novi dizajn NOSF-a

Sve što se tiče NOSF portala i NOSF magazina
Obavijesti o sajtu, novim brojevima NOSF magazina, događanjima na NOSF-u itd.

Moderator: Ire

User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

novi dizajn NOSF-a

Unread post by Ire »

evo, NOSF je prebačen na novi dizajn
još neke stvari treba dotjerati i neke dopuniti, ali to je u biti to
ovaj dizajn pruža puno novih mogućnosti, za početak izdvojene vijesti te magazinskiji izgled i pristup
ostavila sam stari lejaut s glavnom kolonom lijevo i dvije pomoćne desno jer mi se to jako sviđa, napravila nove gumbiće, stižu i novi baneri ...
uglavnom, ja sam jako zadovoljna kako je sve ispalo. naravno, zanima me i vaše mišljenje, pa imate anketu na naslovnici.
još jedna novost je da će NOSF probati profurati sponzorirane reklame, dakle nadamo se da će nam netko htjeti platiti da ga ili ih reklamiramo. ne mislim da će to biti jako puno love, ako je uopće bude, a ako što uleti sve će ići u NOSF, za početak u plaćanje hostinga, a kasnije vidjet ćemo ...
to je to za sada, imate li ideja, primjedbi, pohvala, slobodno recite ...

http://nosf.net/
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: novi dizajn NOSF-a

Unread post by niniane »

Ja pohvaljujem :D :cheers: Iako mi je stari NOSF bio strašno drag i lijep sa svojim bojama i svime, akos e već morao mijenjati, onda mi je drago da se mijenjao u ovakav novi NOSF :D
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2845
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: novi dizajn NOSF-a

Unread post by Xaotix »

Pričekaj malo da se naviknem :kava:
... i da završiš sajt kak spada :angel:
U svakom slučaju, ima mnekih prijedloga i poluprimjedbi, ali ću ti to poslati u paketu, kad mi sve sjedne. Možda bi se moglo malo prerasporediti pojedine elemente ukolumnama, ali to sad ovisi o osobnom ukusu.
Randomness is strong with this one!
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: novi dizajn NOSF-a

Unread post by Ire »

zapravo preraspodjela u kolonama je malo zeznuta. tj. može se prerasporediti ono što je u 1 koloni u toj koloni, ali seljakanje iz jedne u drugu manje više ne ide
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: novi dizajn NOSF-a

Unread post by Izitpajn »

Meni je šire od ekrana, a mislim da nije dobro da je glavni stupac uži od 40% ukupne stranice.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: novi dizajn NOSF-a

Unread post by Ire »

kolicni ti ekran imaš? :scratch:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Chrisette
Puppeteer
Posts: 110
Joined: 07 Feb 2006, 16:47
Location: s prozora se vidi Cres (ripoff)
Contact:

Re: novi dizajn NOSF-a

Unread post by Chrisette »

Isti kao i moj izgleda, 1024x768.
Image
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: novi dizajn NOSF-a

Unread post by writer16 »

ahem ahem (evo marko se oprašta od svog života...) ne........sviđa......novi...........dizajn......nosfa..........jesam još živ? :cheers:
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: novi dizajn NOSF-a

Unread post by Ire »

writer16 wrote:ne........sviđa......novi...........dizajn......nosfa..........
vaj?
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: novi dizajn NOSF-a

Unread post by writer16 »

eto tako... :zubo: ne zafrkavam se .. sve vijesti su nekako natrpane na mali prostor u lijevom stupcu sita- a nekako ima previše prostora za sve ostalo..i sve je u istoj boji i istom fontu(barem približno istom) tj ne mogu razlikovati nikako podnaslove,topice , možda pokušati napraviti neke male kontraste da je sve nekako uočljivije(upadljivije) a opet podjednako upadljivo....ovo nema smisla ali eto...barem sam pokušao
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: novi dizajn NOSF-a

Unread post by Ire »

:scratch: hm
lejaut je isti ko i do sad, dakle vijesti lijevo, a stupci desno, a stpac s vijestima je čak širi nego prije
ima barem 2 različita fonta kao i barem 4 razl boje

mislim i ja sam alrgična ak je sve nabacano i ne kuži se kaj je kaj, a ovdje sam se baš potrudila da se kuži, tak da ne kužim :zbunj:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
ratchet
Ancient
Posts: 879
Joined: 19 Aug 2007, 21:04

Re: novi dizajn NOSF-a

Unread post by ratchet »

Mene isto ubija u pojam širina stranice. Ja se još nisam modernizirao a i ne namjeravam. Inače je sasvim dobra iako mi je prije izgledala preglednija, barem što se tiće glavnih vijesti.
Čovjek je u potpunosti za religiju sve dok ne posjeti neku istinski religioznu zemlju. Nakon toga se svim srcem odjednom zalaže za kanalizaciju, mehanizaciju i zajamčenu minimalnu plaću.
Aldous Huxley
User avatar
writer16
Ancient
Posts: 653
Joined: 19 Nov 2005, 22:32

Re: novi dizajn NOSF-a

Unread post by writer16 »

ahem ahem..(hebote ja samo zanovijetam;) je li se može dignuti ona "obavijest" kad mišem pređeš preko vijesti "ako želiš čitati dalje....klikni za nastavak" mislim da je to suvišno....valjda ljudi znaju surfati netom makar on sad bio 2,0 ali opet....a ,možda se išlo na pridobijanje što više posjeta od strane......... PETOGODIŠNJAKA!!!! šta vi mislite narode?
(ovo je sve naravno konstruktivne kritike u duhu neozbiljnog zafrkavanja ne prihvaćati ire ozbiljno)
Inside Every Living Person Is A Dead Person Waiting To Get Out
Terry Pratchett
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: novi dizajn NOSF-a

Unread post by Sandman »

writer16 wrote:ahem ahem..(hebote ja samo zanovijetam;) je li se može dignuti ona "obavijest" kad mišem pređeš preko vijesti "ako želiš čitati dalje....klikni za nastavak" mislim da je to suvišno....valjda ljudi znaju surfati netom makar on sad bio 2,0 ali opet....a ,možda se išlo na pridobijanje što više posjeta od strane......... PETOGODIŠNJAKA!!!! šta vi mislite narode?
(ovo je sve naravno konstruktivne kritike u duhu neozbiljnog zafrkavanja ne prihvaćati ire ozbiljno)
Je i meni ide na kukumar. Još bi razumio da moram stisnut taj balončić da čitam dalje, ovako je bespotrebno. Može se stavit mali link "ČITAJ DALJE" u produžetku zadnje rečenice, ako se baš mora.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
Post Reply