Amazon.com / co.uk

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

<span style='color:purple'>Da li je netko od vas naru?ivao knjige s Amazona? </span>:citam: :??:
(Bane ti si spominjao da namjerava[?]?)

Znate li da li se vi[?]e isplati naru?iti s ameri?ke ili britanske stranice? Meni se po napisanim cijenama dostave ?ini da je dostava jeftinija iz Amerike.
Mislav
Puppeteer
Posts: 108
Joined: 06 Aug 2003, 12:40

Unread post by Mislav »

Klara wrote: <span style='color:purple'>Da li je netko od vas naru?ivao knjige s Amazona? </span>:citam: :??:
(Bane ti si spominjao da namjeravaš?)

Znate li da li se više isplati naru?iti s ameri?ke ili britanske stranice? Meni se po napisanim cijenama dostave ?ini da je dostava jeftinija iz Amerike.
Ja sam jednom naru?ivao "Pin" od Andrewa Neidermana, ali ne znam iz kojih razloga, stigla mi je obavijest da tu knjigu ne mogu naru?iti. S druge strane nisam imao problema s naru?ivanjem romana "It" od Stephena Kinga. Ima tome ve? dosta vremena, i sje?am se kada se prera?una, knjiga me je došla nekih 90-ak kuna. To je za Kinga prili?no jeftino, a knjiga ima blizu 700 stranica.
ban

Unread post by ban »

Klara wrote:<span style='color:purple'>Da li je netko od vas naru?ivao knjige s Amazona? </span>:citam:  :??:
(Bane ti si spominjao da namjerava[?]?).
Namjeravam, ali nisam jos :ph34r:
Klara wrote:Znate li da li se vi[?]e isplati naru?iti s ameri?ke ili britanske stranice? Meni se po napisanim cijenama dostave ?ini da je dostava jeftinija iz Amerike.
U Algoritmovoj knjizari u Osijeku u pravilu su jeftinije knjige izdavaca iz Amerike. Npr. u prosjeku je ista knjiga americkog izdavaca jeftinija 10-20 kuna od one britanskog izdavaca. Koliko cujem, a i racunam, tako je i s americkim Amazonom u odnosu na britanski.

Mala preporuka (zanemarite ako vam se cini prostackom): ukoliko zelite pomoci postojanju nosf-a na internetu kupnjom knjiga na Amazon.com, spajajte se na istu stranicu preko bannera na nosf-u. Hvala lijepa ;)
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Mislav wrote: i sje?am se kada se prera?una, knjiga me je do[?]la nekih 90-ak kuna. To je za Kinga prili?no jeftino, a knjiga ima blizu 700 stranica.
Zvu?i prili?no jeftino - ako misli[?] na cijenu knjige i dostave. :)
ban wrote: U Algoritmovoj knjizari u Osijeku  u pravilu su jeftinije knjige izdavaca iz Amerike. Npr. u prosjeku je ista knjiga americkog izdavaca jeftinija 10-20 kuna od one britanskog izdavaca. Koliko cujem, a i racunam,  tako je i s americkim Amazonom u odnosu na britanski.
Razlika je i u dostavi, jer za Amerikance spadamo u Evropu, a za Britance u "The rest of the World" :(
Mala preporuka (zanemarite ako vam se cini prostackom): ukoliko zelite pomoci postojanju nosf-a na internetu kupnjom knjiga na Amazon.com, spajajte se na istu stranicu preko bannera na nosf-u. Hvala lijepa ;)
Ok, [?]efe :)
ban

Unread post by ban »

Klara wrote:Zvu?i prili?no jeftino - ako misli[?] na cijenu knjige i dostave. :)
Toliko bi otprilike izaslo i u Algoritmu. Gaimanov American Gods koji je otprilike tog obima sam platio bas mislim 90 kn (englesko izdanje). Zanimljivo da je opet americko bilo jeftinije (Aranel, koliko ono?), ali kad sam ja naisao nije vise bilo.
Klara wrote: Ok, [?]efe :)
:xlol:
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Da vas pitam usput koliko dože dostava/poštarina. Gledao sam nešto za Neuromancera i dvije su cijene, dolar i nešto i šest dolara, sad neznam ako se isplati.
I koliko je neuromancer težak za ?itanje pošto sam tek po?eo ?itati strana izdanja. :??:
:ska: :ska:
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

Naru?ila sam jednu knjigu preko Amazona, da vidim kako to ide. Stigla je za desetak dana, bez ikakvih problema i skupa s po[?]tarinom ko[?]ta oko 15 dolara (dĹžepno izdanje - s tvrdim koricama je skuplje). Od toga je ne[?]to preko polovice po[?]tarina (isplatilo bi se naru?iti vi[?]e knjiga odjednom). Na ra?unu je pisao to?no isti iznos kao i na stranici prilikom naru?ivanja.
L.Z. wrote:Gledao sam ne[?]to za Neuromancera ...
... koliko je neuromancer teĹžak za ?itanje po[?]to sam tek po?eo ?itati strana izdanja
Ba[?] tu knijgu sam naru?ila. Ali nisam po?ela ?itati pa ti ne mogu re?i koliko je te[?]ka. No i ti si je moĹžda u me?uvremenu nabavio
ban

Unread post by ban »

Klara wrote:
L.Z. wrote:Gledao sam ne[?]to za Neuromancera ...
... koliko je neuromancer teĹžak za ?itanje po[?]to sam tek po?eo ?itati strana izdanja
Ba[?] tu knijgu sam naru?ila. Ali nisam po?ela ?itati pa ti ne mogu re?i koliko je te[?]ka. No i ti si je moĹžda u me?uvremenu nabavio
Algoritmove su knjizare inace uvijek dobro opskrbljene Gibsonom ;) Steta sto nisu jos dosli u Rijeku. Ili jesu? Inace, kod stranih izdanja u Algoritmu ima dosta razlike u cijenama za istu knjigu razlicitog izdavaca. Ja sam tako kupio Idoru po nekih 45 kuna, a pored nje je stojalo izdanje drugog izdavaca ali isto paperback po nekih 69 kuna ili tako nesto. Mislim da sam kod 1984 koju sam kupovao legi za rodjendan naisao na jos vecu razliku u cijeni (obje paperback). Vjerojatno je slicna stvar i na Amazonu, tj. ima razlike u cijenama od izdavaca do izdavaca.
User avatar
Klara
Ancient
Posts: 748
Joined: 21 Aug 2003, 20:15
Location: Rijeka
Contact:

Unread post by Klara »

U Rijeci je nedavno otvorena VBZ knjiĹžara - imaju stvarno dobar izbor. Tamo ?u sigirno ?e[?]?e kupovati nego na Amazonu, ali veseli me pomisao da preko njih mogu nabavit bilo koju knjigu ;) :) . (Dobro ne ba[?] bilo koju, saaamo ono [?]to je iza[?]lo na engleskom i dostupno preko njih...) Otprilike onaj osje?aj: kad budem velika kupit ?u... :)
Post Reply