Muke po Stand upu

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

kakva zemlja takva muzika... :sori:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2852
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

nelchee wrote: meni je mataković glup ko penis, i apsolutno ne kužim kome to može biti smiješno.
then again, xkcd mi je smiješan..
Case closed. Ovim su pokrivene sve rasprave o ukusima i o tome što je zapravo humor.
niniane wrote:I was kinda sarcastic there...
Ȓinilo mi se kao dobra ilustracija poante. Inače, ubola si u istinu. Komisije za ocjenjivanje humora su postojale i postoje. U bivšoj Jugi i SSSRu se time recimo bavila Partija. Na probnoj projekciji filma Ciguli Miguli (1952) snimljenog po istoimenom romanu Jože Horvata publika je urlala od smijeha. Ali, film je ismijavao tadašnju vlast pa je bunkeriran. Odboru koji je trebao procijeniti film je reeno da je on protudržavni. Dok su ga gledali, nitko od njih nije ni trepnuo, i odmah su ga proglasili neduhovitim i uvredljivim te zabranili priklazivanje. Film je bio izdan tek 25 godina kasnije.
Iljf i Petrov su jedva izdali svoju genijalnu satiru Zlatno telešce jer je (i opet) ismijavala državne strukture. Na kraju su je ipak uspjeli objaviti jer su glavni likovi zapravo antijunaci. Inače, knjigu preporučujem.
Da ne kopamo po dalekoj prošlosti, sjeti se Zlikavaca. Produkcija im je bila prekinuta zbog "niske razine humora" iako su imali itekako dobrih trenutaka (činjenica da jesu ili nisu kopija South parka je potpuno nebitna).
Nimrod wrote:kakva zemlja takva muzika...
Je li to možda referencana Septicu, kad smo već kod Matakovića?
Randomness is strong with this one!
Post Reply