Djela kojih se sjećamo, ali ne i detalja o njima

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
TB
Ancient
Posts: 559
Joined: 31 May 2006, 13:25
Location: Zagreb

Djela kojih se sjećamo, ali ne i detalja o njima

Unread post by TB »

Kao mali sam pročitao mnogo Sf djela, čitao sam ih mnogo više nego danas kao veliki i tada sam čitao radi gušta radnje i ideje, ne zamarajući se mnogo sa autorom ili detaljima o djelu.
Bile su mi super te priče i romančići i dan danas se sjetim nečeg zanimljivog što sam davno proćitao, ali ne i autora ili naslova.
Možda se to dešava još nekome. Tako da sam mislio da ova tema bude o tome- o pronalaženju detalja o nečem pročitanom, ali poluzaboravljenom.

Evo konkretno:

Davno sam čitao neku SF priču o momku školarcu, koji je djevac.
On primjeti da polako dobija telekinetičke moći koje polako jačaju... tako da u jednom trenutku uspije snagom uma izbaciti kamen u svemir.
On svoje moći malo pokazuje kao šalu, na primjer, mislim da radi psine u razredu pod nastavom. Radi toga postane popularan kod curica u razredu, pa mu jedna da... i nakon ćina, izgubi svoje moći.

Zna li netko naslov i autora ?
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Re: Djela kojih se sjećamo, ali ne i detalja o njima

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Push No More, ili po Sirius-ovski, a ne znam koji broj, Nema više guranja. Nisam sad siguran tko je autor, Sheckley možda???
A. Ziljak
Post Reply