Naj naj naj roboti

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

Koji robot vam je najdraži?

Cylon Centurion (Battlestar Galactica)
0
No votes
Data (Star Trek)
1
9%
R. Daneel Olivaw (Isaac Asimov)
1
9%
Bender (Futurama)
1
9%
Marvin (The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy)
3
27%
Futura (Metropolis)
0
No votes
T-800 (Terminator)
0
No votes
R2D2 (Star Wars)
2
18%
Robby the robot (Forbidden planet)
1
9%
Netko deseti? Upišite ga!
2
18%
 
Total votes: 11

User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Naj naj naj roboti

Unread post by Xaotix »

Koji bi bili najcoolerskiji ili najbolji roboti u SFu opcenito? Moja lista bi izgledala ovako nekako:

10. Gort (The Day the Earth Stood Still) - Univerzalni policajac koji čuva mir u svemiru, napravljen od savitljivog metala. I to u 1951! T-1000 pojedi se živ. Osim toga, bez njega ne bi bilo ni "Klaatu barata niktu"

9. KITT (Knight Rider) - Tko nije želio imati auto koji govori? Nadam se jedino a uvjet za vožnju nije fudbalerka.

8. Data (Star Trek) - Dobri stari Data. Robot koji želi postati čovjekom. Ima skoro sve što mu treba za to, posao, prijatelje, problematičnu familiju. Možda je pomalo dosadan, ali zna iznenaditi.

7. QT1 & Speedy (I, Robot) - Roboti su iz romana Isaaca Asimova, ne iz filma. QT1, robot religijski fanatik i Speedy, pijani robot koji recitira poeziju... Genijalni su. Da su barem oni bili u filmu...

6. Bender (Futurama) - Pije, puši, kocka, krade, psuje. Ima jednostavan san: ubiti sve ljude. A bliži im je nego što će Data ikad biti. Meni uz Marvina najdraži robot!

5. Futura (Metropolis) - Ȓista klasika. Vjerojatno prvi robot prikazan na filmu!

4. Marvin (The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy) - Kako se zaista osjećaju mašine koje rade za ljude? Pitajte Marvina. Možda sačuvate razum. Robot koji je vjerojatno uzor svim drugim "osjećajnim" robotima.

3. Terminator T-800(Terminator) - Neki kažu da će roboti biti zli uništavači. T-800 je uništavač sa stilom!

2. R2D2 & C3PO (Star Wars) - Ne može ih se razdvojiti, vječni su par. Å to god pričaili o Lucasu i StarWars franšizi, Artu i Tripio jednostavno imaju SVE što bi drugi roboti željeli imati.

1. Robby the Robot (The Forbidden Planet) - Ultimativni robot. Nastupao u bezbroj filmova i serija, ima registarsku kasu kao mozak, može replicirati žesticu, materijale, dizajnerske haljine (a nije iz Star Treka), poznaje zakone robotike... Neopisivo je cool.

Å to reći o ostalima
Johnny5 (Short Circuit) mi je preblizu Lego Mindstorm igračkama. Gunslinger (Westworld) je jako blizu termnatora. Faca Yul Brinnera je još opakija od Schwarzennegoerove.
ED-209 - Veliki kalibar, opaki izgled, ali to je sve što ima. A i gluh je.
Robocop - nije pravi robot, kao ni Replikanti iz Blade Runnera, i hrpa drugih Cyborga.
Transformersi... Ne leže mi baš
Ash, Bishop (Alien, Aliens) su isto tu negdje... Bishop je dobri blagi učitelj koji se brine za svakog, a Ash.. Kad prolupa, ježi mi se koža.[/i]

Koje robote vi volite? Planirao sam otvoriti anketu kad se iskristaliziraju prijedlozi...

EDIT
Evo, pokrenuo sam anketu, pa da vidimo. Ako se vaš favorit ne nalazi na listi, glasajte za nekog desetog, i zapišite mu ime u svom postu. Svi će takvi također biti uzeti u obzir!
Last edited by Xaotix on 09 Nov 2007, 21:49, edited 10 times in total.
Randomness is strong with this one!
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

R2D2!!!!! :headbang:
... characters, personalities, stories and larps...
Nebelwerfer
Zmajić
Posts: 179
Joined: 18 May 2007, 16:16
Location: Na štandu
Contact:

Unread post by Nebelwerfer »

1. hk-47 iz sw expanded universea
2. r2d2 - može ih se razdvojit kako ne? :D
3. marvin- vodič
Image
Vermilion
Ewok
Posts: 37
Joined: 28 Jul 2007, 23:13
Location: Osijek/Budapest
Contact:

Unread post by Vermilion »

hihi, ma Marvin je najjaci :)
Stvarnost ne postoji - samo nas vlastiti red koji svemu namecemo
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Unread post by niniane »

Marvin je depresivan i annoying. Ne bih ga rado imala pored sebe. Ali je zakon :headbang:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
merlin
Goli čarobnjak
Posts: 80
Joined: 30 Jul 2007, 12:40
Location: Stan

Unread post by merlin »

T-800 jj zakon, naručito kada u trećem djelu stavi cvike u obliku zvijezdice :blast:
goli gdin čarobnjak:-)
User avatar
Milena
The Q
Posts: 1316
Joined: 05 May 2007, 13:48
Location: tu i tamo
Contact:

Unread post by Milena »

R. Daneel Olivaw. Kojom izjavom se vjerojatno smiještam u ohoho demografsku skupinu, ali što mogu. :D
I blame Hemingway. Of course, I blame Hemingway for a lot of things. Still working out how to pin global warming on him. (Snarkhunter)
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

maloo googla, malo wikipedie, i slazem se s tobom.. R. Daneel Olivaw zasluzuje mjesto na listi!

Roboti s filma su u prednosti nad robotima iz knjiga. Koliko mi se cini, najpoznatiji roboti su Asimovljevi. Ima li jos autora koji su stvorili nekog poznatog robota?
Karel Ȓapek je prvi spomenuo ime robot, iako mislim da su i prije njega spominjali mehanicke ljude...
Randomness is strong with this one!
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Boilerplate :headbang:

Prvi put sam cuo za njega prije par godina, i onda sam gaskoro zaboravio.... Zbilja ne znam kako je ispao s popisa... ali 100% ide u anketu!!!!
Randomness is strong with this one!
Quicksilver
Jedi Master
Posts: 208
Joined: 25 Aug 2006, 14:57

Unread post by Quicksilver »

haha, Bender i Marvin su slatki :-)
Bishop mi je scary.

S obzirom da su na popisu i roboti koji nisu samo kante po izgledu (npr. Data, Futura, Bishop), pridodjem Gigolo Joe-a.
On mi je nekak bio simpa.. ali mi je definitivno najdrazi robot ikad (i imala bih ga doma) Kryten (Red Dwarf).
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Unread post by Belzebubbles »

Quicksilver wrote:On mi je nekak bio simpa.. ali mi je definitivno najdrazi robot ikad (i imala bih ga doma) Kryten (Red Dwarf).
E to je već pravi robot... :headbang:
Quicksilver
Jedi Master
Posts: 208
Joined: 25 Aug 2006, 14:57

Unread post by Quicksilver »

e, a čujte ove robote (nisu filmski):

3 Robots That Can Save Your Life
http://www.japanprobe.com/?p=2672
User avatar
Sir John
Hani
Posts: 68
Joined: 22 Sep 2007, 17:36
Location: dva koraka do tamo

Unread post by Sir John »

Marvin rula definitvno, a ni bender nije za baciti :D
kad vec biras idiota - neka bar bude plemenit...
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

* reminder sama sebi: kad konačno završimo s apgredanjem foruma, pokreni hejterske topike za herija mf potera i autostoperski b. vodič
Instant Geek. Just Add Coffee.
Post Reply