi vam uplatili vasih 50K eura. Ak ti posalje, vrati mu mail i reci, dragi gospodine X Y vas novac je uplacen na racun broj ZZZ.
Obavezno unesi krivo ime i krivi broj racuna :lol:
Randomness is strong with this one!
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: forvardiraj ovo, zakon je

Unread post by Ire »

poison wrote:možeš ubaciti dotični naslov u spam-filter
to i jesam napravila ali sad su počele stizati raznorazne ponude od onih koji su se okoristili stotinama adresa koje su budale odaslale okolo :x

problem je u tome što zadnja 2 tjedna dnevno dobivam svakakva sranja kojih se ne mogu jednostavno riješiti spam filterom. pobila bih ih sve najrađe!!!
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: forvardiraj ovo, zakon je

Unread post by niniane »

Xaotix wrote:Prijedlog: Otvori mail na yahoou (microsoft_legal@yahoo.com), i onome tko ti je to poslao posalji mail, dragi kolega, posaljite nam broj racuna da bi vam uplatili vasih 50K eura. Ak ti posalje, vrati mu mail i reci, dragi gospodine X Y vas novac je uplacen na racun broj ZZZ.
Obavezno unesi krivo ime i krivi broj racuna :lol:
Daaaaaaa!.... :D :D :D

Zato ja imam tri mail adrese; jednu za posao, jednu za privatno i jednu za sve one registracije po netu gdje treba upisati mail adresu... Pa mi spamovi stižu samo na tu - a onda ih lijepo sve označim i pobrišem i it`s ok... :zubo:
... characters, personalities, stories and larps...
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Re: forvardiraj ovo, zakon je

Unread post by MadDog »

Xaotix wrote: Prijedlog: Otvori mail na yahoou (microsoft_legal@yahoo.com), i onome tko ti je to poslao posalji mail, dragi kolega, posaljite nam broj racuna da bi vam uplatili vasih 50K eura. Ak ti posalje, vrati mu mail i reci, dragi gospodine X Y vas novac je uplacen na racun broj ZZZ.
Hm... takav se postupak zove lažno predstavljanje i kako god se činio zgodnim pristupom, čini mi se kako bi po nekim svojim značajkama mogao predstavljati prekršaj ili čak materijal za krivično gonjenje... ne to raditi, čak niti u šali... :angel:
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
poison
Ancient
Posts: 556
Joined: 28 Sep 2005, 11:57
Location: middle of nowhere
Contact:

Re: forvardiraj ovo, zakon je

Unread post by poison »

niniane wrote:Zato ja imam tri mail adrese; jednu za posao, jednu za privatno i jednu za sve one registracije po netu gdje treba upisati mail adresu... Pa mi spamovi stižu samo na tu - a onda ih lijepo sve označim i pobrišem i it`s ok... :zubo:
zgodno, zgodno... samo što kad te dohvate ti glupavi lančani opsesivci, nema ti spasa, jer ti tvoji "prijatelji" sve šalju na tvoju regularnu adresu, a nakon toga ti ju izbombardiraju spamovima.
ja sam neko vrijeme pokušala imati "alter-ego" za registracije i slične gluposti, ali nije pomoglo, jer imam jednu kolegicu na faksu koja je totalno opsjednuta onim "imajte srca" mailovima... nije mi jasno kako nije skužila da su sve te "tragične" priče jedno te isto, samo s promjenjenim imenima, zemljama i bolestima. a cura inače nije glupa. :scratch:
druga stvar koju ne kužim je jesu li svi oko mene retardirani... kada dobijem nešto strašno, ali baš STRAAAŠNO fora, što zbilja želim proslijediti nekoliko odabranih ljudi, prvo provjerim je li im osoba od koje sam to dobila (ili netko od 20 njih prije) već poslala, a ne im to poslati milijardu i prvi put...
"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: forvardiraj ovo, zakon je

Unread post by Xaotix »

MadDog wrote:Hm... takav se postupak zove lažno predstavljanje i kako god se činio zgodnim pristupom, čini mi se kako bi po nekim svojim značajkama mogao predstavljati prekršaj ili čak materijal za krivično gonjenje... ne to raditi, čak niti u šali... :angel:
OK.. onda mui se javi sa DOBIO SAM DOBIO SAM!!!! I iskopiraj lazni mail od Billa.
Pokazuj ga svima koji su ti poslali navedeni mail :)
Randomness is strong with this one!
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Re: forvardiraj ovo, zakon je

Unread post by Bahod »

lolčina
Meni su najbolji oni s upozorenjima na nove viruse koji sadrže "stručna" objašnjenja kako taj virus radi
sjećam se onog koji invertira protok struje u računalu i na taj način sprži procesor :zubo:

disklejmer
autor ovog posta je dobio mail o rasipništvu bila točno 6 puta :x
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Re: forvardiraj ovo, zakon je

Unread post by Nimrod »

Ire wrote:
poison wrote:možeš ubaciti dotični naslov u spam-filter
to i jesam napravila ali sad su počele stizati raznorazne ponude od onih koji su se okoristili stotinama adresa koje su budale odaslale okolo :x

problem je u tome što zadnja 2 tjedna dnevno dobivam svakakva sranja kojih se ne mogu jednostavno riješiti spam filterom. pobila bih ih sve najrađe!!!
welcome to my world :)
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: forvardiraj ovo, zakon je

Unread post by Ire »

pitanje pravnicima i kužiteljima ..
znam da je malo moguće u ovoj našoj jadnoj državici, ali tko pita ne skita ..
jel možeš tužit neku firmu koja te zasipa neželjenim spamom? ili barem prijetiti da ćeš ih tužiti nekom ili nečem, ak već ne sudu? :zubo:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Re: forvardiraj ovo, zakon je

Unread post by Milena »

Uvijek možeš fwardati njihove mailove na abuse@njihova.domena.com. Nije tužba, ali mogu ostati bez maila. Prije nekog vremena, danasnji T-com je, za živo čudo, imao dosta dobru abuse službu.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Re: forvardiraj ovo, zakon je

Unread post by jbt »

sto je najbolje, ovaj mail kruzi vec 11 godina!! 11 fakin godina! i ljudi ga i dalje proslijedjuju.

http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_phenomenon
vidi Bill Gates Beta
Blood for the Blood God!!

engi
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Re: forvardiraj ovo, zakon je

Unread post by MadDog »

Xaotix wrote:
MadDog wrote:Hm... takav se postupak zove lažno predstavljanje i kako god se činio zgodnim pristupom, čini mi se kako bi po nekim svojim značajkama mogao predstavljati prekršaj ili čak materijal za krivično gonjenje... ne to raditi, čak niti u šali... :angel:
OK.. onda mui se javi sa DOBIO SAM DOBIO SAM!!!! I iskopiraj lazni mail od Billa.
Pokazuj ga svima koji su ti poslali navedeni mail :)
Osim što mi nije jasno što zapravo želiš, još me zanima i postoji li trenutak
u tvom životu kada malo staneš, razmisliš pa tek onda izvališ glupost
ili samo izvališ glupost pa bilo kako bilo?

Zaboga... :x obrišeš, ako opet dođe - obrišeš i tako dok dolazi, a ne dolazi unedogled :zubo:
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
Post Reply