Pročitala/o sam UBIQ 3 i mislim da je ...

Književni časopis za znanstvenu fantastiku

Moderators: Tomislav Sakic, Aleksandar Ziljak

User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Pročitala/o sam UBIQ 3 i mislim da je ...

Unread post by uglib »

Načela sam Ubiq večeras i još se borim s Rukavinom. Nije lako tehnološki zaostalim čitateljima, ali probijam se nekako.

Btw. nisam znala da Ubiq objavljuje ranije objavljivane priče. Jednu sam negdje već čitala.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
User avatar
biljana
Puppeteer
Posts: 134
Joined: 07 Feb 2007, 23:49
Location: Rijeka
Contact:

Re: Pročitala/o sam UBIQ 3 i mislim da je ...

Unread post by biljana »

Namjera je bila da strši iz konteksta k'o penis u erekciji
:vrag: :vrag: :vrag: :vrag: :vrag: :vrag:
Image
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Re: Pročitala/o sam UBIQ 3 i mislim da je ...

Unread post by Ire »

Zoran wrote:Namjera je bila da strši iz konteksta k'o penis u erekciji :P
odoh čitat ubiq :kava:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Pročitala/o sam UBIQ 3 i mislim da je ...

Unread post by Zoran »

uglib wrote:Načela sam Ubiq večeras i još se borim s Rukavinom. Nije lako tehnološki zaostalim čitateljima, ali probijam se nekako.
E, vidiš.... možda bi bio dobar urednički potez staviti neke malo dinamičnije, atraktivnije priče na početak... makar ima ljudi koji ne čitaju zbirke od početka...
Porto
Jedi Master
Posts: 226
Joined: 07 Jul 2005, 14:10
Contact:

Re: Pročitala/o sam UBIQ 3 i mislim da je ...

Unread post by Porto »

Slažem se, potraga za božanskom česticom i CERN nisu atraktivna tema. Dobar urednički potez bio bi na početak staviti tvoju priču, na naslovnicu mrcinu u erekciji i onu tvoju pticu koja bi joj sletjela na vrh. To bi u maniri LET 3 garant privuklo i ne žanrovske čitatelje. :lol:
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Pročitala/o sam UBIQ 3 i mislim da je ...

Unread post by Aleksandar Ziljak »

uglib wrote: Btw. nisam znala da Ubiq objavljuje ranije objavljivane priče. Jednu sam negdje već čitala.
Dobro, objavili smo i par ranije objavljenih (as it turned out, obje Vere Santo), ali ne znam na što konkretno misliš u ovom broju. Prvi dio Vlahovićeve priče je ranije objavljen kao minijatura, a ovdje je uzet kao uvod u glavnu radnju.
A. Ziljak
Porto
Jedi Master
Posts: 226
Joined: 07 Jul 2005, 14:10
Contact:

Re: Pročitala/o sam UBIQ 3 i mislim da je ...

Unread post by Porto »

Možda misli i na "Besmrtni slučaj" čiji je predzadnji odlomak objavljen u Zarezu kao Tatjanina priča "Dvadeset i osam milijuna sunaca" ?
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Pročitala/o sam UBIQ 3 i mislim da je ...

Unread post by uglib »

Porto wrote:potraga za božanskom česticom i CERN nisu atraktivna tema.
Atraktivna tema nije garancija atraktivne priče.
Zoran wrote:E, vidiš.... možda bi bio dobar urednički potez staviti neke malo dinamičnije,
Nisam sigurna, gradacija ima svojih čari.
Nema goreg nego kad te se namami s nečim izvrsnim, a iza toga slijedi srednja žalost i dosada.
Zoran wrote:makar ima ljudi koji ne čitaju zbirke od početka...
Obično čitam napreskokce, ali trenutno žudim za malo bilo kakvog reda.

Pa da krenemo redom, ali molim da se ima na umu da sam subjektivna čitateljica podložna mjesečevim mjenama, meteorološkim i inim atmosferskim utjecajima, pms-u, stanju krvnog pritiska i svem mogućem, stoga moje mišljenje nikako nemojte uzimati previše ozbiljno.

Možda Rukavininu priču Dva otiska i još jedan doista ne treba čitati s neredom i maglom u glavi. Uprkos atraktivnosti teme, jedva sam se probila kroz nju i nekako uspjela sve pokopčati, ali nešto mi nedostaje. Kao da je presterilna za moje trenutno raspoloženje. Sve je to lijepo napisano, ali mene ostavilo hladnom.

Besmrtni slučaj dvojca Macan i Jambrišak, osvojila me na prvu loptu, zatim je postalo još zanimljivije s analizom prvog poglavlja, idući slučaj me još uvijek držao kao i spisateljska prepirka nakon njega, s trećim slučajem oduševljenje mi je splasnulo, razgovor između pisca i još nekog bio je toliko predvidljiv da sam to jedva podnijela, a onda... Onda sam odustala od daljnjeg čitanja. Možda sam pogriješila.

Priču Zorana Vlahovića ... je najteže progutala sam u jednom dahu iako je već bila kasna noćna ura, a ja sam već napola spavala kad sam je krenula čitati. Sasvim sam se razbudila. Priča ima sve što za moj ukus treba imati: fino je napisana, ima zanimljivu radnju i malo više od toga, dobro razrađene likove koji me ne ostavljaju ravnodušnom i snažan emocionalan naboj. Ipak sam ja jedno tipično žensko, emocije su mi na prvom mjestu i zato Vlahoviću ide čista petica.
U nekoliko navrata me baš spucao i zato ću ovdje nakeljiti jedan nešto što mi je posebno leglo:

Napuštao ih je! Njihov brod!
Sve što su imali i znali, sve što su poznavali... Stranci su mogli biti poznanici ili ljubavnici, ali nikada, Nikada Obitelj!

Potpuno razbuđena, s velikim užitkom sam pročitala i priču Biljane Mateljan Način doma našega.

Tula Lidije Beatović je za moj ukus pomalo predokumentaristička, inače sasvim solidno napisana i poprilično zanimljiva, ali ne puno zanimljivija od reportaže o nekoj egzotičnoj zemlji.

Stala sam na živahnoj i prpošnoj priči Sandre Obradović. Zasad još nisam otkrila čime su se neki ovdje oduševili.

Toliko zasad od mene, nastavak slijedi kad pročitam ostalo.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
User avatar
niniane
Vampiruša
Posts: 2364
Joined: 14 Aug 2006, 11:05
Location: somewhere over the rainbow...

Re: Pročitala/o sam UBIQ 3 i mislim da je ...

Unread post by niniane »

Aleksandar Ziljak wrote:
uglib wrote: Btw. nisam znala da Ubiq objavljuje ranije objavljivane priče. Jednu sam negdje već čitala.
Dobro, objavili smo i par ranije objavljenih (as it turned out, obje Vere Santo), ali ne znam na što konkretno misliš u ovom broju. Prvi dio Vlahovićeve priče je ranije objavljen kao minijatura, a ovdje je uzet kao uvod u glavnu radnju.
Što ne dobivate dovoljno dobrih priča pa morate objavljjivati i već objavljene materijale?... :vrag:
... characters, personalities, stories and larps...
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Pročitala/o sam UBIQ 3 i mislim da je ...

Unread post by uglib »

Žiljak wrote:Dobro, objavili smo i par ranije objavljenih (as it turned out, obje Vere Santo), ali ne znam na što konkretno misliš u ovom broju. Prvi dio Vlahovićeve priče je ranije objavljen kao minijatura, a ovdje je uzet kao uvod u glavnu radnju.
Samo sam pitala. Nemam ništa protiv da se objave priče koje su već negdje bile objavljene, osobito ako su dobre. Dobru priču se može i dva put čitati sa zadovoljstvom.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Pročitala/o sam UBIQ 3 i mislim da je ...

Unread post by uglib »

Aleksandar Ziljak wrote:Dobro, objavili smo i par ranije objavljenih (as it turned out, obje Vere Santo), ali ne znam na što konkretno misliš u ovom broju. Prvi dio Vlahovićeve priče je ranije objavljen kao minijatura, a ovdje je uzet kao uvod u glavnu radnju.
Moj odgovor gore, odnosi se na ovo. Opet sam nešto krivo kliknula.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Pročitala/o sam UBIQ 3 i mislim da je ...

Unread post by uglib »

niniane wrote:Što ne dobivate dovoljno dobrih priča pa morate objavljjivati i već objavljene materijale?... :vrag:
Ma nije to neki bed, barem ne meni. Teško da je još netko osim mene pročitao tu priču ranije.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Pročitala/o sam UBIQ 3 i mislim da je ...

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Porto wrote:Možda misli i na "Besmrtni slučaj" čiji je predzadnji odlomak objavljen u Zarezu kao Tatjanina priča "Dvadeset i osam milijuna sunaca" ?
Da, i koliko sam shvatio i prvi dio priče Biljane Mateljan je također objavljen, a onda je dopisan ostatak. A to je tako s esefičarima, od minijatura rade novele, od novela romane. :zubo:
A. Ziljak
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Pročitala/o sam UBIQ 3 i mislim da je ...

Unread post by Aleksandar Ziljak »

niniane wrote:
Aleksandar Ziljak wrote:
uglib wrote: Btw. nisam znala da Ubiq objavljuje ranije objavljivane priče. Jednu sam negdje već čitala.
Dobro, objavili smo i par ranije objavljenih (as it turned out, obje Vere Santo), ali ne znam na što konkretno misliš u ovom broju. Prvi dio Vlahovićeve priče je ranije objavljen kao minijatura, a ovdje je uzet kao uvod u glavnu radnju.
Što ne dobivate dovoljno dobrih priča pa morate objavljjivati i već objavljene materijale?... :vrag:
Ha, gledaj, ponekad je bolja dobra repriza, nego slaba premijera.
:D
A. Ziljak
Post Reply