BESPUĆA: rasprava (Zajednički svijet *klap* treći put)

Literarna radionica / RPG / neuspjeli pokušaj / joint effort /štogod. Ako naletite na ovo, malo pogledajte. Ako vam ništa nije jasno, pitajte.

Moderators: Nimrod, niniane

User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Belzebubbles »

Izitpajn wrote:?Ajde, ajde, piši što te veseli, ja ću biti dovoljno demiiltariziran za svačiji ukus :D
Ja sam to pisao prije nego sam vidio što je napisala Niniane. Kada sam skužio, jednostavno nije leglo.

Svejedno, Ž bi isto mogao odrasti u prilično zajebanog momka. :zubo:
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Belzebubbles »

Izitpajn wrote:I nije liknego statist, trebalo mi je nešto da sjebem Scorpiusa jer mi idu na živce zapleti tipa "Ide tip ulicom i nešto ga klepi po glavi" :lol:
Stvarno sam mislio da ti je to pravi lik. Zato je Ž izabranik :D
Totalno me vuklo iz inata. TI si bacio nevažnog lika, ja htio ultravažnog. A kad ono - trik! :lol:
User avatar
scorpius
Hani
Posts: 70
Joined: 31 Oct 2007, 18:35
Location: Uncharted Teritory

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by scorpius »

Heh, ja mislio strpati Caleba u tu komoru pa da ga tvoj plaćenik spasi, ili da bude nekakva roba za transakciju :x Sad će se morati sam vaditi iz govana, pa sam ga odlučio prebaciti na jedan zbilja zajebani planet vezan uz njegovu prošlost i Pajnovog lika.

@Nebel - haha kombinacija tvog AI-a i Caleba je stvarno zakon, palo mi je napamet da ju implantiramo u njegovu glavu, tako da ju cijelo vrijeme čuje. Ostavio sam slobodan prostor za takvo nešto, osim ako imaš nekih drugih posebnih planova za nju :vrag:

I mislim da ovakva priča nebi baš prošla u neke zbirke, previše različitih stilova i pitam se kako ćemo povezati sve te likove. U svakom slučaju bit će zabavno :puca:
Image
You saw a creature? What kind of creature? The kind we eat? Or the kind that eats us?
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Izitpajn »

Hehe, šta je, ljudi, posustali ste? :lol: Javite ako treba malo pogurati što se tiče ideja ili slično, uvijek se može ubaciti neki random encounter ;)

Što se tiče objavljivanja ili ne, istu je potrebno najprije dovršiti, a tek onda se može razmišljati o tome što bi eventualno bio prvi korak prema objavljivanju. Ako iole ozbiljno razmišljate o tome, onda ovo shvatite kao nacrt na kojemu će, kad bude gotov, trebati raditi puno ozbiljnije. Ali za sada sve shvatite kao zabavu, stilsku vježbu ili kolektivni brainstorming, kako kome odgovara. Glavno da se ide dalje.

A sad da malo poodgovaram detaljnije na neke stvari na koje nisam stigao jer sam jučer u školi imao sedam sati za redom, a onda sam još obavljao neke stvari, a onda sam išao u SFeru itd. Dakle:

@Belzebubbles, možda bi bilo dobro da stvaranje tvog lika ne bude reakcija na druge, nego da stvoriš nekoga o kome ćeš moći pisati dugo, dakle onog koji tebi odgovara. Ako se kasnije neki likovi međusobno ne uklope, nije bed, uvijek se mogu naći na suprotnim stranama :D

@Scorpius, u svom uvodu (ne onaj s konobaricom) sam ubacio neke hintove oko toga koji je to planet. Pročitaj što su ostali napisali, usporedi & take care ;)

@Svi: ako se ubacujete u tuđu radnju, a nije zajebancija kao ono s konobaricom, dobro pazite da ne bi opet bilo sjebavanja. Uvijek se može dogovoriti neki real-time chat session negdje (baj d vej, zna li netko kakvo dobro mjesto gdje se to može kvalitetno obaviti, ako se pokaže potreba?)
Nebelwerfer
Zmajić
Posts: 179
Joined: 18 May 2007, 16:16
Location: Na štandu
Contact:

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Nebelwerfer »

ja nisam posustao... baš me to danas i belzebabls pitao kad sam mu nosio nešto što sam obećao.
nastavio sam pisati pričicu (čak i na predavanjima danas :lol: ) i znam kamo idem. ne želim postati još ništa dok ne zaokružim neku "cjelinu" s radnjom. jedino me jebe što mi je klišejiziranje ptspovca caleba "pojelo" početak priče o NNA-i
@scorpius- htio bih izbjeći implantiranje NNA-e u Caleba. jedino ako mu misliš "ugradit" neki wireless link s njom. NNA je pozitivan lik :) i mislim da ću i ja ubaciti neku curicu u svoj dio.
stay tuned :happy1:
Image
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Belzebubbles »

Izitpajn wrote:@Belzebubbles, možda bi bilo dobro da stvaranje tvog lika ne bude reakcija na druge, nego da stvoriš nekoga o kome ćeš moći pisati dugo, dakle onog koji tebi odgovara. Ako se kasnije neki likovi međusobno ne uklope, nije bed, uvijek se mogu naći na suprotnim stranama :D
Stvaranje likova mi je uvijek reakcija ove ili one vrste.
Nebelwerfer wrote:ja nisam posustao... baš me to danas i belzebabls pitao kad sam mu nosio nešto što sam obećao.
To nešto je dakako pola kile nerazrezanog žutog, tek toliko da ne posumnjate u moj integritet. :hehe:


Valjda ne posustajem, pokušavam da bude jedan post na dan...
Nebelwerfer
Zmajić
Posts: 179
Joined: 18 May 2007, 16:16
Location: Na štandu
Contact:

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Nebelwerfer »

Izitpajn wrote:(baj d vej, zna li netko kakvo dobro mjesto gdje se to može kvalitetno obaviti, ako se pokaže potreba?)
ako ne računamo neki chat portal/servis tipa iskon, toplo preporučam skype :angel:
Image
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Izitpajn »

Ma sve okej ;) Samo ono, prvi dan je skoro eksplodirao forum od aktivnosti, drugi dan pet puta manje, a treći dan ništa ;) A možda bih i ja danas stavio nešto, al bilo mi glupo da budu dva moja za redom :lol:

Nego, tek sad sam skontao da je Belzeb u Rijeci ;) Jesmo se možda vidli na nekoj konvenciji?
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Izitpajn »

Čekaj, Belzebubbles, ti u svakom odlomku misliš ubacit novog lika? :scratch:
User avatar
MrSini
Jedi Master
Posts: 238
Joined: 04 Apr 2005, 21:59

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by MrSini »

Ja bi učestvovao u ovome ali teško shvatiti pravila. Mada nisam siguran da ih i vi više znate. :zubo:
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Belzebubbles »

Izitpajn wrote:Nego, tek sad sam skontao da je Belzeb u Rijeci ;) Jesmo se možda vidli na nekoj konvenciji?
Sumnjam, ja ipak nisam bio niti na jednoj.
Izitpajn wrote:Čekaj, Belzebubbles, ti u svakom odlomku misliš ubacit novog lika? :scratch:
To sam planirao pravodobno razjasniti - očito - to bi pravo doba bilo sada. Dakle prvi lik - Ž, drugi Željko. Željac je narkoman koji ufiksava nešto kao koncentriranu priču o Platonovoj pećini. Njegova se radnja događa u spominjanom zlatnom dobu skočnih vrata. On i Ž su u neku ruku isti entitet, ali i nisu. Uglavnom, fikser u prošlosti određuje radnju u budućnosti. Tu sam planirao totalno besramno oklevetati Caleba, pošto mi u tom dijelu radnje nitko ne može uskočiti. Ovaj kapetan je tu sasvim nevažan lik (iako je pomalo i važan, mislim...) i on zarobi Ž-a nakon što se odbaci sa planeta (Ž je nestao iz skučenog univerzuma svojeg svijeta, tu sam malo doradio ono o čemu sam trabunjao u religijskom topicu). Dalje imam neke hintove o razvitku radnje (jedna verzija uključuje ponovni rat, a uzrok će biti veoma interesantan), što još? Ah, da - brod se zove Dark Star. Carpenter, hm, hm - kužite mu namjenu, hm, hm :hehe:
I najvažnije, propast svijeta prema sadašnjem dobu, tj. propast onih vrata se morao dogoditi pri početku kapetanova života, jer se jedan dio referira upravo na to (nažalost, zaboravio sam koji...).

Inače, da se usuglasimo
Glede tih skočnih vrata - ja njih vidim kao neke totalno ne-fancy kružnice u svemiru koje izgledaju kao prozori. Ja bih tu sasjekao one buuum-vuuzuuš! efekte oko prolaza kroz ta čuda. Kroz njih vidiš drugu stranu, prođeš i tamo si. Jednostavno kidanje prostorne dimenzije, niš više. Inače, ja bih osobno kao njihov manjak naveo to što se moraju izgraditi sa dvije strane da bi funkcionirala. Te dvije točke, znači treba proputovati konvenc. pogonom. Ako sada ubacujete taj novi pogon, onda je on valjda bez toga (sada se na tome bazira manje-više sve, ali da ne moram preživio bih i bez toga).
Morali bi ubaciti i uzrok pada vrata. Mislim, zašto sjebat sasvim oke sustav transporta? O tome kada bude Zeita, ali glasam za izolacionističku politiku bogatijih pokrajina, monopol nad već izgrađenim prolazima, ekonomija, blah-blah...

Neko usuglašavanje oko tempa?
User avatar
Belzebubbles
Ancient
Posts: 840
Joined: 16 Feb 2007, 00:52
Location: zgri

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Belzebubbles »

I da, nisam baš razjašnjavao zašto toliko likova, jer baš i ne volim opisivati prije nego što napišem. Ponekad sam praznovjeran glede svojih rituala, pa eto...
Nebelwerfer
Zmajić
Posts: 179
Joined: 18 May 2007, 16:16
Location: Na štandu
Contact:

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by Nebelwerfer »

[quote="Izitpajn"][/quote]
htio sam ti poslati pm da si uzalud otvorio topik na 3zmaj forumu ali eto... mislio sam da neće TO napravit...
da parafraziram bajagu... vidi šta su ti uradili od topika... mama? :lol:

edit: ah, ispravak.. naša fašistoidna adminica nelchee je to ispravila. bheh... :zubo:
Image
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Zajednički svijet *klap* treći put

Unread post by LordShaper »

Da, unfortunately ygg ima 0 samokontrole :lol:

I ima MrSini pravo, pravila je malo teško shvatiti :zubo: :lol:

Enihu, here it goes...
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
Post Reply