Sva krv covjecanstva

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

bila je izašla ZA sferakon .. mogla se tamo i kupiti :;
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

Ĺ to niste prije rekli? Dalibore, je li to vi[?]ak skromnosti ili? Pa odvukla sam sa Sferacona 2 vrje?e knjiga!

Nat
At last, the stars are finally right...
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

Dagon wrote:Što niste prije rekli? Dalibore, je li to višak skromnosti ili? Pa odvukla sam sa Sferacona 2 vrje?e knjiga!
Nat
Pa imali smo na Sferakonu cak i predstavljanje knjige, u onom kasnovecernjem paketu u subotu, pristojno najavljeno u svim medijima... pa i ovdje, cini mi se...

Davor
*Istria is a state of mind*
User avatar
Dagon
The Q
Posts: 1044
Joined: 14 Jul 2004, 18:15
Location: Istria/R'lyeh

Unread post by Dagon »

A ja sam oti[?]la odmah poslje dodjele nagrada Sfere, bus mi je i[?]ao nazad u 22, a prezentacija je bila - kada, u pono?? :(

Nat
At last, the stars are finally right...
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Pro?itao, kao i pri?u Valberg u sferakonskoj zbirci Dnevnici entropije iz 1996. godine. Okej, moĹže me netko pitati, kakve veze ima ta pri?a? Ima, ima...

He, bilo bi zgodno kad bi Izitpajn napisao jo[?] toga iz konzistentnog univerzuma.

Roman je svakako za preporu?iti. Ĺ aki?evoj, pak analizi (mini-recenziji) nemam puno [?]to dodati. Sva krv ?ovje?anstva ?ita se brzo, ne zapinje. Eti?ka komponenta istaknuta je u dostatnoj mjeri da ne zagnjavi, a da bude bitna za radnju romana. Mislim da sam prona[?]ao par gre[?]aka , no one su posve nebitne, pa ih ne ?u isticati. Kresanju i uredni?kom rezanju, sve u svemu, nema mjesta. Ocjena: sjedni, pet.
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

ja sam na pol romana i imam nekih zamjerki, ali o tom potom, kad pro?itam do kraja
no to ne zna?i da roman nije dobar! :mrgreen:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Pro?itao, kao i pri?u Valberg u sferakonskoj zbirci Dnevnici entropije iz 1996. godine. Okej, može me netko pitati, kakve veze ima ta pri?a? Ima, ima...
Uh, bio bih jako zahvalan ako bi svi zaboravili tu pri?u. Ne zato jer je relativno loša (mislim, prva prava pri?a koju sam napisao i objavio, iako i jedna od dražih), nego zato jer sadrži odre?ene spoilere na nešto što tek namjeravam napisati. Da, znam, nije bio dobar career move to što sam je napisao prvu uz sve to, ali što sam ja tada znao što ?e mi se sve pojavit u glavi...
He, bilo bi zgodno kad bi Izitpajn napisao još toga iz konzistentnog univerzuma.
Ako me posluži mentalno zdravlje, planiram još dosta toga ;)
Mislim da sam pronašao par grešaka , no one su posve nebitne, pa ih ne ?u isticati.
Samo daj. Ako misliš da je prikladnije, možeš i na mail.
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Pa, raspravili smo izravno. Mislim, ni[?]ta [?]to jedna dodatna runda uredni?kog ili korektorskog ?itanja ne bi bila ispravila...

Govore?i iz iskustva, nije bez veze [?]to su urednik, lektor i korektor razdvojene funkcije. Jasno, ni vrlo mo?ni sustavi (primjerice "Parsek") ne mogu si priu[?]titi potpuni [?]tab ljudi, pa se razne funkcije dupliraju, i eto...
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Super, super! :mrgreen:

o?emo još! :headbang:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

Tri etape Perkovi?eva desanta
:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
Tomislav Sakic
The Q
Posts: 1042
Joined: 24 Nov 2004, 11:36
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Tomislav Sakic »

Ja ?ekam ?etvrtu... :uzdravlje:
User avatar
davors
Ancient
Posts: 795
Joined: 19 Aug 2003, 01:51
Location: Pazin
Contact:

Unread post by davors »

ire wrote:bila je izašla ZA sferakon .. mogla se tamo i kupiti :;
Mali podsjetnik: želite li nekome preporu?iti Daliborovu "Svu krv ?ovje?anstva", reklamna stranica za ovu knjigu nalazi se na adresi:

http://www.ice.hr/davors/Perkovic_Krv.htm

zajedno s uputstvima kako se knjiga može naru?iti odnosno kupiti. Ina?e, roman je na najboljem putu da bude - rasprodan. Provjerite zašto :-)

Davor
*Istria is a state of mind*
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

ire wrote:
****************
Ma da. PaĹžljivije ?itati.
ire wrote: ****************
Ni ne mora[?] dalje... Sve je jasno.
ire wrote: ****************
Ma nemoj. Budjoldicu u ruke, pa vidi kako je to na Barrayaru. U ostalom, za[?]to ba[?] u ovom romanu Ĺžene biti moraju biti na "vaĹžnim politi?kim funkcijama". Ĺ to zna[?], moĹžda je to univerzum Ĺženomrzaca?
ire wrote: ****************
Ovo stoji. Malo ih je te[?]ko pohvatati, u istinu!
ire wrote: ****************
SlaĹžem se, fu?ka[?] space operu bez sisatih komada u srebrnim bikinijima. Povrh toga, treba biti najmanje jedna biseksualna pilotica (pilotkinja?) u pripijenom kombinezonu od crne koĹže, a i lezbijski seks je conditio sine qua non.

@Izitpajn: daj, kad ve? ima[?] lezbijke - Valbergovu Şenu, a ona je ionako moralna nula (joj, joj, stvarno Şenomrza?ki roman!) te njezinu frendicu mu[?]kobanjastu alkoholi?arku - daj malo seksa, a ubudu?e ih opi[?]i kao malo zamamnije komade. Preporuka: pogledaj kako to radi Žiljak!
Post Reply