PAVONIS: rasprave i komentari (was: Zajednički svijet)

Literarna radionica / RPG / neuspjeli pokušaj / joint effort /štogod. Ako naletite na ovo, malo pogledajte. Ako vam ništa nije jasno, pitajte.

Moderators: Nimrod, niniane

Jeste li zainteresirani za ovo što dolje piše i biste li se aktivno uključili na bilo koji od spomenutih načina?

Da, zanima me i planiram se uključiti na neki od spomenutih načina
10
83%
Da, zvuči zanimljivo, ali nisam siguran kako bih se mogao uključiti/zanima me samo čitanje/pasivno praćenje onoga što drugi naprave
2
17%
Err... No
0
No votes
 
Total votes: 12

User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Pa, ako možeš, super. Samo, kad ga dukaš, nadrukaj da se brojke mogu preseliti sa copy/paste iz Excela, da baš ne pretipkavam 3000 brojeva.
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Unread post by TB »

Odlicna ideja! (Originalni hrvatski, a vidim i hrvatsko- balkanski kulturni proizvod? :) ) Ipak bi prvo netko trebao predociti par osnovnih stvari, barem: strucan opis kako medjuzvjezdani transport djeluje i predociti fiksnu kartu... Ideja stvarno izgleda dobro...
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Netko? Apsolutno se slažem. Mislim da bi onaj koga zanima stru?an opis kako me?uzvjezdani transport djeluje svakako trebao nešto smisliti i predo?iti svoje zamisli. Imaš nekoga na umu? ;)

Isto vrijedi za zvjezdanu kartu :blob:
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Nego, da bude i službeno: ja sam krenuo, o?ekujem doprinose (možete ih stavljati u isti topic dok se ne dogovorimo konkretnije), a ako ostanem sam, zna?i da je sav ovaj interes bio zabadžabe i da od svega ne?e biti ništa.
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Izitpajn wrote: E,da, ovo stalno zaboravljam: ima li itko kakav program pomo?u kojega bi se mogla napraviti zvjezdana karta? Sve što mi treba je da, kad mu ubacim setove koordinata x-y-z on na ta mjesta ucrta to?kice (eventualno razli?ite boje) i napravi 3D sliku koju onda mogu pregledavati, zumirati, rotirati i sli?no. Excel bi bio dobar ali on to može samo u 2D, provjerio sam.
Y don't U Try some of these?

http://hometown.aol.com/nlpjp/soft.htm
:blob:
Image
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

U medjuvremenu sam nasao nesto jako lijepo:

ftp://chview.nova.org/users/sol/chview/
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Malo sam č?ač?kao po zvjezdanim kartama pa sam ovako slo??io malo backgrounda:

Prijestolnice:
Teranska federacija: Sol
Orionska republika: 51 Pegasi
Carstvo: Altair

Delta Pavonis je nezavisan sustav oko kojeg su se vodile gadne bitke između sve tri sile, a u kojima su, naravno, najvi??e stradali lokalci.

Just for future reference, if the need occurs.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Mislim da ne bi bilo zgorega da se otvori zaseban podforum za ovaj projekt, jer bi, ako isti za??ivi, uskoro moglo sve to postati popriliÄ?no neÄ?itljivo i nepregledno. Nadalje ako će se postati ovako jedno ispod drugog u isti tread dosta je nezgodno komentirati.
Ako se sla??ete ja bih da se otvori novi forum/podforum, gdje se mo??e definirati; priÄ?e u jednu vreću, izvje??taji u drugu, esoven.

Eni tots??
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

? to se mene tič?e, mo??e, č?ak sam i sam to htio predlo??iti jednom kad stvar naraste. Jer, jo?? uvijek nismo sigurni da Fata neće abortirat', pa mi malo glupo otvarat poseban podforum koji će za mjesec dana ostat mrtav. Ali, da sam imao to u dugoroč?nom planu, to svakako ;) Ali ako, kao moderator č?ič?emič?e, misli?? da to treba napraviti sada, okej.

Iako, mislim da bi za cjelokupni projekt bila dovoljna samo tri topica:

PAVONIS - fikcija
PAVONIS: rasprave i komentari - rasprave i komentari
PAVONIS: faktografija - faktografija

Iako, sad kad malo razmislim, rasprave i komentari bi se mogli poprilič?no razgranati, pa mo??da ovo o samo tri topica i ne stoji.

Iako (2), č?ak i da podforum za mjesec dana ostane mrtav, mo??emo ga uvijek negdje spremit i arhivirat. Ionako mi se č?ini da ovdje ima previ??e podforuma, al dobro, to i nije neka velika tragedija.

Oće?? ti to preselit ili da ja?
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

I, da, ja sam mislio da se u isti thread stavlja fikcija za koju postoji i najmanja mogućnost da će se jednom, negdje, nekako spojiti, ono, da se likovi sretnu i interagiraju. Ili ako se netko, recimo, referira na novinske č?lanke od nekog drugog. Međutim, ako netko misli pisati ne??to potpuno nezavisno, nema razloga da se to ne stavi u posebnio topic.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Nisam mislio da se to mora napraviti ovaj tren, nego da ne bi bilo zgorega razmi??ljati o tome u skorijoj budućnosti.
Ako ti se da i ako misli?? da je vrijeme napravi ti, kaj se mene tiÄ?e mo??e jo?? ovako stajati, samo ne bih htio da se Ä?iÄ?a miÄ?a zapostavi na raÄ?un Pavonisa.

Ako hoće?? ostavi ovako pa ću ja srediti ako postane nepregledno ili gu??vasto.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Okej, you call it, ti si moderator, pa da ti se ne petljam u pos'o. Kad bude?? mislio da treba, postupi po nahođenju ;)
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Izitpajn wrote:Malo sam č?ač?kao po zvjezdanim kartama pa sam ovako slo??io malo backgrounda:

Prijestolnice:
Teranska federacija: Sol
Orionska republika: 51 Pegasi
Carstvo: Altair

Delta Pavonis je nezavisan sustav oko kojeg su se vodile gadne bitke između sve tri sile, a u kojima su, naravno, najvi??e stradali lokalci.

Just for future reference, if the need occurs.
E, ovo je nu??no, osnovne informacije o sustavima i funkcioniranju istih. Prije nego se ekipa raspi??e, treba jo?? toga dogovorit, da ne bi poslije bilo (previ??e) nepravilnosti i nelogič?nosti.

Pretpostavljam da bi Altairom morala upravljati aristokracija (Visoko plemstvo) na č?elu sa Carom. I tu sada treba dogovorit č?itav niz detalja, sve od toga tko je tko i koliko je vjeran Caru (vidi ''Dodatak'' na kraju bilo koje knjige iz ciklusa ''Pjesme Leda i Vatre'' G. Martina), pa do stupnja razvijenosti tehnologije. Nagađam kako tri prijestolnice ne raspola??u jednakom tehnologijom, ali dobro, to se mo??e rje??avat u hodu.

Tu je jo?? i pitanje Delte Pavonis. Zbog č?ega se svi toliko tuč?u oko tog sustava? Mora postojat nekakav adekvatan razlog, nekakva ruda ili ne??to slič?no, tipa ''zač?in'' u Duneu.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Hrvoje wrote:E, ovo je nu??no, osnovne informacije o sustavima i funkcioniranju istih. Prije nego se ekipa raspi??e, treba jo?? toga dogovorit, da ne bi poslije bilo (previ??e) nepravilnosti i nelogič?nosti.
Nenene, treba dogovorit - ili "dogovorit" - kad se ekipa raspi??e. Nema smisla da mi sad unaprijed dogovaramo stvari koje se mo??da nikad neće upotrijebiti. Meni se č?ini da je dovoljno da svatko najprij pogleda ??to je već do tog trenutka smi??ljeno, onda si smi??lja dalje ??to je njemu potrebno i onda to ??to je smislio ubaci u faktografiju tako da onaj tko dođe poslije njega zna ??to je već smi??ljeno, a da se ne stvaraju kontradiktorni podaci. Dakle, sve ??to NE pi??e u faktografiji je otvoreno lovi??te, tko se prvi sjeti, njegova đevojka. Nadam se da ste shvatili ??to imam na umu.
Pretpostavljam da bi Altairom morala upravljati aristokracija (Visoko plemstvo) na č?elu sa Carom. I tu sada treba dogovorit č?itav niz detalja, sve od toga tko je tko i koliko je vjeran Caru (vidi ''Dodatak'' na kraju bilo koje knjige iz ciklusa ''Pjesme Leda i Vatre'' G. Martina), pa do stupnja razvijenosti tehnologije.
Ja bih rado izbjegao bilo kakve "dodatke" koji se neće pojavljivati u prič?ama/odlomcima. Kako kome za neki tekt bude trebao kakav background information, a već nije upisan, neka si ga izmisli i onda, opet, upi??e za one koji će pisati poslije njega. Simple as that.
Nagađam kako tri prijestolnice ne raspola??u jednakom tehnologijom, ali dobro, to se mo??e rje??avat u hodu.
Pa, s obzirom da je riječ? o tri Velike sile, tehnologija im bar donekle mora biti ravnopravna, iako, naravno, postoje razlike u nijansama. A o provinciji se mo??e razgovarati; Federacija mo??e biti relativno razvijena, Carstvo totalno zaostalo, ali s uhodanim sustavom izrabljivanja i iskori??tavanja sirovina, a Orion onako, "crude but efficient".
Tu je jo?? i pitanje Delte Pavonis. Zbog č?ega se svi toliko tuč?u oko tog sustava? Mora postojat nekakav adekvatan razlog, nekakva ruda ili ne??to slič?no, tipa ''zač?in'' u Duneu.
Ja sam mislio zbog strate??kog polo??aja. Ono, postojalo je razdoblje ekspanzije kad su svi htjeli sebi uvalit ??to vi??e kolonija i sluč?ajno su se u istom trenutku na??li dok Delte. Osim toga, na mapi je D.Pavonis negdje između Federacije i Carstva, dok je Orion malo vi??e sa strane, ali i on je u trokutu.

Osim toga, zvijezde tipa G (npr. Sunce) su uvijek na cijeni jer ih nema ba?? previ??e, a najbolje odgovaraju homosapiensu.

Ali ako netko smisli prič?u u kojoj će bit dobar razlog da je ne??to takvo kakvo jest, samo naprijed. Zato je to zajdnič?ki otvoreni svijet, a ne menad??erski projekt.
Post Reply