10 SF knjiga za dugo toplo ljeto

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Hrvoje
Pa'u 10. razine
Posts: 411
Joined: 21 Jun 2005, 16:48

Unread post by Hrvoje »

Baš ?itam Sign of the Shapeshifter i super je! Knjiga je tre?a iz serijala Knights of the Silver Dragon, a za autore (Dale Donovan i Linda Johns) nikad prije nisam ?uo. Što je zanimljivo, jer knjiga mi je bolja od, recimo, Eragona, koji je pokupio daleko ve?u slavu.
Više o tome ovdje:

http://www.wizards.com/default.asp?x=bo ... ghts/books
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Ljeto je zavrsilo, vrijeme je da slozimo inventuru.
Izazivajuci podsmjesljive poglede galebova dok sam na plazi citao knjige umjesto ganjao svabice uspio sam zavrsiti:

"Oko vremena" - tipicno Clarkovski, bez zamjerki, tecno, autoritativno ali meni pomalo mlako
"Jonathan Strange & Mr Norrell" - Susanna Clarke, slican zakljucak kao i kod njezinog prezimenjaka, sve cekas da se nesto dogodi a ona 80% knjige potrosi u nista.
I
"Kap Crne Svjetlosti" - Krusvar (usput, riknuo sam kad sam vidio koja dva velikana u knjiznici stoje na polici jedan do drugog. Krusvar - Krleza) - mada sam vecinu prica procitao i prije, ovo mi je bilo pravo ljetno osvjezenje. Cak sam i svoju curu tjerao da cita a svaku noc je bio kontrolni :;

a vi?
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Moram se pridruĹžiti hvalospjevima! Ja sam pro?itala sva Zoranova dijela do kojih sam uspjela do?i. R'n'R!
At last, the stars are finally right...
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Ja sam se od silnih planiranih knjiga probio samo kroz Stanicu Perdido (ipak je to bilo 800 stranica vrlo sitnog tiska :!: ). Misljenje mi je podijeljeno: volim otkriti novog autora koji ima stila, ali - kako je napisao mcn na svom blogu - cekas da se nesto dogodi poglavljima, a ono samo stilsko izivljavanje. Nije toliko dobro koliko svi govore.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ja još uvijek natežem izitpajna :ocasion: :angel:
aj min, njegovu knjigu 'sva krv ?ovje?anstva'
imala sam puno posla, pa još nisam pro?itala, al budem :mrgreen:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Alien2dio
Pa'u 10. razine
Posts: 487
Joined: 08 Oct 2003, 13:48
Location: SB
Contact:

Unread post by Alien2dio »

Tomislav Ĺ aki? wrote:cekas da se nesto dogodi poglavljima, a ono samo stilsko izivljavanje.
Ovo su upravo rijeci koje sam trazio za opis "Jonathan Strange & Mr Norrell" od Suze Clarke.
(When Lisa asks him about recycling)
Mr. Burns: Oooh, so Mother Nature needs a favor?! Well maybe she should have thought of that when she was besetting us with droughts and floods and poison monkeys! Nature started the fight for survival, and now she wants to quit because she's losing. Well I say, hard cheese
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Alien2dio wrote:Ljeto je zavrsilo, vrijeme je da slozimo inventuru.
Cak sam i svoju curu tjerao da cita a svaku noc je bio kontrolni :;
Kakav to kontrolni? ;-)

Ja sam ljeto zaklju?io "Svemirskom nevjestom" (Furtinger-Bjaži?), pa onda i jednom Viktorijom Faust (Vampirski snovi). Zapravo, kod nas je cijelo ljeto bila neka jesenja klima, kiša skoro svaki dan, a sad se tek ponovno razvedrilo i zatoplilo, pa ?e ugo?aja za ?itanje na balkonu biti još.

A pro?itao sam i ravno pet rukopisa od kojih ?e u narednih nekoliko mjeseci nastati nove knjige u Biblioteci WARP. Stay tuned!

Davor
*Istria is a state of mind*
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

davors wrote: Stay tuned!
Oho (ovaj post je samo zbog toga), promijenila mi se titula, sad više nisam "ekstremni", nego "svemirski" forumaš, pretpostavljam da to ima veze sa 150-tim postom? Kako dalje idu titule i na koje brojke?

Davor
*Istria is a state of mind*
User avatar
Miles
Ancient
Posts: 776
Joined: 25 Feb 2005, 16:01
Location: sarajevo

Unread post by Miles »

Ilion od Simonsa, Barrayar od Bujoldice i zapo?et Crveni mars od Robinsona! Prva dva su odli?na, a tre?i bi mogao biti malo interesantniji.
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

Ja sam pri?itala neke koje nemaju veze sa SFom
Šumski duh od Samardži?a, Svilu od nekog talijana, nije mi sad tu knjiga, (sigurno još koju al se sad ne mogu sjetiti što)
Po?ela Abarat i Pakleno srce od Clive Barkera a onda je po?eo rokenrol literatura s posla koja me okupira više nego bih htjela, pa trenutno ?itam manuele i kojekakve sli?ne materijale... :(
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Ja sam se bacila na doma?i pisci. pro?itala sam Kru[?]varovu zbirku "Najbolji na svetu", Mu[?]akovu "Zvijezdani riffovi", pone[?]to fanzina, neke stare zberke koje su mi se bile prije promakle, Perkovi?ev roman "Sva krv ?ovje?anstva"...
At last, the stars are finally right...
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Pro?ito novog G.G. Kaya - "Posljednja svjetlost sunca". Radnja romana odvija se u standardnom Kayevom kvazipovijesnom univerzumu u kojem leže i Sarant, Arbonna i Al-Rassan no radnja je ovaj put pomaknuta nešto sjevernije u Vinmark, svijet nordijskih osvaja?a, vikinga, angla i sasa ili kako ih Guy naziva Anglcyna, Erlinga i Cyngaela.

Pri?a je standardna za Kaya, mnoštvo likova ?ije se sudbine uz mnogo krvi i emocija te nešto malo (ovaj put vilinske) magije isprepli?u do svog /ne/predvidljivog kraja.

Kona?na ocjena: dobro i pitko djelo ali po mom osobnom sudu ipak nešto slabijeg impakta na ?itao?evu maštu od Lavova, Tigane i Pjesme za Arbonu.
:blob:
Image
Post Reply