Eragon

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4030
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Unread post by Izitpajn »

ire wrote:
Zoran wrote:Ja nisam pro?itao navedenu knjigu, ali sam pro?itao sve postove. I imam za izjaviti samo jedno: od sada pišem ISKLJU?IVO d&d bazirani Fantasy :headbang:
:shock: pliz, reci da se šališ :?
Zašto? Tako bi ga se bar dalo ?itati... :evil2:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

tek tada ga se ne bi dalo ?itat!! :iconbiggrin:
Instant Geek. Just Add Coffee.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Izitpajn wrote:
ire wrote:
Zoran wrote:Ja nisam pro?itao navedenu knjigu, ali sam pro?itao sve postove. I imam za izjaviti samo jedno: od sada pišem ISKLJU?IVO d&d bazirani Fantasy :headbang:
:shock: pliz, reci da se šališ :?
Zašto? Tako bi ga se bar dalo ?itati... :evil2:
Mi svi ZNAMO da si mislio na d&d bazirani fantasy, a ne na npr. mene. :;
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Inače, vi ste svi puni predrasuda prema d&d baziranom fantasyu. To što se možda ne možemo složiti oko postojanja neke knjige koja bi se u taj podžanr uklapala a pri tome zadovoljavala neku kvalitetu, ne znači da se takva knjiga ne može napisati. Uostalom, već sam dobio "sferu" za d&d baziranu priču (ma koliko se sad vi izvlačili da je to parodija ili štatijaznam - bazirana je na d&d-u) "Igra" :bootyshake:

Ja volim vilenjake i patuljke i 'oću pisati o njima! I nisam ja kriv što je Tolkien već pisao o tome, što ja sad mogu? Meni je jako zgodno uzeti "defolt" fantasy svijet i usredotočiti se na razvijanje likova i fabule.

I končno, zašto ne bih mogao (dobro, ne moram biti JA u pitanju - zašto NETKO ne bi mogao) napisati kvalitetan d&d bazirani fantasy? (naravno, ne da piše za WOTC ili u nekom unaprijed napravljenom settingu, ali da koristi rase i klase slične onima iz d&d-a uz manje izmjene)
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Nimrod wrote: poznam nekog tko pi[?]e (odnosno poku[?]ava) i ima zanimljive ideje, ali svaki put kad shvati da je tu ideju ve? netko dobio/zamislio/imao, baci pri?u u sme?e. ni ne dozvoli joj da se razvije, a ko zna, moĹžda bi bila ba[?] super! ista osoba ne?e istu stvar dvaput isto prevest. razli?ite osobe ?e iste ideje razli?ito razvit. i potpuno druga?ije napisat. a koliko ?e pri?a bit dobra ili lo[?]a ovisi o milijun stvari: aliene pobili (ili prijete da ?e pobit) sve ljude na svijetu, jedan posebni pojedinac = heroj (reluctant or otherwise) spasi cijelu stvar ili im se gadno osveti. Koliko sam pri?a/filmova/romana/Star Trek epizoda sad opisala?
Ĺ to se ti?e doti?nog, nema mu ni pomo?i ni napretka dok ne[?]to stvarno ne napi[?]e, ne zavr[?]i.
Ĺ to se ti?e opisa epizode Star Treka: Hmmmm... Upravo si prepri?ala Gavranovu "Sablju".
A. Ziljak
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

meni je to super priča!
osim toga ja volim fantasy, pogotovo d&d, svakakv osim futurističkog... to mi bezveze.... :?
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

Mi svi ZNAMO da si mislio na d&d bazirani fantasy, a ne na npr. mene.
ne :iconbiggrin:
Instant Geek. Just Add Coffee.
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Izitpajn wrote:
ire wrote:
Zoran wrote:Ja nisam pro?itao navedenu knjigu, ali sam pro?itao sve postove. I imam za izjaviti samo jedno: od sada pišem ISKLJU?IVO d&d bazirani Fantasy :headbang:
:shock: pliz, reci da se šališ :?
Zašto? Tako bi ga se bar dalo ?itati... :evil2:
drugi zli perkovic puca od ponosa...
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
User avatar
Nimrod
The Q
Posts: 1385
Joined: 18 Nov 2003, 20:30
Location: zabreg
Contact:

Unread post by Nimrod »

Zoran wrote:Ja nisam pročitao navedenu knjigu, ali sam pročitao sve postove. I imam za izjaviti samo jedno: od sada pišem ISKLJUČIVO d&d bazirani Fantasy :headbang:
sad to imamo napismeno
izvoliš sad - deliver
ocekujemo prvi primjer na Essekonu :iconbiggrin:
English is the result of Norman soldiers attempting to pick up Anglo-Saxon barmaids, and is no more legitimate than any of the other results.
- H. Beam Piper, from "Fuzzy Sapiens"
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Moram vas razocarati - ne dolazim ove godine na essekon :dontknow:
Ali poslao sam jednu pricu NOSF-u... pa ako izadje novi broj...
ban

Unread post by ban »

Zoran wrote:Ali poslao sam jednu pricu NOSF-u... pa ako izadje novi
broj...
Izaci ce sigurno. Jos samo da tvoja prica bude u njemu ;) :oops:
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Hm, da... i to bi u tu istu svrhu bilo neophodno :scratch:
User avatar
Aranel
Pa'u 10. razine
Posts: 466
Joined: 05 Oct 2003, 15:20
Location: Istočna Anarhija
Contact:

Unread post by Aranel »

Nažlost Zoran ne dolazi, ali Mario Berečić će imati predstavljanje svoje knjige! Čitat će jednu priču. :mrgreen: a moći će se i kupiti!

Čestitke Mariu na izlasku knjige! :flower: :ocasion:
Dagi
Skriboman
Posts: 2320
Joined: 13 Mar 2004, 00:57
Location: Zagreb
Contact:

Unread post by Dagi »

Od hrvatskih kneĹževa koji ratuju sa samim Sotonom, preko izvornog horrora slavonskih [?]orova, do mra?nih alegorijskih fantazmagorija!

Željezna horda Marija Bere?i?a

zbirka pri?a, bro[?]irani uvez

cijena 50,00 kuna

Isporuka: prostorije udruge SFera utorkom rano predve?er ili prema dogovoru.

Razgovor s Marijem moĹžete pro?itati ovdje, dok ulomak pri?e Ledeni knez pro?itajte tu.
Post Reply