Monolith

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Mislav
Puppeteer
Posts: 108
Joined: 06 Aug 2003, 12:40

Unread post by Mislav »

Danas mi je poštar donio žutu narudžbenicu za "Monolith 6". Uplatio sam odmah, nego vidim da je unutra i Saberhaggemov "Berserkerski tron"!
Bane, je li to tvoj prijevod? Svaka ?ast ako je!
ban

Unread post by ban »

Mislav wrote: Danas mi je po[?]tar donio Ĺžutu narudĹžbenicu za "Monolith 6". Uplatio sam odmah, nego vidim da je unutra i Saberhaggemov "Berserkerski tron"!
Bane, je li to tvoj prijevod? Svaka ?ast ako je!
Koliko ja znam je. Hvala. Nadam se da ce Ixenio i Den doci na svoje s tim Monolithom. Zao mi je sto kasni. Mogu reci da nema veze sa mnom jer sam ja BT predao prije nekoliko mjeseci.
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

nego [?]to kaĹžu, kad ?e Monolith?
prije ili poslije Esekona?
Mislav
Puppeteer
Posts: 108
Joined: 06 Aug 2003, 12:40

Unread post by Mislav »

Den wrote: nego što kažu, kad ?e Monolith?
prije ili poslije Esekona?
Koliko sam ja ?uo, ovaj šesti izlazi to?no za "Interliber"!
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

Koliko sam ja ?uo, ovaj [?]esti izlazi to?no za "Interliber"!

zna?i poslije Esekona, no ako ga misle prikazati na interliberu mora biti gotov par dana ranije. ba[?] me zanima kad ?e ga pretplatnici dobiti
ban

Unread post by ban »

Den wrote:zna?i poslije Esekona, no ako ga misle prikazati na interliberu mora biti gotov par dana ranije.
Tko kaze :) Sjecam se da su cetvorku nosili malne iz tiskare na predstavljanje na Sferakon.
Den wrote: ba[?] me zanima kad ?e ga pretplatnici dobiti
I mene.
User avatar
ixenio
Hani
Posts: 55
Joined: 06 Aug 2003, 12:43

Unread post by ixenio »

ban wrote: Nadam se da ce Ixenio i Den doci na svoje s tim Monolithom.
Sam D.Drake i njegov "Krvnik" je dovoljan razlog za nabavku Mth 6
User avatar
ixenio
Hani
Posts: 55
Joined: 06 Aug 2003, 12:43

Unread post by ixenio »

Den i ja ve? imamo Monolith 6 još od petka.Na prvo listanje,najbolji do sada.
:hvala:) :smoravu: :ska: :xlol: :ph34r:
Mislav
Puppeteer
Posts: 108
Joined: 06 Aug 2003, 12:40

Unread post by Mislav »

ixenio wrote: Den i ja ve? imamo Monolith 6 još od petka.Na prvo listanje,najbolji do sada.
:hvala:) :smoravu: :ska: :xlol: :ph34r:
Evo stigao je i meni, ima ve? par dana. Nego me zanima što ?e re? da ovaj put broširano izdanje nema crni "monolitni" ovitak? Valjda zato što mu je i cijena ovog puta u pretpasti bila znatno manja?!
Šta je je, jako je dobar, pogotovo to što je "No? vampira" od Martina u njemu.
Vidim da više nema uredni?kog uvodnika! Ili je nekadašnji urednik ove knjižurine posve ispao iz igre :huh:
User avatar
ixenio
Hani
Posts: 55
Joined: 06 Aug 2003, 12:43

Unread post by ixenio »

:ph34r:
Bivši urednik je doista bivši! Pa zar nije lijepo pro?itati kratku i dosta preciznu bio i bibliografiju svakog autora.
:ph34r:
Mislav
Puppeteer
Posts: 108
Joined: 06 Aug 2003, 12:40

Unread post by Mislav »

To je ok! Evo nene zanima koji su Vam Monolithi do sad najbolji? Meni je recimo dvojka, jer je bila okrenuta nešto mra?nijem fantasyu. 6. za sad nemam vremena ?itati. Puno je ljudi pljuvalo Raymonda Feista, ali meni je njegova "Vilinska pri?a" i danas jedan od najdražih romana u žanru. Drago mi je što je svaki broj almanaha okrenut nekom pravcu u žanru. Tako i ovo što je sad u pitanju hard sf.
Ina?e u prvom Monolithu bio je i King, "Dollanov cadilac". Snima se i film prema ovoj pripovjetki, a glumi Stallone :huh:
Meni je žao da se u Monolithu nikad nije pojavio Barker, a naklada je jednom ve? objavila jedan njegov roman. Od šest tomova "The Books of Blood" dalo bi se što izvu?i. Malo me hvata melankolija kad se sjetim koliko ga je puta objavljivao "Znak Sagite". Ina?e, nedavno sam ?uo da su sva ta objavljivanja bila bez prava autora. Ali ipak, ostalo mi je u dobrom sje?anju.
ban

Losos sumnje

Unread post by ban »

Zna li netko je li Adamsov Salmon Of Doubt (prijevod je mislim Losos sumnje) izasao u nekom Monolithu i u kojem? Kao da sam ga vidio u nekojem, a sad mi se, k'o sto koji put zna reci Den, ne da kopati :shock:
User avatar
Indigo Montoya
Ancient
Posts: 605
Joined: 25 Mar 2004, 13:12
Location: Out of my mind
Contact:

Unread post by Indigo Montoya »

Mislav wrote:Ina?e u prvom Monolithu bio je i King, "Dollanov cadilac".
Yup... mo?na mra?na pri?a. BTW mišljenja sam da je King daleko ja?i u kra?im formama nego u romanima, posljednje vrijeme imam osje?aj da piše na normu ...k'o rudar.
8)
Image
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Indigo Montoya wrote:
Mislav wrote:Ina?e u prvom Monolithu bio je i King, "Dollanov cadilac".
Yup... mo?na mra?na pri?a. BTW mi[?]ljenja sam da je King daleko ja?i u kra?im formama nego u romanima, posljednje vrijeme imam osje?aj da pi[?]e na normu ...k'o rudar.
8)

Mmmmda... No, i dok se jo[?] probijao, romani su mu bili bitno kra?i, samim time i ?itljiviji (Shining, Salem's Lot, Misery... Carrie nisam ?itao, pa ne ?u komentirati... Poslije si je mogao dopustiti koje[?]ta. Uzmimo Vre?u kostiju. Zaboga, prvih sto strana pisac i njegov spisateljski blok, on i blok, blok i ja, ja i moj blok, i tako mi Ĺživimo. Sre?om, nakon tih prvih sto strana radnja fakat "povu?e", no sve to se moglo skratiti na cca. 20-ak stranica, pa bi svima bilo sve jasno. No, Steva Kralj si moĹže dozvoliti nabijati kartice, jerbo ?itatelj Ĺželjno o?ekuje [?]to je bilo dalje, pa kad preĹživi po?etna poglavlja zbilja bude i nagra?en.

Osobno, drĹžim da Kingu slabije idu krajevi nego po?etci.
Post Reply