O oružju, masturbaciji i ostalim bitnim stvarima

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Unread post by jbt »

dakle, meni je trebao activation code(molba povucena, hvala svima). a priori reci da sam pirat je isto ko optuziti covjeka koji kupuje municiju da je ubojica.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

jbt wrote:isto ko optuziti covjeka koji kupuje municiju da je ubojica.
Da, meci mu sigurno trebaju zato da ih povješa na bor.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

jbt wrote:dakle, meni je trebao activation code(molba povucena, hvala svima). a priori reci da sam pirat je isto ko optuziti covjeka koji kupuje municiju da je ubojica.
Kao prvo nitko nije ni rekao a priori da si gusar, a kao drugo mislim da je više nego očito da su svi (osim SO-ovih i Izitpajnovih) postovi zafrkancija - dakle nema razloga za ljutnju.

Å to se tiče aktivacijskog koda, ja na žalost nemam, jer sam već poslao, još mi nisu ponovo dali da ga generiram. Ako ne nabaviš do onda pošaljem ti ja kad dobijem.
User avatar
jbt
Mrgud
Posts: 889
Joined: 13 Jul 2005, 11:16
Location: Zg, Ri, Vž
Contact:

Unread post by jbt »

np, nisam se ja naljutio, treba malo vise od foruma da meni tlak digne.

@izitpajn
da, mozda mu stvarno za to trebaju. ima dosta ljudi koji imaju vatreno oruzje, ali ne ubijaju okolo zivotinje, a kamoli ljude. jednostavno imaju pljuce iz ovog ili onog razloga. neki ih vole, neki vole pucat, neki misle da je pistolj zastita.
Blood for the Blood God!!

engi
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Oružje samo po sebi netko može imati kao zaštitu (za čega su mu potrebni meci, jer se jednostavnije zaštititi pucanjem nego bacanjem pitštolja na napadača, što svaku takvu osobu stavlja u ladicu potencijalnog ubojice).
Može ga se imati radi iživljavanja na životinjama (što ga također svrstava u ubojice - svi lovci su UBOJICE, a oni koji kažu da je to sport, pljujem im na ime; dakle i za to trebaju meci jer pičkice nemaju hrabrosti, ako već imaju potrebu ubijati životinje, boriti se s njima ravnopravno, bez ikakvog oruđa ili oružja osim onog što nam je biologija dala).
Zatim se oružje može imati iz kolekcionarskih pobuda (za što ne vidim potrebu kupovanja metaka, osim ako se i njih ne želi imati kao kolekcionarski ajtem, što opet stavlja takvu osobu u ladicu potencijalnih ubojica; radoznalo dijete će uvijek pronaći metke i oružje i bum! - nema više radoznalog djeteta; s druge strane, ako netko već skuplja metke, ne treba mu cijeli sanduk toga ili bi se trebali proizvoditi meci bez baruta, samo prazne čahure).
Pa se oružje recimo može imati čisto iz zajeb*ncije (na temelju čega ne stječem baš najsvjetliji dojam o mentalnom sklopu osobe koja to prakticira; imaj kondome čisto iz zajeb*ncije, a ne pištolje! Ako to nije potencijalni ubojica, onda ne znam tko je).
Oružje se može također posjedovati kao ratni suvenir (čega smo svjedoci u zadnjih petnaest i kusur godina; svako malo neki posjednik takvog suvenira ubije sebe ili druge; potencijalni ubojica).
Srodno tome, oružje se može nabaviti i radi samoubojstva (što je opet ubojstvo).
I dodajmo na kraju još neizbježnog imatelja oružja poradi korištenja istoga u svrhu lišavanja života, priskrbe materijalnih dobara od nedobrovoljnih davatelja te zadovoljavanja pohote nad bespomoćnom čeljadi.

Sve svjetliji od svjetlijeg primjera radi čega ljudi imaju oružje.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Unread post by Belzebubbles »

Po toj logici, svatko je potencijalni ubojica i za to mu nije potrebno oružje. Jedino što mu treba su dvije ruke (nekima niti to), pa time prilično velik postotak pučanstva spada u "potencijalne" ubojice.
Å to se tiče vatrenih oružja i tako, treba napraviti distinkiciju između kolekcionara i entuzijasta te recimo, nekih drugih.
Nije stvar u kupovanju metaka, ja bih se više zabrinuo da netko kupuje prigušivač.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Unread post by Milena »

Ne treba mi ova rasprava, ne treba... :x Ah, dobro.

Zaboravljaš jednu sitnicu: meci nemaju druge svrhe osim da budu ispucani (e, sad, ili u metu ili u nešto živo). Ruke imaju i druge svrhe. Da ne govorim da ruke ne nabavljaš, dakle, nisu pitanje izbora, a kupovina metaka jest. I, da, cjelokupno čovječanstvo sastoji se isključivo od potencijalnih ubojica. Ali kupovina metaka iskazuje drugačiju vrst namjere prema van nego ne-kupovina.

Ne treba mi ova rasprava, ne treba... :x
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Unread post by Belzebubbles »

Oružje je alat u rukama čovjeka. Alat za efikasno lišavanje života drugih, ali ipak samo alat. Alat nema svoj um i ne može djelovati neovisno, za to je potreban čovjek.
Ja doma imam zračnicu, čini li to mene potencijalnim napadačem na zajednicu? Recimo, primijetio sam na vijestima "snajperiste" koji su zračnicom gađali djecu. Znači li to da ću i ja završiti tako?
Otkad sam prvi put uhvatio zraćnicu sa 10 godina, niti jednom nisam ispucao metka u čovjeka ili drugo živo biće.
Da posjedujem vatreno oružje, isto tako ne bih pucao na živa bića.
Ali dakako mogao bih...
Milena wrote:Ne treba mi ova rasprava, ne treba...
Kome treba?
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 768
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

ja bih volio imati kakvu sačmaru kalašnjikov i bacač plamena za osobnu zaštitt :dontknow:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Unread post by Milena »

Belzebubbles wrote:Oružje je alat u rukama čovjeka.
Stoji. Ali dok, recimo, čekićem možeš zabijati čavle, pištoljem možeš samo pucati... u nekoga.

Ja se oružjem bavim jako dugo. Bila sam i u streljačkim i u streličarskim klubovima. Imala doma oružja raznih vrsta. Nisam zbog toga ništa više ni manje potencijalni ubojica nego netko tko to nikad u životu nije učinio. Ali stoji činjenica da oružje ima samo dvije moguće svrhe: jedna je gađanje u metu (a onda ti može stajati i u klubu u kojem gađaš) a druga je gađanje u živa bića. Nema treće svrhe. Nema.

U tome je razlika.
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Unread post by Sandman »

Milena wrote:
Belzebubbles wrote:Oružje je alat u rukama čovjeka.
Stoji. Ali dok, recimo, čekićem možeš zabijati čavle, pištoljem možeš samo pucati... u nekoga.

Ja se oružjem bavim jako dugo. Bila sam i u streljačkim i u streličarskim klubovima. Imala doma oružja raznih vrsta. Nisam zbog toga ništa više ni manje potencijalni ubojica nego netko tko to nikad u životu nije učinio. Ali stoji činjenica da oružje ima samo dvije moguće svrhe: jedna je gađanje u metu (a onda ti može stajati i u klubu u kojem gađaš) a druga je gađanje u živa bića. Nema treće svrhe. Nema.

U tome je razlika.
A svadbe? :oops:
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

lolčina :D
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Sama činjenica da netko posjeduje oružje ga svrstava u potencijalne ubojice. S naglaskom na "potencijalne"! To ne znači da jesi ubojica ili da ćeš biti ubojica. Znači samo da postoji realna mogućnost da postaneš ubojica, namjerno ili nenamjerno.
Ja imam nož kod kuće i imam lopatu. Sve to može biti oružje. Ali, nije po definiciji. Za razliku od pištolja. Osnovna namjena pištolja nije rezanje mrkve, niti je pištolj napravljen da bi bio privjesak za ključeve. Osnovna namjena pištolja je pucanje, a svako pucanje znači potencijalnu smrt. Zato su osobe koje imaju oružje "potencijalni ubojice", a ne jer su zle ili ne znam što.
Kad netko kupuje mikser, ničija prva pomisao neće biti - kupuje ga da bi ubio nekoga s njim. S druge strane, kad kupuješ oružje, sumnjam da će prva pomisao kod ljudi biti - gle, kolekcionar!
U tome je stvar. I još nešto. Pretpostavljam da ovdje ima lovaca među vama, pa se izbjegava ta tema, ali jednostavno moram tupiti o tome. Kad upucaš srnu, to je isto ubojstvo i ti si ubojica.
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

@ jbt

Sorry, nisam te mislio napadati, onaj prvi post je bila šala. :uzdravlje:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Post Reply