Biblioteka Ubiq - "Kad je svijet bio mlad"

Književni časopis za znanstvenu fantastiku

Moderators: Tomislav Sakic, Aleksandar Ziljak

User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Biblioteka Ubiq - "Kad je svijet bio mlad"

Unread post by LordShaper »

Kupljeno danas, konzumirano večeras, dobra investicija :-) Pisano akademskim ali uz malo truda čitatelja razumljivim stilom, pametne ideje lijepo argumentirane s dodatkom nekih interesantnih trivija (prvotna ideja za Silmarillion recimo).

Neka sam poglavlja preskočio ali to je zato što s djelima o kojima se piše sam tek površno upoznat, pročitati ću i ta poglavlja kad se s tim djelima bolje upoznam (Parsifal, Prsten Nibelunga, Dunsanya sam tek počeo proučavati prošli tjedan); naravno 'najbliskiji' ogledi su mi bili oni pred kraj - jer su o filmu; ne sad da nisam načitan ali pripadam već onoj generaciji za koju Macan u Stripocentriku reče da nam je film bitan koliko i njemu strip...ali meni i knjiga, dodao bih :zubo: - u kojima se raspravlja o adaptiranju Kraljevića Caspiana i 'cenzuri' istog, što zbog političke korektnosti, što zbog stava da se treba prilagoditi djelo za najširu publiku a to je 'niža srednja klasa'...štono bismo na tvtropes rekli da se smatra da viewers are morons :lol:

Baciti ću oko i na autorove druge uratke...
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
Post Reply