Nosf.net više neće biti Nosf.net nego nosf.neštodrugo

Sve što se tiče NOSF portala i NOSF magazina
Obavijesti o sajtu, novim brojevima NOSF magazina, događanjima na NOSF-u itd.

Moderator: Ire

Koji naziv domene vam se najviše sviđa?

nosf.org
3
25%
nosf.com
0
No votes
nosf.eu
1
8%
nosf.cafe
0
No votes
nosf.xyz
0
No votes
nosf.bar
0
No votes
nosf.capital
0
No votes
nosf.city
0
No votes
nosf.click
0
No votes
nosf.cool
0
No votes
nosf.earth
0
No votes
nosf.fans
0
No votes
nosf.global
0
No votes
nosf.guru
0
No votes
nosf.land
0
No votes
nosf.news
0
No votes
nosf.one
0
No votes
nosf.online
0
No votes
nosf.press
0
No votes
nosf.pub
1
8%
nosf.solar
1
8%
nosf.space
2
17%
nosf.today
0
No votes
nosf.uno
0
No votes
nosf.vision
0
No votes
nosf.website
0
No votes
nosf.world
0
No votes
nosf.xyz
0
No votes
nosf.zone
4
33%
 
Total votes: 12

User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Nosf.net više neće biti Nosf.net nego nosf.neštodrugo

Unread post by Izitpajn »

Dragi svi, zbog predugotrajnog neplaćanja domene sa žaljenjem objavljujem da je nosf.net, što bi rekla moja pokojna baka, prdn'o na rosu. To jest, domena je prdnula na rosu. Doduše, ni portal se ne osjeća puno bolje, ali portal je u procesu reanimacije s novom urednicom. Što se čeka, pitate se? Pa, čeka se dogovor o novoj domeni, a tu su se stvari konstruktivno zakomplicirale.

Dakle, prvo kratko objašnjenje, ako odete na adresu nosf.net, vidjet ćete da se ista sada prodaje za 999 dolara. ne, nije zajenbancija, jedna forma koja se bavi takvim stvarima zbilja misli na tome zaraditi. Poslao sam im jedno uljudno pismo kako samo ja znam i odgovorili su mi ljubazno me zamolivši da popunim upitnik koliko sam zadovoljan uslugom :D Drugim riječima, strolaše me :D Well played :)

A sada, nakon dva paragrafa, na stvar. Malo sam čačkao i na raspolaganju je mnoštvo domena. Popisane su tu gore u anketi, a vi kliknite na onu koja vam se najviše sviđa. Meni osobno ima nekoliko dobrih, pa da vidimo što će ispasti kad zaarlauče Vox Day Populi.

Caka je da ne koštaju sve domene jednako, ali počet ćemo gledati kad malo suzimo izbor.

Očekujte nekoliko krugova glasanja. Onako, iz vica. Dosadno mi je. Zapravo nije, ali nema veze.

Nisam stavio u anketu, ali su zabavne i zaslužuju honourable mention:

nosf.horse
nosf.ninja
nosf.theatre
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Nosf.net više neće biti Nosf.net nego nosf.neštodrugo

Unread post by LordShaper »

Mnijem da je 'tajna' svrha ankete i usput vidjeti koliko ljudi uopće dolazi na forum? :zubo:

Portal u procesu reanimacije? Kojim čudom sad odjednom, nakon svih ovih godina? :zbunj: da se razumijemo, super vijest (valjda) :)
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Nosf.net više neće biti Nosf.net nego nosf.neštodrugo

Unread post by Izitpajn »

Nije test jer sam stavio obavijest i na našu mailing listu na kojoj je stotinjak ljudi ;)

A kojim čudom, pa eto, konačno smo se sjetili. No real reason. Iako, dobro će doći kao eskapizam od ovozemaljskih problema. Kad stvarnost prelazi u dark fantasy, što ćeš drugo nego bježati u space-operu?
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Nosf.net više neće biti Nosf.net nego nosf.neštodrugo

Unread post by LordShaper »

No, radujem se redovitom čitanju portala. Da Horak malo konkurencije za Inverziju dobije :lol:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
proteus77
Pa'u 10. razine
Posts: 333
Joined: 27 Aug 2005, 11:27
Location: Slavonski Brod

Re: Nosf.net više neće biti Nosf.net nego nosf.neštodrugo

Unread post by proteus77 »

Pošto nije bilo ponuđeno nosf.ndh :puca: glasao sam za nosf.eu. :cheers:

I baš bi bilo zanimljivo vidjeti koliko je ostalo forumaša.
Nog
Puppeteer
Posts: 121
Joined: 06 Aug 2009, 19:47
Location: Veja

Re: Nosf.net više neće biti Nosf.net nego nosf.neštodrugo

Unread post by Nog »

nosf.space - funkcionira na vise razina :D
Navigare necesse est, vivere non est necesse
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Nosf.net više neće biti Nosf.net nego nosf.neštodrugo

Unread post by Brumiko »

LordShaper wrote:Mnijem da je 'tajna' svrha ankete i usput vidjeti koliko ljudi uopće dolazi na forum? :zubo:
Nitko više ne dolazi na forum.
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Nosf.net više neće biti Nosf.net nego nosf.neštodrugo

Unread post by Brumiko »

Izitpajn wrote:Dragi svi, zbog predugotrajnog neplaćanja domene sa žaljenjem objavljujem da je nosf.net, što bi rekla moja pokojna baka, prdn'o na rosu. To jest, domena je prdnula na rosu. Doduše, ni portal se ne osjeća puno bolje, ali portal je u procesu reanimacije s novom urednicom. Što se čeka, pitate se? Pa, čeka se dogovor o novoj domeni, a tu su se stvari konstruktivno zakomplicirale.

Dakle, prvo kratko objašnjenje, ako odete na adresu nosf.net, vidjet ćete da se ista sada prodaje za 999 dolara.
Već par mjeseci se prodaje za $999.

Ne kužim, kaj je bil toliki problem napisat jednu opću uplatnicu od... koliko? 150 kuna godišnje? Jedan "jači" izlazak. 7 kutija cigareta. 15 kava u Centru. Ili naprosto uvalit hosting nekome za ispod 200 kuna godišnje, a tko će se onda brinuti o svemu, uključivo i obnovu domene i, čini mi se, obnovu WP-a i ostalih PHP sranja. Npr. Optima hosting (kod njih imam svoje i firmine stranice).

Kaj ti/nam jamči da se opet neće ponoviti "predugotrajno neplaćanje" domene i slatkiša i ostali podamaterski dibiduseraj? De su checks&balances? :)
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Nosf.net više neće biti Nosf.net nego nosf.neštodrugo

Unread post by Sandman »

Opet netko nije popio svoju čašu vode.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Nosf.net više neće biti Nosf.net nego nosf.neštodrugo

Unread post by Brumiko »

Sandman wrote:Opet netko nije popio svoju čašu vode.
Jesam li nešto nelogično zaključio ili glupo pitao? Možemo popiti hektolitar vode i rakije, ali je blesavo gurati glavu u pijesak. Zapravo, ovakav retardirani komentar mojih opravdanih zaključaka i ispravno postavljenih pitanja bi svakoga učvrstio u dvojbama...

Mislim, tko će ti pisati, pa makar i hobistički, za portal koji se loše održava, za kojega se zaboravi platiti domenu i koji je bude off-line kada god upravitelj odluči da mu se dizajn više ne dopada pa onda, umjesto da prčka novi kod sebe doma, mora prvo skinut ispravan web-sajt s Interneta na par mjeseci, onako tek tako.

Tko će čitati i pratiti web-sajt koji je svako malo off-line ili mijenja URL?
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Nosf.net više neće biti Nosf.net nego nosf.neštodrugo

Unread post by Izitpajn »

Sandman wrote:Opet netko nije popio svoju čašu vode.
:lol2: Ovo kradem :thumbup:

Brumiko, u potpunosti razmijem tvoje nezadovoljstvo kao potrošača i htio bih u ime Uprave obećati da, ako i dalje ne budeš zadovoljan proizvodom, u potpunosti vraćamo novce i poklanjamo ti pretplatu na sve ostale strodne portale :kava:
User avatar
Brumiko
Ancient
Posts: 598
Joined: 06 Sep 2007, 10:16
Location: Zagorje zelene pa prijestolnica
Contact:

Re: Nosf.net više neće biti Nosf.net nego nosf.neštodrugo

Unread post by Brumiko »

Izitpajn wrote:Brumiko, u potpunosti razmijem tvoje nezadovoljstvo kao potrošača i htio bih u ime Uprave obećati da, ako i dalje ne budeš zadovoljan proizvodom, u potpunosti vraćamo novce i poklanjamo ti pretplatu na sve ostale strodne portale :kava:
Ti to pričaš linuxašu? :zubo:

Dečki, dečki... kojeg god posla da se vlovite, treba biti solidno napravljen. Čak i onaj neplaćen. Inače ga se najte vloviti. Ako je ironija na razini 5-godišnjaka jedino kaj imaš reći na par sasvim razumnih pitanja i scenarija, onda... ma, živio ti meni, profesore. Sjedi, jedan.

:cheers:

P.S. Inače, ako me sjećanje služi bijah ne samo potrošač, nego i nešto sitno radnik na NOSF-u. Ni Bog zna kaj, ali baš zato velim da nema suradnika na web-portalu kojemu bi se sviđalo da se s tim web-portalom događa to kaj se događa. A niti potrošača.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Nosf.net više neće biti Nosf.net nego nosf.neštodrugo

Unread post by Izitpajn »

Gle, stavr je vrlo jednostavna. Ovo nije posao nego hobi. I bit će odrađen trećerazredno (drugorazredno nećemo napraviti na vrijeme, a prvorazredni nećemo napraviti nikada). I to je tako. Uzmi ili ostavi. Kritika je dobrodošla, u smilu "ova boja je pretamna" ili "ovaj tekst nije bio dobar zbog toga-i-toga", ali na skakanje tipa "kako ste mogli ovo ili ono" ili "tko nam jamči ovo ili ono" je zbilja jedino što ti se može reći: dečec, sedni se malo, spij si jenu, diši, sve bu v redu. Mogli smo jer se nismo sjetili ili nismo stigli, a ne jamči ti nitko ništa. I to je tako. Love it or leave it.
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Nosf.net više neće biti Nosf.net nego nosf.neštodrugo

Unread post by Sandman »

Brumiko wrote: Jesam li nešto nelogično zaključio ili glupo pitao? Možemo popiti hektolitar vode i rakije, ali je blesavo gurati glavu u pijesak. Zapravo, ovakav retardirani komentar mojih opravdanih zaključaka i ispravno postavljenih pitanja bi svakoga učvrstio u dvojbama...

Mislim, tko će ti pisati, pa makar i hobistički, za portal koji se loše održava, za kojega se zaboravi platiti domenu i koji je bude off-line kada god upravitelj odluči da mu se dizajn više ne dopada pa onda, umjesto da prčka novi kod sebe doma, mora prvo skinut ispravan web-sajt s Interneta na par mjeseci, onako tek tako.

Tko će čitati i pratiti web-sajt koji je svako malo off-line ili mijenja URL?
Ako portal bude takav neće pisat nitko. Ali da ću se uzbuđivat zbog toge, ne bih rekao.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
Post Reply