BESPUĆA: rasprava (Zajednički svijet *klap* treći put)

Literarna radionica / RPG / neuspjeli pokušaj / joint effort /štogod. Ako naletite na ovo, malo pogledajte. Ako vam ništa nije jasno, pitajte.

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by niniane »

Zemlje bespuća?... :D

Sorry na relativno dugom nejavljanju, ovaj vikend sam bila primorana nositi posao doma što me tako ubilo u pojam da nisam imala energije za pisati išta, pa ni ovo...

Možete me odvojiti u zasebni topic kad bude zasebni podforum, ali ponavljam da se namjeravam uključiti u glavni tok radnje kad moja junakinja pobjegne s planeta... Netko je može pokupiti brodom :D (molim, bez konotacija na ovo "pokupiti" :vrag: ) Naime, imam u glavi otprilike ono što će joj se još izdogađati na planetu, to bi trebalo potrajati još nekoliko postova, pa će onda zbrisati.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Izitpajn »

Belzebubbles wrote:@Izitpajn
Ne postaju li time stvari i malo odviše ozbiljne?
Ne znam. U kom smislu?
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by niniane »

Ozbiljno je to što je Izitpajn na Forum.hr pozvao zainteresirane da nam se pridruže :lol:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Izitpajn »

Hm? :scratch:

Inače, ljudi, bilo bi dobro da se dogovorimo kad je rat počeo i kad je završio (te koliko je trajao).

Ja glasam za: završio je prije 20-25 godina, trajao je, štajaznam, nekoliko godina (ne treba više jer što je tehnologija razvijenija, treba manje vremena da se napravi pičvajz, iako dugotrajna atmosfera uništenja ima svoju draž), a počinjao je polako, dugotrajnom eskalacijom.

Argumenti za kraj prije 20-25 godina:
1. ljudske zajednice imaju sklonost brzom oporavku iz totalnog kaosa, prije ili kasnije uspostavi se kakav-takav red, a nama kaos i bezakonje najviše odgovaraju. Pretpostavljam da bi 20-25 godina bio dobar trenutak kad je sve još uvijek u kurcu, ali ne u totalnom kurcu da se uopće ne isplati išta graditi
2. možda bi bilo korisno za radnju/zaplete/likove da se neki ljudi (i kompjuteri :zubo: ) sjećaju što se točno događalo, možda pokoja fina traumica, neplaćeni računi i slično...

Nemam neke posebne argumente za vrijeme i način početka, čisto mi je tako zgodno, ali ako nekome zgodno nešto drugo, javite.

Niniane, jel tvoj planet stradao u sklopu općeg kuršlusa ili prije?
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by niniane »

Pa, ako starac ima kojih 80 g., a jedini je preživio katastrofu, to bi značilo da se dogodila prije cca 50tak godina...
Možda je rat mogao započeti na tom planetu?... Pa su ga, opustošenog, kad se rat preselio dalje, ekipa Instituta naselili kako bi na njemu razvijali svojevrsne genetski poboljšane super-vojnike, i to su eksperimenti rezultat kojih je Lorena (i mnogo drugih, al to ću otkriti u sljedećim postovima :zubo: )

Mislim da ne treba posebno argumentirati zašto bi netko razvijao super-vojnike i nakon službenog završetka rata.
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Belzebubbles »

Ž je pobjegao, sada dolazi dio u kojem sam predvidio interakciju sa svijetom. Kako ćemo to?

Ako vam treba vremena, mogu razvući situaciju s još pokojim postom (a fikserski bih ionako morao...).
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Izitpajn »

Ne razumijem pitanje. Ako želiš kakvu interakciju s postojećim likovima, dogovori se s ljudima čiji su likovi o konkretnim stvarima. Ako ne, samo pucaj po Willu.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Izitpajn »

Uuu, ovo je dobro! Hoćemo još! :cheers:
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Belzebubbles »

Pa, želi li netko? :ima:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Izitpajn »

Želi li netko što?
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Belzebubbles »

To je stvar dogovora, ali važnije je ono želi li.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Izitpajn »

Okej, ako zajebavaš, onda reci da zajebavaš pa smo mirni. Ali ako želiš nešto konkretno reći ili pitati, morat ćeš biti jasniji.
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Belzebubbles »

Ha?

Mislim, želi li netko interakciju... među likovima.

Superfly
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Izitpajn »

Hej, pa cijela poanta ovoga jest da bude interakcije, mislio sam da je to bilo jasno od samog početka. Ako još netko nije odmah shvatio, neka kaže, ali ja mislim da svi želimo interakciju, može i odmah (osim Niniane, koja je iznijela svoj plan). Ja sam već bacio udice prema Niniani i Nebelu, ne znam jel itko primijetio, ali sam malo posustao s pisanjem zbog obaveza, zadnji put sam imao vremena prije tjedan dana u petak popodne, mozda cu sutra imati malo, a onda sam sljedeci tjedan opet indisponiran zbog Animafesta.

Sta je Superfly?
Post Reply