PAVONIS: rasprave i komentari (was: Zajednički svijet)

Literarna radionica / RPG / neuspjeli pokušaj / joint effort /štogod. Ako naletite na ovo, malo pogledajte. Ako vam ništa nije jasno, pitajte.

Moderators: Nimrod, niniane

Jeste li zainteresirani za ovo što dolje piše i biste li se aktivno uključili na bilo koji od spomenutih načina?

Da, zanima me i planiram se uključiti na neki od spomenutih načina
10
83%
Da, zvuči zanimljivo, ali nisam siguran kako bih se mogao uključiti/zanima me samo čitanje/pasivno praćenje onoga što drugi naprave
2
17%
Err... No
0
No votes
 
Total votes: 12

User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

TB wrote:Prema nekoliko fragmenata od Izitpajna i I.M.-a, nekako mi je vuklo na to da je Orionska Republika nesto kao intergalakticka verzija SSSR-a. Iskreno, simpaticnije bi mi bilo da je ta Republika nesto kao SSSR. Dakle, ne bas high tech, niti malena opsegom...
Ma egzaktemon, mon ami ;)
Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Koliko vidim, ima tu zanimljivih ideja. Ne??to budem i iskoristio.

Uglavnom, mo??emo i po Izitpajnovom nač?inu, prvo prič?e, pa onda faktografija, meni je svejedno.
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Unread post by Xaotix »

Slazem se da je bolja ideja da se krene s pricama.
Iz najboljih prica ce na kraju izaci zajednicki okvir.

U vezi Teranske federcije: Nekako su mi oni Izitpajnovi quotovi prepiske izmedju Terranaca vukli na bas takav birokratizam kakav danas vlada u UNu.

U vezi Orionaca: cini mi se da je komunizam dovoljno odumro tj. evoluirao da bas ne bi prosao u velikim razmjerima. Ali opet.. strogo kontorlirana vojnicka drzava...

odo ja pisat pricu... :mrgreen:
Randomness is strong with this one!
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Indigo, ba?? bi i mogao ponovo stavit onog svog ratnikpjesnika, č?isto da vidimo gdje idu kvač?ice i navodnici...
User avatar
Hamenaglar
Ancient
Posts: 813
Joined: 25 Apr 2005, 20:05
Contact:

Unread post by Hamenaglar »

JEDNO PITANJE!!!!!!!!!!

meni osobno vrlo vazno.

Kakav se pogon koristi na svemirskim brodovima, i tu ne mislim na onaj jump drive, vec na obicne potisnike. Da li bi se koristio nekakav mlazni pogon ili sto vec?

jako mi je vazno jer planiram napisati pricu s Dogfightom, pa me zanima kakav bi pogon mogli imati svemirski lovci. Tu ocekujem Izitpajnov doprinos, naime ipak je on fizicar. :ocasion:
nema me.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

S obzirom da nitko prije tebe nije ni??ta izmislio, smije?? napraviti ??to god ti odgovara. Mogu biti mlaznice, a mo??e biti i nekakvo antigrav polje koje gura brod u ??eljenom smjeru ??eljenom akceleracijom.

Ali dogfight ti je malo blesav ako ima?? oru??ja koja mogu pucati u vi??e smjerova. A oru??ja koja to ne mogu se ne koriste već desetljećima.
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Predla??em klasič?ne Goruth-Heinkelove T-potisnike, krstarice i bojni brodovi neckling klase najč?e??će koriste Lansaardove pretvarač?e polja druge generacije no oni su preglomazni i namjenjeni su prvenstveno hiper-skokovima... ;)
:blob:
Image
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Toooooo!!! E, takve stvari oću! :mrgreen:
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Izitpajn wrote:Indigo, ba?? bi i mogao ponovo stavit onog svog ratnikpjesnika, č?isto da vidimo gdje idu kvač?ice i navodnici...
Pretpostavljam da ovo znač?i da ti treba novi nastavak, morao bih ipak prekrojiti uvodni dio i strpati ga u Orionsku republiku donč?jufink?
Image
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Ne, nisam mislio novi nastavak, mislio sam da onaj stari stavi?? tako da se mo??e proč?itati.

I nije da ga mora?? staviti u Orionsku republiku. Mo??e??, a mo??e?? smisliti i ne??to novo.

Inač?e, bilo bi dobro da se koordiniraju zamisli koje se tič?u eventualnih međuzvjezdanih ratova ili slič?nih "velikih" događaja. Na primjer, da ne bi sad netko samionocijativno započ?eo Prvi galaktič?ki rat i totalno sjebao koncepciju svima ostalima.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Izitpajn wrote:da ne bi sad netko samionocijativno započ?eo Prvi galaktič?ki rat
Okej, ovo je trebalo biti Drugi galaktič?ki rat...
Post Reply