beyond shadow of dreams i Zoranov (podli) marketinški desan

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

beyond shadow of dreams i Zoranov (podli) marketinški desan

Unread post by L.Z. »

možda ovom nije tu mijesto al naređeno mi je da puknem svagdje di mogu na net :

evo napokon s ponosm ovdje (a i drugdje na netu i real worldu ) možemo predstaviti naš prvi studijski uradak.
ukratko, bend abraksas nastao je početkom osmog mjeseca ljeta gospodnjega dvije iljade i pete godine s namjerom sviranja raw black metala.
no ta ideja ubrzo pada u vodu kroz glazbeni napredak članova u idućih godinu dana te se počinje svirati mix melodičnog black/death metala, te
članovi nakon godinu dana iskustva, te desetak nastupa iza sebe, zaključuju da je vrijeme da se snimi demo.
no u to vrijeme ritam gitarist david tenčić odlučuje napustiti abraksas zbog osobnih razloga, te se ideja snimanja nakratko odgođuje. nedugo zatim u bend na njegovo mjesto dolazi marino sergo te nakon nekoliko tjedanja uvježbavanja bend odlazi u studio.
EP "Beyond shadow of dreams" plod je našeg rada te konstantnog glazbenog napretka kroz zadnjih godinu dana i nekoliko mjeseci ...

http://www.box.net/public/65s9328mb7 - abraksas - calling the end
http://www.box.net/public/8nsy27frd6 - abraksas - a dance of shadows

nadamo se da ćete uživati, a i da ćemo ubrzo snimiti i ostatak stvari kao potpuni album... više informacija na http://www.myspace.com/abraksas
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

dobro je mijesto

iako to baš nije My first choice of music ;
čestitke za demo
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

melodičnog black/death metala
nije li ovo ko neki oksimoron? :D ;)

u svakom slučaju čestitke dečki!! :uzdravlje: :uzdravlje:

a jel ime ima neko značenje? zanimljivo mi zvuči ..
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Ire wrote:
melodičnog black/death metala
nije li ovo ko neki oksimoron? :D ;)
ja sam imao to prilike poslusati i je, to je oksimoron. :headbang: sala naravno.
nema me.
Jan Digoel Anthalion
Hani
Posts: 98
Joined: 21 Sep 2006, 21:17
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Jan Digoel Anthalion »

Erm.. ^^''

Poznat sam kao lik koji hebeno dobro smishlja imena - stoga..

Per prijedloga za ime benda..

Tenebrion.

Aeoliah Centaurus.

Engelion.

Sagaramath.

Points = O.F = Authority.

Damnation Call.

Clear VOICE within NOISE.


Inache su ovo mogucha imena za moju grupu [ sviram violonečalo, no mislim kupiti električno, pa da visimo čijma mama crnu vunu prede xD ], no kako sam nevjerovatno originalan glede smisljavanje net nickova, imena bedova itd - nije problem. Uzmi si nekaj. XD

Ak ti pashe - naravno..
Zadnje sam slušao na svom kompu, ovo što vidite ispoda:
Image
A bogme, kliknite na ovaj iznad chart i čiča The Anthalion će vas naučiti šta je glazba. Image
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Ire wrote:a jel ime ima neko značenje? zanimljivo mi zvuči ..
Abraksas ti je jedan od naziva za sotonu. :ocasion:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:
Ire wrote:a jel ime ima neko značenje? zanimljivo mi zvuči ..
Abraksas ti je jedan od naziva za sotonu. :ocasion:
zanimljivo :lol:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Jan Digoel Anthalion
Hani
Posts: 98
Joined: 21 Sep 2006, 21:17
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Jan Digoel Anthalion »

Heh. Belial je vech zauzeto.. ;)

- edit -

Ali Sagaramath i Tenebrion i Anthalion/Anthaullus su nenadhebiva imena za grupu.

Kao shto rekoh - josh ne znam koju chu od njih upotrijebiti.

Inače - svidja mi se pjesma. Onak - oke. Da je malkoc bolja produkcija, mozhda bi se osjetio bas jache [ gitara mi je iritantno u visokom registru - patim na duboko distorzirane "gromovske" Rammstein gitare, makar mi Ramm nije nishta posebno.. ], pa bi sve to zvuchalo vishe Diss/ Dimmu alike.


Nije loshe.

Vokal: Jako dobar. Nije moj ukus - no..

Svirka: jako dobro, poprilično melodično, bubnjevi su mi nekako nejasni..

I za kraj..

Skica za pjesmu, od nekoliko mojih frendova.. Midi fajl.. Tek priprema u Guitar Pro-u 5 za pjesmu..

1. The Beast/Shadow Cougara vs EvilDragon - Tenebrion[dodje mi da zakoljem Beasta, ukrao mi je naziv bez pitanja... -__-] 2. The Beast/Shadow Cougar - THMLB
Zadnje sam slušao na svom kompu, ovo što vidite ispoda:
Image
A bogme, kliknite na ovaj iznad chart i čiča The Anthalion će vas naučiti šta je glazba. Image
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Inače volim metal, ali vam onaj pjevač previše "krešti" za moj ukus. ALi muzika nije loša.
User avatar
Bubba Zanetti
Pa'u 10. razine
Posts: 428
Joined: 09 Jul 2006, 12:42

Unread post by Bubba Zanetti »

Abraksas...
Sve je to dosta Oke i korektno, imate dobrog bubnjara što je vrlo važno, znate svirat, vokal ala Mille Petrozza, ali nažalost ne pretjerano originalno.
Doduše čisti klasični death metal je dosta zatvoren pravac iz kojeg je jako teško izvuć nešto novo, pa i uz melodičnost. Uz nekakve crossovere i razne štoseve (npr. Amorphisovo drpanje Kalevale i finskih narodnih plesova) možda je čak moguće doći do nekih novotarija, pa probajte nešto iskemijat.
Ire wrote:nije li ovo ko neki oksimoron? :D ;)
Ajem d van OKSIMORON di autstrečd gresping hend.
:headbang: :headbang: :headbang:
Perhaps it's the result of an anxiety.
Jan Digoel Anthalion
Hani
Posts: 98
Joined: 21 Sep 2006, 21:17
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Jan Digoel Anthalion »

Miles wrote:Inače volim metal, ali vam onaj pjevač previše "krešti" za moj ukus.
Bash to.
Doduše čisti klasični death metal je dosta zatvoren pravac iz kojeg je jako teško izvuć nešto novo, pa i uz melodičnost.
Ufff.. Electronica dodaci dosta dorbo pristaju deathu - pogotovo ako smjeshash malo Industriala i goa/psy trance u death..

Imao sam pra garazhnih doma, isto death -- ali jako puno nadodanih electro beatova. E sad.

Umjestnost je dobro to slozhiti, na ne zvuchi techno-alike, a da se ipak uklapa u dotični death/black metal zhanr, koji zahtjeva energiju u sebi - i da ga drugi osjete..

Hm..

Di su mi nestli ti bendovi.. :scratch:

Potrazhim po HDD-u..
Zadnje sam slušao na svom kompu, ovo što vidite ispoda:
Image
A bogme, kliknite na ovaj iznad chart i čiča The Anthalion će vas naučiti šta je glazba. Image
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Jan Digoel Anthalion wrote:Heh. Belial je vech zauzeto.. ;)

- edit -

Ali Sagaramath i Tenebrion i Anthalion/Anthaullus su nenadhebiva imena za grupu.

Kao shto rekoh - josh ne znam koju chu od njih upotrijebiti.

Inače - svidja mi se pjesma. Onak - oke. Da je malkoc bolja produkcija, mozhda bi se osjetio bas jache [ gitara mi je iritantno u visokom registru - patim na duboko distorzirane "gromovske" Rammstein gitare, makar mi Ramm nije nishta posebno.. ], pa bi sve to zvuchalo vishe Diss/ Dimmu alike.


Nije loshe.

Vokal: Jako dobar. Nije moj ukus - no..

Svirka: jako dobro, poprilično melodično, bubnjevi su mi nekako nejasni..

I za kraj..

Skica za pjesmu, od nekoliko mojih frendova.. Midi fajl.. Tek priprema u Guitar Pro-u 5 za pjesmu..

1. The Beast/Shadow Cougara vs EvilDragon - Tenebrion[dodje mi da zakoljem Beasta, ukrao mi je naziv bez pitanja... -__-] 2. The Beast/Shadow Cougar - THMLB
e miki polako s imenima ovo već držimo godinu dana i ne planiramo mjenjat :)
btw abraksas nije drugo ime za sotonu, abraksas je demoniziran od strane crkve kao staro brijem sumersko ili tak nešt božanstvo (bog matematike i magije koja zavodi ljude) a inače mi smo abraksas uzeli iz knjige hermana hessea, demian
inače bacit ćemo gitare u d štim pa će moćnije zvučat, a i bunjar je kupio jučer duplu pedalu, ono šta ti misliš pod rammstain je neki drop d ili nešto dublje, to je za nju metal i cross over više, sasvim solidno je ispalo za e štim, možda ti zvuči nemoćno jer kad snimaš nemoš nabit tonu gaina ko live neg se ide na čistiji zvuk
hvala i na ostalim komentarima
Život je samo san na putu do smrti
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

:!: Leone, mogao si baš i spomenuti da će se "Calling the End" naći i na soundtracku knjige "Izvršitelji Nauma Gospodnjeg" :angel:
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

Zoran wrote::!: Leone, mogao si baš i spomenuti da će se "Calling the End" naći i na soundtracku knjige "Izvršitelji Nauma Gospodnjeg" :angel:
hahahahaaaahahhaa :blob:
nema me.
Post Reply