preporuke: NOVI NASLOVI [molim proučiti upute za postanje]

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Update:
Robert Jorda TWOT 11; Knife of Dreams

Stigao u Algoritam
Meki uvez, cijena:60,00 k
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Image
Roger Zelazny ;
The Doors of his Face, the Lamps of his Mouth

Stories in this edition:

* "The Doors of His Face, The Lamps of His Mouth"
* "The Keys to December"
* "Devil Car"
* "A Rose for Ecclesiastes"
* "The Monster and the Maiden"
* "Collector's Fever"
* "This Mortal Mountain"
* "This Moment of the Storm"
* "The Great Slow Kings"
* "A Museum Piece"
* "Divine Madness"
* "Corrida"
* "Love Is An Imaginary Number"
* "The Man Who Loved the Faioli"
* "Lucifer"
* "The Furies"
* "The Graveyard Heart"
Algoritam; 110 kn
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Image


Roger Zelazny;

The Last Defender of Camelot

Isto zbirka pri?a ( nemrem na?i popis na mreĹži, a ne da mi se prepisivati)

Algoritam; 85 kn
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Image
George R.R. Martin : DreamSongs

Info

Algoritam - 220kn
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Image

Dan Simmons:
Olimp

Simmons je jedan i samo jedan. Sada nam je njegova mašta podarila opet sličan biser uživanja u dobroj znanstvenoj fantastici. Dvije knjige (prva je Ilij, druga Olimp) epski opsežni, sjajni romani o visokotehnološkim bogovima, ljudskim herojima, o totalnom ratu između ljudi i samozvanih bogova, o moćnom Zeusu i njegovoj obitelji bogova, božica i polubogova na Olympos Monsu na Marsu, o sukobljenim vojskama bogova, Grka i Trojanaca, o Ahilu, Hektoru, Odiseju”¦ ali, čekajte, sve se odigrava ne prije nove ere već u 40. stoljeću (sada je, mislim, tek 21.) nove ere! A tu su još i naši potomci, posthumanci, ništa im nije jasno i ništa ne znaju, osim zabave, malo ih je ostalo”¦ a gdje su ostali završili? Istodobno, iz svemira stižu na Zemlji i na Mars potomci ljudi koji su nekoć davno otišli u svemir ”¦. A kakve pak veze imaju s tim Shakespearovi likovi iz Oluje (Prospero, Seteb, Caliban, Ariel). Imaju, i te kakve! Dakako, to može samo SF. I tako neka ostane.
IZVORI, 150kn
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Bahod
The...
Posts: 1584
Joined: 02 Aug 2005, 21:37
Location: ZG
Contact:

Unread post by Bahod »

Image
Steven Erikson: Reaper's Gale (Book 7 of The Malazan Book of the Fallen)
Amazon
Može se naručiti preko Algoritma:
-Isporuka : 3-4 tjedna
-Cijena: 160 kn
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Image

Marion Zimmer Bradley
MAGLE AVALONA
Prva knjiga: Vladarica magije

Napokon objavljujemo najpoznatije djelo Marion Zimmer Bradley!
Ȓarobna je to legenda o Arthuru (Artusu), kralju Brita u 5. stoljeću, oživljena kroz oči i život žene koja je držala uzde vlasti s druge strane prijestolja.
Morgaine je Arthurova polusestra i visoka svećenica u opjevanoj zemlji Avalonu, u kojoj vladaju žene kao stvarateljice života i čuvarice znanja. Za Morgaine, sve je podređeno jednome htijenju: istrgnuti Britaniju iz zagrljaja kršćanstva – nove religije u kojoj su žene nositeljice Istočnoga grijeha – i vratiti je na put obožavanja Božice Majke. Ȓestita i voljena kraljica Gwynhefar razapeta je između obveza prema svome kralju i novome kršćanskome Bogu te svoje strasti prema vatrenom Lancelotu.

MAGLE AVALONA, četiri knjige (Vladarica magije; Uzvišena kraljica; Kralj Jelen; Zarobljenik u hrastu) s ukupno oko 1100 stranica iz kojih oživljeni mit čarobno teče u nas.

„Najčudesnije prepričana saga o legendarnom kralju Artusu što sam je ikad čitao. Jednostavno neodoljiva.“ (Isaac Asimov).
IZVORI, 90 kn
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Image

http://mvinfo.hr/najnovije-knjige-opsir ... ?ppar=3542

Tama koja prethodi : Princ Ničega
R. Scott Bakker

prijevod: Anja Majnarić

Algoritam
10/2007.

524 str. , tvrdi uvez
ISBN 978-953-220-551-0

cijena: 159,00 kn


U svijet razrušenog drevnog Carstva, u svijet posvađanih magijskih škola, u svijet na rubu provalije Svetog rata stići će niotkuda Princ Ničega. On je samo običan čovjek u potrazi za davno izgubljenim ocem, iako njegove moći manipulacije riječima i njegove ratničke vještine graniče s čarolijom. Za njega su ljudi jednostavno djeca kojima treba gospodariti.

No svijet Eärwe u 4109. godini Kljove nije jednostavan svijet niti je njegova prošlost obična.
Nakon davno zaboravljenog apokaliptičnog rata još samo čarobnjačka škola Mandata vjeruje u mogućnost povratka mitskog Ne-Boga i njegove neljudske kohorte, zloglasnog Savjeta.
Savjet je, međutim, čini se nestao s ovog svijeta i već tri stotine godina nitko ga nije vidio, a čarobnjaci Mandata tragaju ne bi li našli makar najmanji dokaz da Savjet uopće postoji. Treba li reći da je Mandat izvrgnut podsmijehu i poruzi ostalih Škola?

Achamian je čarobnjak Mandata, lutajući špijun koji cijeli život uzaludno traga za neprijateljem kojeg nema. Samotne godine ostavile su traga i na njemu, ni on sam više ne vjeruje u drevna proročanstva da će se u praskozorje Druge Apokalipse pojaviti nasljednik posljednjeg Visokog Kralja Kûniürija - Anasûrimbora Celmomasa II.

Ono što Achamian ne zna jest da nešto neljudsko kroči njegovim stopama i redom ubija sve njegove doušnike. On ne zna da kroz visoke trave puste stepe kroči čovjek čija će se sudbina ispreplesti s njegovom, običan čovjek, Princ Ničega. Njegovo ime je Kellhus Anasûrimbor.
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Image

http://mvinfo.hr/najnovije-knjige-opsir ... ?ppar=3588

Dan trifida
John Wyndham

prijevod: Nada Mihelčić

Izvori
10/2007.

237 str. , tvrdi uvez s ovitkom
ISBN 978-953-203-290-1

cijena: 130,00 kn


John Wyndham (1903-1969) jedan je od najznačajnijih britanski pisaca znanstvene fantastike 50-tih godina prošlog stoljeća. Objavio je petnaestak romana - «Tajni narod»; «Dan trifida»; «Hrizalidi»; «Brazde krakena»; «Beskrajni trenutak» i druge. Najčešći motiv njegovih djela je neka katastrofa koja pogađa Veliku Britaniju i cijeli svijet. Na Wyndahama su, po vlastitom priznaju, bitno utjecala djela H.G.Wellsa (Rat svjetova) te hladnoratovske godine u kojima je pisao.

Roman «Dan trifida» tipičan je roman o katastrofi čovječanstva i jedan je najpoznatijih znanstveno-fantastičnih djela te vrste u "zlatnim godinama"SF-a. Novostvoreni mutanti, hodajuće biljke mesožderi s jedne strane i oslijepljeni ljudi kao njihov bespomoćan plijen s druge strane. Civilizacija se raspala, preživljavaju skupine predvođene rijetkim pojedincima koji su igrom slučaja sačuvali vid. Počinje nova borba za opstanak...

Tada je javnost već prestala trifide smatrati nakazama. Bili su na svoj trapav način zabavni, ali ne i posebno zanimljivi. Ipak, Kompanija ih je držala zanimljivima i mislila je kako je njihovo postojanje dobro za svakoga, a posebice za nju. Walter nije tako mislio. Ponekad sam, slušajući ga, i sam počeo slutiti zlo.

***

On je postao posve siguran u to da trifidi "govore". - A to znači - govorio bi - da negdje u njima postoji inteligencija. Nju se ne može smjestiti u mozak, jer analiza ne pokazuje postojanje ničega nalik mozgu... što nije nikakav dokaz da negdje ne postoji nešto što obavlja funkciju mozga. A tu jamačno postoji nekakva inteligencija. Jesi li zapazio kako se oni, kad napadaju, uvijek obruše na nezaštićene dijelove? Gotovo uvijek napadaju glavu... no ponekad i ruke. I još nešto: ako pogledaš statistiku žrtava, samo pogledaj broj onih koji su bili pogođeni preko očiju i oslijepljeni. To je impresivan i značajan pokazatelj.
- čega? - pitao sam.
- činjenice da oni znaju koji je najsigurniji način da se čovjeka izbaci iz stroja... drugim riječima, znaju što rade. Pogledaj to na malo drukčiji način. Pretpostavimo da posjeduju inteligenciju. To bi onda nas ostavilo s jednom jedinom važnom prednošću: s vidom. Mi možemo vidjeti, a oni ne mogu. Oduzmeš li nama naš vid, otišla je i naša superiornost. Zapravo je i gore od toga... naš položaj u odnosu na njihov postaje inferioran, jer oni su prilagođeni životu bez vida, a mi nismo.
Instant Geek. Just Add Coffee.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Re: preporuke: NOVI NASLOVI [molim proučiti upute za postanje]

Unread post by Tomislav Sakic »

Image

http://www.zg-naklada.hr/Product.aspx?ProductID=294

Ja sam legenda
Richard Matheson

preveo Mario Jović

Zagrebačka naklada, siječanj 2008.

meki uvez
biblioteka NEXUs
39 kuna
Robert Neville je posljednji od svoje vrste. Naše vrste. Tajanstvena zaraza pretvorila je ostatak čovječanstva u bića iz noćnih mora. U nesmiljenoj borbi koju Neville vodi protiv njih, najbolji mu je saveznik danje svjetlo. Sve do neočekivanog obrata koji vodi neumitnom kraju. No je li taj kraj doista tako užasan kako se na prvi pogled čini?

Uzbudljiv horor-triler o borbi jednog čovjeka protiv svih, ali i samoga sebe, propituje naše najskrivenije strahove i postavlja pitanje granica ljudskosti.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Novi roman J. Milena

Unread post by Tomislav Sakic »

J. Milen je, naravno, SF pseudonim Žarka Milenića.

http://www.superknjizara.hr/index.php?c ... jiga=25161
J. Milen
VIDILAC S GALE

Image

Cijena: 130,00 kn
Format: 20.00
ISBN: 953-6846-58-6
Broj stranica: 136
Uvez: tvrdi
Godina izdanja: 2008
Izdavač: SLOVO I.T.O, ZAGREB

KRATAK OPIS
Očekujemo da će čitatelji rado prihvatiti i J. Milenove romane o neobičnom planetu Gali kao što su prihvatili i romane o princu Leonu. "Vidilac s Gale" je humoristični znanstveno-fantastični roman kao što su, primjerice, romani Terrvja Pratcheta i Roberta Asprina. U ovom i u ostalim romanima koji slijede, radnja se odigrava na planetu koji su naselili Zemljani ali su potomci kolonizatora Gale zaboravili odakle potječu. Na to će im skrenuti pažnju tek pojava jednog svemirskog broda u obliku jajeta koji će se spustiti na takozvani Krivi Otok, kažnjeničku koloniju na kojem žive zločinci s Kontinenta. Otok je jedna mala pustinja na kojem vladaju surovi uvjeti za život. Ovisan je o Kontinentu odakle im se dovozi hrana i voda, ali dolazi i koješta drugo.
Nadamo se da ćete uživati i u ovom romanu J. Milena.
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

David Mitchell: Atlas oblaka

Unread post by Tomislav Sakic »

Ovo mi je privuklo paznju i inace, a onda sam shvatio da je napola SF. Danas - pohvale SF-dionicama u Jutarnjem...

http://www.dzepna.com/mitchell.htm

Image
David Mitchell
Atlas oblaka



ISBN 978-953-286-005-4

preveo Saša Stančin

dimenzije: 228 x 152 mm

stranica: 480

uvez: meki šivani

Cijena 129 Kn



O knjizi
Atlas oblaka Davida Mitchella izniman je roman, satkan od šest pripovjednih niti, u kojem se muzikalno virtuozno i jezično raskošno isprepleću znanstvena fantastika, politički triler i povijesni pastiš. Priča seže unatrag u devetnaesto stoljeće, kolonijalizam i divljaštvo na otocima Pacifika, te unaprijed u mračnu budućnost, onkraj sloma civilizacije. Idealistični Amerikanac 1850. nevoljko plovi Tihim oceanom; razbaštinjeni skladatelj na prevaru se uvlači u dom sifilisom shrvana genija; kalifornijska novinarka istražuje zataškanu tajnu projekta nuklearke; mali nakladnik bježi od kriminalca kojemu je objavio nenadani bestseler; klonirana restoranska poslužiteljica čeka izvršenje smrtne presude zbog protukorpokracijskog djelovanja; a Zachary, mladić s postapokaliptičnih Havaja, svjedoči sumraku znanosti i civilizacije – to su redom pripovjedači Atlasa oblaka.

U romanu od čije maštovitosti i raspona čitatelju zastaje dah, David Mitchell briše jezične, žanrovske i vremenske granice nudeći razmišljanje o ljudskoj volji za moć i pogibeljima u koje nas ona može odvesti.






"Sljedeće čega se sjećam, neka me vještica budila bodući me svojom metlom, dok je kriještala nešto poput: “ Zie gie doad misschien ?” ali nemoj me baš držati za riječ. Plavo nebo, sunce prži, ni tračka magle. Kad sam uskrsnuo, trepćući joj ponudih pecivo. Nepovjerljivo ga je uzela, stavila u pregaču za poslije i vratila se metenju, režeći pritom drevni napjev. Pretpostavljam kako sam imao sreće da me nisu opljačkali. Drugo sam pecivo podijelio s pet tisuća golubova, što je kod prosjaka izazvalo zavist, pa sam jedno morao dati i njemu. Vratio sam se putem kojim sam, pretpostavljao sam, stigao. U starom peterokutnom prozoru, jedra je djeva u vazi od rezanog stakla aranžirala afričke ljubičice. Djevojke očaravaju drugačije. Probaj ih jednom. Pokucao sam na staklo i upitao na francuskom bi li mi spasila život tako da se u mene zaljubi. Odmahnula je glavom, ali sam je uspio zabaviti, pa mi je podarila osmijeh. Upitao sam je gdje je policijska postaja. Pokazala je na drugu stranu raskrižja. ”
Sustezanje od potrošnje je zločin protiv korporacije
Piše: Dragan Jurak

Roman “Atlas oblaka” vrijedi opisati. Priča počinje polovicom 19. stoljeća, dnevničkim zapisima idealističnog Amerikanca s Tihog oceana. Nakon pedesetak stranica roman se prebacuje u Belgiju početkom tridesetih godina 20. stoljeća: sada pratimo prepisku mladog i razbaštinjenog Engleza koji se zapošljava kao asistent sifilitičnog skladateljskog klasika. Potom prelazimo u krimić. Iz Belgije putujemo u Kaliforniju sedamdesetih gdje mlada novinarka istražuje zataškane rezultate sigurnosnih testova nuklearno-energetskog korporacijskog diva.

Iz Kalifornije odlazimo u ovodobnu Englesku gdje propali izdavač dobiva hit kada njegov autor ubije kritičara. Zatim napuštamo sadašnjost i odlazimo u daleku korpokracijsku budućnost u kojoj je svijet podijeljen na potrošačke zone i proizvodne zone u kojima rade radnici klonovi. Iz korpokracijskog totalitarizma nastavljamo prema još dubljoj budućnosti, vremenu nakon “Pada” u kojem su od čovječanstva ostala tek poludivlja plemena raspršena Tihim oceanom. To je krajnja točka “Atlasa oblaka”: vrh koplja. Nakon njega roman kreće unazad, zatvarajući priču po priču, sve dok se opet ne vrati u sredinu 19. stoljeća.

David Mitchell (1969.) planirao je roman od 900 stranica. Na kraju se zadovoljio s 500 stranica teksta. “Atlas oblaka” je “metaliterarno” skladište, roman proizašao iz, prema Mitchellovim riječima, čitanja Itala Calvina, povijesnih knjiga Jareda Diamonda i Michaela Kinga, biografije Fredericka Deliusa, Don DeLillova “Podzemlja” te “Ghostwrittena” samog Mitchella, otkud dolazi lik iz suvremene dionice romana. Engleski pisac pritom funkcionira kao literarni bojler. Pročitanu literaturu Mitchell zagrijava za nekoliko stupnjeva, dajući joj novu kvalitetu.

Za “Ghostwritten” (1999.), koji se odvija širom zemaljske kugle A. S. Byatt rekla je da je najbolji debitantski roman koji je ikad čitala. “Atlas oblaka”: roman je ušao u uži izbor za Bookera, a recenzenti su bili osupnuti količinom mašte i glasova. Na kraju, poneko mu je upravo to i zamjerio: višak mašte, višak glasova kojima progovara.

Ali kako se ozbiljno može zamjeriti eksplozija mašte, različitih glasova i različitih literarnih stilova. Posebice što “Atlas oblaka” i nije samo to. Priče su zanimljivo spojene, a dvije znanstveno-fantastične dionice romana su izvanredne.

Mitchellova vizija “konzumerskog društva u procesu konzumiranja samog sebe” doima se kao tek mala nadogradnja naše svakodnevice. Čitajući, primjerice, kako će se u budućnosti potrošnja poticati zabranom štednje (netrošenje je zločin protiv korporacije!), pitate se kako već danas nekome nije pala na pamet takva čarobna ideja.

O piscu

- David Mitchell rođen je u Southportu, u engleskom Lancashireu 1969.
- Za roman ‘Ghostwritten’ koji piše 1999. dobiva nagradu John Llewellyn Rhys
- Drugi roman ‘number 9 dream’, 2001.
- Time uvrštava ga 2007. među 100 najutjecajnijih ljudi na svijetu

http://www.jutarnji.hr/kultura_i_zivot/ ... ,120268.jl
Post Reply