Mojih dvijesto godina

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Mojih dvijesto godina

Unread post by L.Z. »

Evo upravo sam pogledao film iz naslova na rtl, koji je ?ini mi se sniman po jednoj pri?i koju sam davno ?itao (?itaj negdje kad sam imao devet ili deset god). Znali itko autora pri?e, mislim da je bila prevedena kao "Dvjestogodišnjak" ili "Robot Dvjestogodišnjak" nisam siguran ali svakako volio bi je oped pro?itati.
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

mislim da je o ovome rije?

Asimov Isaac/Silverberg Robert POSITRONIC MAN, 1992.

?itao i gledao :headbang:

knjiga i film se mnogo razlikuju ali oba djela su mi izuzetna
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

hm
sad sam se malo podsjetio

Andrew Martin, a standard housekeeping robot, allows the unique capabilities of his experimental brain to lead him to become an artist, businessman, and crusader, in a novel based on Asimov's short story, "The Bicentennial Man".

http://www.ffbooks.co.uk/n0/n2337.htm

ina?e ako Ĺželi[?] mogu ti poslati e book na na[?]em jeziku :ocasion:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

ne vidim na toj stranici gdje se može skinut (vjerojatno stupid ja) ako nije bed pošalji.
bila je objavljena kod nas u jednoj zbirci, ne sje?am se imena samo nekog svemirskog broda na naslovnici, ima knjiga u knjižnici moje osnovne škole al je otišla teta koju znam u penziju a nova sumljam da bi mi je posudila...
Život je samo san na putu do smrti
User avatar
MrSini
Jedi Master
Posts: 238
Joined: 04 Apr 2005, 21:59

Unread post by MrSini »

Ja sam gledao film pa tek onda pro?itao knjigu. Knjiga je fenomenalna,a film kao i obi?no razo?ara.
User avatar
Zeljko
Ancient
Posts: 770
Joined: 31 Mar 2005, 22:39
Location: Sarajevo
Contact:

Unread post by Zeljko »

hm
meni su oba produkta fenomenalna
film jeste malo prepateti?an ali zadovoljava :headbang:

naravno ima dosta razmimoilaĹženja izme?u knjige i filma
ako me sje?anje dobro sluĹži
pogotovo u vezi sa vjena?anjem robota :!:
Woe be unto him who opens one of the seven gateways to hell, because through that gateway evil will invade the world.
User avatar
L.Z.
Ancient
Posts: 691
Joined: 07 Sep 2003, 20:29
Location: Labin
Contact:

Unread post by L.Z. »

Zeljko wrote:hm
meni su oba produkta fenomenalna
film jeste malo prepateti?an ali zadovoljava :headbang:

naravno ima dosta razmimoilaženja izme?u knjige i filma
ako me sje?anje dobro služi
pogotovo u vezi sa vjena?anjem robota :!:
ja se ne sje?am vjen?anja ali izostavili su scenu kad su mu neki tipovi naredili da se rastavi pa je nakon toga dodao si u program još jedan zakon robotike i mislim da je borba za slobodu bila žeš?a, nisu stavili da noviji roboti sluge više nemaju zasebne mozgove nego su upravljani iz središta tvrtke, drasti?nu promjenu mode i on kako se izdvaja u svojoj dvjesto god staroj modi, posjet novom sjedištu firme koja ga je napravila u orbiti gdje su mu napravili biološko tjelo ( a ne da ga je narpavio u radioni) itd...
Život je samo san na putu do smrti
Post Reply