flejm

Mjesto za rasprave o svemu onom što drugdje nije našlo mjesta.

Moderator: Xaotix

Post Reply
ban

Unread post by ban »

Na forumima i news grupama cesto naidjem na medjusobna vrijedjanja clanova bez ikakva ukusa i smisla. Jednu ili drugu grupu sam i napustio zbog tih stvari. Je li nam to potrebno? Pokazuje li to nedostatak kulture ili je bas vrhunski domet kulture - sve se smije?
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

nedostatak dobrog odgoja
postalo je uobi?ajeno da u nedostatku argumenata za svoje mi[?]ljenje
po?nu s vre?anjem tako da se rasprava prekida i krene razmjena uvreda
to je razlog [?]to sam prije dan dva napravio unsubscribe s par news grupa
no [?]to da se radi kad su takvi obi?aji kod ve?ine onih ispod 25
(vjerojatno je subjektivno ali mislim da su oni iz 60tih bolje odgajani :-) )
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ja rezidiram na jednom forumu u kojem su sva?e ?este. postoji ?ak i dio u kojem se svi mogu lijepo ispuhat. bi?evi i lanci su dobrodošli. :D tamo se svi ?esto kure, al to je takav forum. ima ozbiljnih mjesta, ali ima i neozbiljnih. me?utim bio je neki lik koji sve to nije shva?ao kao zezanciju pa je po?eo ozbiljno vrije?at, nakon ?ega su ga izbacili. još se uvijek tu i tamo pojavi pod drugim imenom, pa ponovo po?inju ?istke.
ina?e, mislim da to nema veze s godinama, nego s onim što ti je u glavi.
kao netko tko je svoju nosf-forum karijeru zapo?eo jednom, hm, sva?icom, ne bih više o ovoj temi :D
Instant Geek. Just Add Coffee.
Osla
Puppeteer
Posts: 119
Joined: 08 Aug 2003, 05:08
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Osla »

mislim da je dobro imat 'flame topic' .. onak, za svaki slucaj. forum kao forum je public domain i po tome svatko ima pravo izrazit svoje misljenje, pa onda ako vec nije moguce izbjeci po koju ruznu rijec ili svadju, onda mislim da je dobro postaviti mjesto za takvu stvar ili reakciju.

sada tu dolazi nekakav odgoj ili kultura forumasa.. hoce li flame prenjet diskretno u odredjeni topic ili ce jednostavno nastaviti tamo gdje se vec neslaganje dogadja.

na neki nacin 'flame topic' pruza mogucnost za odrzavanje foruma urednim.. da tak velim.

.. na jednom slicnom forumu sam nedavno predlozio ljudima (posto su se nekaj posvadili) da otvore takav 'flame' topic... admin je to i ucinio i ekipa se prestala svadjat i nastala je potpuna zezancija na temu flejmanja.

eto moj mali doprinos diskusiji. :)

pozdraf
---------------<br>Osla was

here!
ban

Unread post by ban »

Osla wrote:forum kao forum je public domain i po tome svatko ima pravo izrazit svoje misljenje, pa onda ako vec nije moguce izbjeci po koju ruznu rijec ili svadju, onda mislim da je dobro postaviti mjesto za takvu stvar ili reakciju.
Linija manjeg otpora, ha :) bolje i to nego :grr1: Ok. Ako ustreba, otvorit cemo flejm topic.
Makar, dozivljavam flejmanje na forumima i newsgrupama kao totalni nedostatak kulture i to ne samo one kucne (odgoja), nego i one koja se na ovim prostorima voli zvati 'opca'. Cesto puta se, naime, stane flejmat bas u ime tog pregolemog znanja koju napadac ima u odnosu na napadnutog, a rijetko nesto od tog znanja podijeli sa forumom.

Ilustracija:

Pero: Pa ne znam, meni je taj film bas super.

Balkan Boy:
Pa ne znam, meni je taj film bas super.
O kako si glup, strasno si glup i nemas pojma o nicemu, kako ti taj film moze bit super?
Osla
Puppeteer
Posts: 119
Joined: 08 Aug 2003, 05:08
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Osla »

100 ljudi 100 cudi i obrnuto. 8)
---------------<br>Osla was

here!
Kyra
Ewok
Posts: 41
Joined: 06 Aug 2003, 00:02
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Kyra »

Ja sam moderator na jednom forumu gdje je prosjek godina valjda negdje oko 17. Shto che rechi uglavnom srednjoshkolci. Nama je flejmanje svakodnevna pojava protiv koje s vremena na vrijeme moramo proglashavati krizharske ratove. *lupa glavom o zid*
S tim klincima se jednostavno ne mozhesh lijepo raspraviti... :cry: Ponekad pomazhe samo sila (zabrana postanja i sl.).
Ali dobro, to su samo pojednici.
"Roses are red, violets are blue, if i'm schizophrenic, then i am too!"
MadDog
Ancient
Posts: 646
Joined: 21 Nov 2003, 10:14
Location: S onu stranu komandnog prompta
Contact:

Unread post by MadDog »

U svezi glede flejmanja:

Moja je "on-lin karijera" zapo?ela sudjelovanjem na raspravama na usenetu gdje je flejm kao takav sasvim uobi?ajena stvar, barem [?]to se ti?e politike, religije i humora, pogotovo - humora gdje su ukusi ljudi o tome [?]to je smije[?]no izuzetno razli?iti pa svako malo izbije kakva sva?a o tome je li koji vic koji je postan smije[?]an ili otuĹžan ili odvratan.
No, flejmati se moĹže na razne na?ine. Najprizemniji je na?in poslati nekoga u private message i re?i mu da je 'vaki i 'naki. Ostali su na?ini malo pristojniji.
:!: Najpristojniji :!: na?in flejmanja je konstruktivna rasprava (o, koje li nespretne konstrukcije) u kojem obje strane, zauzimaju?i svoj stav, dopu[?]taju onoj drugoj strani da izrazi svoje mi[?]ljenje i onda to 'pokopaju', ali snagom argumenata. (a da se oku[?]am u politici?)
"Zapravo najbolji dokaz da postoji inteligentni život u svemiru je da ga mi još nismo pronašli" by Nessa
Hic blog hic salta
User avatar
Wasabi
Ewok
Posts: 40
Joined: 31 May 2004, 15:09
Location: Carstvo sunca

Unread post by Wasabi »

Nepoznavanje koristi bitanzi za osobne radosti.
TisuĂŚe cvjetova nije ni[?]ta u usporedbi s jednim stablom

http://wasabi.blog.hr
User avatar
dmi
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Nov 2003, 12:33
Contact:

Unread post by dmi »

...ja u biti preĹživljavam sa okolinom u sukobima...
Na forumima i inim ura?evinama mi je to na kraju smje[?]no jer kao i u tu?ama dok se dvoje "kolju" a tre?i uleti - tre?i nastrada...
Meni je gore kad netko mudruje i preure?uje a nije zaduĹžen za to...
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Osla wrote:100 ljudi 100 cudi... 8)
Ili kako to naš narod duhovito veli: "100 žena 200 sisa"...

Sorry na seksizmu al' nisam mogao odolit'...

:blob:
Image
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

moja frendica bi na to dodala: 100 muškaraca, 0 mozgova..

:) :dontknow: sorry na seksizmu al' nisam mogla odolit'...
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Flejmanje nije isto što i vrije?anje. Flejm može bit i zabavan i duhovit. Naravno, neki ljudi toga nisu svjesni i onda to rezultira kretenima kojima je vrhovni domet poslati nekoga nekamo i koji onda i nisu za drugo nego za bacanje van s lista.
User avatar
dmi
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Nov 2003, 12:33
Contact:

Unread post by dmi »

...za takve su izmislili politiku... :;
Post Reply