2dio Aratona

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
User avatar
Dren
Jedi Master
Posts: 247
Joined: 16 Jun 2004, 09:18
Location: Place shifting atm

2dio Aratona

Unread post by Dren »

Alo ljudi, jeli tko ?itao, i kakvi su komentari?
Interesira me jeli se isplati kupiti.
if we learn from our mistakes then I'm getting a fantastic education
User avatar
Kris
Jedi Master
Posts: 228
Joined: 19 Aug 2003, 13:37

Unread post by Kris »

Ne.

:)

Nisam čitao, ali sam čuo komentare da se ne isplati čitati, a kamoli kupiti. Navodno je treći dio najbolji, ali ko će to dočekati ako se ubiješ od muke na prva dva.. :scratch:
You think of me as rats. You think of a thing known as The Air Force Survival Handbook, where it explains that if you cut off one of my heads --which is where the poison is -- you must then slit open the ventral side and continue the cuts to extend the length of each leg. Subsequent to this, the skin can be peeled off, the belly opened and emptied, the backbone split and both halves roasted on sharpened sticks over a small fire.
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

ima zanimljivu naslovnicu :;

no preskupo, 250 kn za jednu knjigu je puuuuno previ[?]e, pogotovo ako se uzme u obzir da poslije treba uzeti i nastavke

pomalo me nervira ov izdava?ka navika da ih nije briga za kupce jer drĹžava otkupi za knjiĹžnice i taman i mpokrije tro[?]kove i ostvari malu dobit a za ove u slobodnoj prodaji smatraju da je to ekstra profit
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Unread post by Zoran »

Den wrote:ima zanimljivu naslovnicu :;
Čekaj, govoriš za prvu ili drugu knjigu? Zar nije za prvu naslovnicu radio Žiljak? Ako je, pretpostavljam da je onda radio i za drugu. A komentar na prvu je bio nešto u stilu: "nije mi se to dalo čitati, ali sam pretpostavio da tolika knjiga mora unutra imati i neku ženu pa sam to stavio na naslovnicu."
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

za prvu, drugu nisam vidio

a obja[?]njenje naslovnice je originalno :headbang:
User avatar
Ire
Phd In Horribleness
Posts: 6638
Joined: 04 Aug 2003, 18:51
Location: Zagreb

Unread post by Ire »

"nije mi se to dalo ?itati, ali sam pretpostavio da tolika knjiga mora unutra imati i neku ženu pa sam to stavio na naslovnicu."
viš ti te žene.. di se sve guraju..
Instant Geek. Just Add Coffee.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

SluĹžbena, tj. moja, verzija verzija pri?e o naslovnicama je sljede?a:

Rok za izradit naslovnice je bio cca 25 dana. S obzirom da ja ipak nisam dragi bog (on bi moĹžda stigao pro?itati 2000 stranica u tom vremenu), dobio sam nekakav sinopsis. E sad, cijeli roman u sinopsisu me jako podsje?ao na one stare hibride SF i F, npr. Burroughsov Carter s Marsa i te stvari. A kako je i likovni urednik izdanja htio onako ne[?]to privla?no...

Ĺ to se ti?e cijene: po zagreba?kim sajmovima knjiga se komad dade dobiti za 180 kn. Jo[?] uvijek je puno, ali [?]to se tu moĹže...

Ina?e, Oliver Frani? je navodno pisao roman 20 godina.

Hvala za komentare o naslovnicama. Iako mi se ?ini da su bili tongue-in-cheek.

Ali kako re?e P.T. Barnum, nema lo[?]eg publiciteta, he, he.
A. Ziljak
User avatar
Den
Pa'u 10. razine
Posts: 457
Joined: 04 Aug 2003, 22:19
Location: Osijek

Unread post by Den »

a ?uj, mora se priznati da privla?i paĹžnju
u prolasku pored izloga punog knjiga, pogled je zapeo za nju i da je cijena bila prihvatljiva knjiga bi bila prodana (tj. kupljena)
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

Den wrote:a ?uj, mora se priznati da privla?i paĹžnju
u prolasku pored izloga punog knjiga, pogled je zapeo za nju i da je cijena bila prihvatljiva knjiga bi bila prodana (tj. kupljena)
Hvala. Ozbiljno, ovo se svugdje u ilustratorskoj supkulturi smatra najboljim komplimentom koji moĹže[?] udijeliti ?ovjeku.
A. Ziljak
User avatar
HAL9000
Ewok
Posts: 14
Joined: 27 Sep 2004, 21:32

Unread post by HAL9000 »

ma araton je u banani. naslovnica je fakat jedino [?]ta valja.
Aleksandar Ziljak
Ancient
Posts: 959
Joined: 09 Apr 2004, 18:42

Unread post by Aleksandar Ziljak »

HAL9000 wrote:ma araton je u banani. naslovnica je fakat jedino [?]ta valja.
Zna?i, pro?itao si ga? :)
A. Ziljak
Post Reply