Pročitala/o sam UBIQ 3 i mislim da je ...

Književni časopis za znanstvenu fantastiku

Moderators: Tomislav Sakic, Aleksandar Ziljak

Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Pročitala/o sam UBIQ 3 i mislim da je ...

Unread post by Zoran »

Porto wrote:Dobar urednički potez bio bi na početak staviti tvoju priču, na naslovnicu mrcinu u erekciji i onu tvoju pticu koja bi joj sletjela na vrh. To bi u maniri LET 3 garant privuklo i ne žanrovske čitatelje.

Što jest - jest. Evo, Ire je odma pohitala čitat, čim je čula.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Pročitala/o sam UBIQ 3 i mislim da je ...

Unread post by Zoran »

Aleksandar Ziljak wrote: A to je tako s esefičarima, od minijatura rade novele, od novela romane. :zubo:
Gamad jedna esefičarska, svih ih treba po kratkom postupku!!!

:angel:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Pročitala/o sam UBIQ 3 i mislim da je ...

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Pravi esefičar treba biti u stanju od romana napraviti kvalitetnu minijaturu! :kava:
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Pročitala/o sam UBIQ 3 i mislim da je ...

Unread post by Zoran »

Ha, od nekih možeš... recimo od "Aratona" napraviš minijaturu bez da išta bitno izbaciš.
User avatar
mcn
Forumaš mcn
Posts: 315
Joined: 02 Feb 2004, 13:03

Re: Pročitala/o sam UBIQ 3 i mislim da je ...

Unread post by mcn »

SAMSUILUNOV OTAC wrote:Pravi esefičar treba biti u stanju od romana napraviti kvalitetnu minijaturu! :kava:
Medice, cura te ipsum. :vrag:

mcn
Porto
Jedi Master
Posts: 226
Joined: 07 Jul 2005, 14:10
Contact:

Re: Pročitala/o sam UBIQ 3 i mislim da je ...

Unread post by Porto »

mcn wrote: Medice, cura te ipsum. :vrag:
Da, na Istrakonu je zaista pretjerao s medicom... Cura ga je tražila po birtijama. :lol:
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Re: Pročitala/o sam UBIQ 3 i mislim da je ...

Unread post by Dagi »

:lol:
User avatar
SAMSUILUNOV OTAC
Autor u Smokvinom listu
Posts: 2110
Joined: 30 Dec 2005, 00:50
Location: 26. dimenzija, treća kuća desno, iza bukve

Re: Pročitala/o sam UBIQ 3 i mislim da je ...

Unread post by SAMSUILUNOV OTAC »

Porto wrote:Da, na Istrakonu je zaista pretjerao s medicom... Cura ga je tražila po birtijama. :lol:
Cura?! :shock: Zar sam tamo bio s curom?
Kap limuna, zrno soli,
I svaka rana malo više boli.
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Pročitala/o sam UBIQ 3 i mislim da je ...

Unread post by uglib »

Zoran wrote:
Aleksandar Ziljak wrote: A to je tako s esefičarima, od minijatura rade novele, od novela romane. :zubo:
Gamad jedna esefičarska, svih ih treba po kratkom postupku!!!

:angel:
Treba ukinuti minijature. Ima odmah da svi pišete romane. :lol:
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
User avatar
uglib
Ancient
Posts: 501
Joined: 11 Sep 2006, 12:18

Re: Pročitala/o sam UBIQ 3 i mislim da je ...

Unread post by uglib »

Polako čitam dalje, prokleti posao, jedva sam jednu priču stigla pročitati i to Projekt Delta Branka Pihača - zanimljivo, zanimljivo. Možda bi mi bilo još bolje da nisam morala prekidati.

A Sandra me je razgalila.
Nakon nje nisam mogla na Krušvara, uzela sam u obzir što je Porto napisao, da je njegova priča trebala na početak u stilu Leta 3 (mislim da je bilo nešto takvo, ne traži mi se), a kako ja volim kad je Let 3 na kraju spektakla, nadam se desertu na kraju ili možda dižestivu. Vidjet ćemo.
plavuše i vjernice definitivno bolje prolaze u životu, njih drugi čupaju iz govana
(J. Blažić)
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Pročitala/o sam UBIQ 3 i mislim da je ...

Unread post by Zoran »

uglib wrote: , nadam se desertu na kraju ili možda dižestivu
Da... svakako nešto u vezi s probavom :P
User avatar
biljana
Puppeteer
Posts: 134
Joined: 07 Feb 2007, 23:49
Location: Rijeka
Contact:

Re: Pročitala/o sam UBIQ 3 i mislim da je ...

Unread post by biljana »

Dva otiska i još jedan.....ipak mali wow za ambicioznu ideju, mrvicu hladno u izvedbi, ali pismeno, pametno i zahtjevno.
Treba je čitati bistre glave. :kava:
Image
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Pročitala/o sam UBIQ 3 i mislim da je ...

Unread post by Zoran »

Ja sam otvorio temo i na jednom drugom forumu... na žalost, javio se samo jedan čitatelj koji nije ni pročitao cijeli Ubiq, ali imate njegov komentar na pročitano:

http://eydis.fantasy-hr.com/index.php?s ... topic=5319
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: Pročitala/o sam UBIQ 3 i mislim da je ...

Unread post by Tomislav Sakic »

Sto se tice ranijeg objavljivanja, Ubiq ne ponavlja priče, nego tiska premijere... Ali :occasion9:

Za prva dva Ubiqa, tek naknadno se ispostavilo da su obje novele Veronike Santo bile tiskane ranije, ali u fanzinima, u onome sto je ona smatrala radnim verzijama. Ubiq je tiskao konacne, lektorski i urednicki doradjene (i sa Žiljkovim uredničkim komentarima doradjivane) verzije. Santo je i inace imala problema s tiskanjem (nije znala da je npr. Boban tiskao neke rukopise koje ona nije smatrala dovrsenima...), tako da ove novele ipak tretiramo kao konacne verzije. Inace mislim da je vracanje starijim pricama legitimno i inace - npr. Raosovo "Bijelo" (druga prica u odnosu na prvu verziju!), Raosov "Skorpion na jeziku" ima dvije verzije, "Most" od Petrovskoga je za Monolith prosao reviziju...

Kao i Santo, i drugi SF pisci cesto imaju work-in-progress, a pogotvo se minijature prosiruju u price, a price u romane...

U ovome broju smo tako imali, svjesno:

- minijaturu Biljane Mateljan (ja sam je citao na Art & Anima portalu) u prosirenoj verziji kao kratku pricu
- u novelu dvojca Jambrisak-Macan umetnuta je minijatura T. Jambrisak tiskana u Zarezu (ali i ranije na njezinu blogu)
- tijekom prijeloma ustanovio sam da je prica Sandre Obradovic dostupna na njezinu blogu (tj. jednom od najmanje 3 njezina bloga), ali to sam odlucio tolerirati

Tako da ne mislim da je tiskana vec ranije tiskana priča, a i dalje cekam da cujem na koju se to tocno pircu odnosi. Sve sto nisam gore naveo, ide na dusu autora... (i njegovu buducu suradnju s Ubiqom).
Post Reply