Flumen Obscura

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

Post Reply
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Flumen Obscura

Unread post by Zoran »

Mislim da je nosf zaslužio da na njemu prvom otvorim temu :wave:

Dakle, NAJAVLJUJEM da bi se uskoro trebao pojaviti roman "Flumen Obscura", kojeg potpisuje skupina Fluminati. Sedam autora zajedno je pisalo roman, što je samo po sebi već prilično neobičan eksperiment.

Po starom, dobrom običaju, u skoroj budućnosti ću vas višekratno informirati o razvoju događaja vezanih uz samu objavu knjige. :P
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Flumen Obscura

Unread post by Zoran »

I tako, danas mi autori raspravljamo o tome koliko bi knjiga trebala koštati u maloprodaji. I razmatramo neke dosta niske cijene, 49 kn, 69 kn... kao, nisko pa da ljudi lakše kupuju jer se redovito žale da su cijene knjiga kod nas pretjerane. I ok, postavim ja malo pitanje na facebooku i dobijem od jedne korisnice odgovor da bi trebala koštati oko 100 kn, jer ako je dosta manje onda će ona automatski misliti da knjiga ne valja.

I onda sam se krenuo dodatno raspitivati po tviteru i po forumima i ono... ok, ima nekih koji kažu da vole što jeftinije to bolje, ali neki se slažu s ovom tezom od 100 kn. Dakle, mjesto da ljudi navijaju da bude što jeftinije, nagovaraju me da dignem cijenu.

Što vi mislite o tome?

Odbijaju li vas niske cijene od knjige?
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Flumen Obscura

Unread post by Nazir »

70-80 kn je sasvim pristojna cijena. 100 i više mi je već nešto što stvarno moram znat da valja pa da uzmem. S nižom cijenom se usudim riskirati.
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Flumen Obscura

Unread post by Izitpajn »

Ja već 20 godina slušam to "ako je prejeftino, ljudi to neće cijeniti". Super, ali ako je preskupo, neće kupiti.

Lupite 100 kuna, a onda na konvencijama prodajte za 50.
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Flumen Obscura

Unread post by Sandman »

Mene ne odbijaju niske cijene knjige, jer kupujem ovisno o sadržaju i sretan sam kad je jeftinija.

I da citiram Nazira, za nižu cijenu ću prije riskirati sa nepoznatim.

Drugo pitanje je jesu li tvrde ili meke korice? Bez zajebancije.

Za meke do 90-100kn. Za tvrde može i malo više, 130kn.

A sad jedna koju sam čuo od osobe koja inače kupuje dosta knjiga. Koliko je to debelo? (lik vjerojatno kupuje na metar)
Da se osjeća zakinuto ako nema malo više stranica a knjiga košta u prosjeku više.


Ja sam se razmazio kupujući strana mekoukoričena izdanja u Algoritmu do 80kn. Znam da je glupo uspoređivati stranu izdavačku industriju i naše prilike, ali čovjek se navikne.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Flumen Obscura

Unread post by Nazir »

Sandman wrote:Ja sam se razmazio kupujući strana mekoukoričena izdanja u Algoritmu do 80kn. Znam da je glupo uspoređivati stranu izdavačku industriju i naše prilike, ali čovjek se navikne.
That.
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Flumen Obscura

Unread post by Zoran »

Uglavnom, roman Flumen obscura je izašao i predstavili smo ga javnosti, uz pomoć Davora Šišovića :wave:

Kratki tekstić, par sličica i video:
http://www.mojarijeka.hr/kultura/skupin ... n-obscura/
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Flumen Obscura

Unread post by Xaotix »

Izašao po 80 kN, u Super knjižari na popustu. Na Rikonu očekujem fenomenalnu promociju.

Skupiti vas sve autore za potpis ce bit ko skupljati Pokemone :lol:
Randomness is strong with this one!
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Flumen Obscura

Unread post by Nazir »

A jel to valja šta? :zubo:
User avatar
LordShaper
The Q
Posts: 1063
Joined: 02 Jan 2008, 14:15

Re: Flumen Obscura

Unread post by LordShaper »

A ono, čuo sam da je navodno bolje od onog piskarala Kelečića kojem su frendovi izdali roman. Doduše, u ovo je pak upleten onaj mučki provokator Krušvar, sigurno opet neki pe**ri i komunjare. A i ono, to ti je sve ona ista slizana ekipa, kradu prostor za objavljivanje pravim, dobrim autorima.

:zubo:

Gle, znam samo ovo: nas dvojica ćemo si na proljeće slijedeće godine jednu kavicu skuhati pa možemo na balkon sjest dok se ovi raspravljaju :lol:
Proud member of "Ireini najdraži ne-purgeri"

...and then Buffy staked Edward. The End
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Flumen Obscura

Unread post by Nazir »

LordShaper wrote:Gle, znam samo ovo: nas dvojica ćemo si na proljeće slijedeće godine jednu kavicu skuhati pa možemo na balkon sjest dok se ovi raspravljaju :lol:
U jebote da... Fino si se izvukao :lol2:
User avatar
Xaotix
The Source
Posts: 2847
Joined: 19 Apr 2005, 12:55
Location: Schrodingerova kutija

Re: Flumen Obscura

Unread post by Xaotix »

Jok, niste.. i dalje čitate sve, jer ak vas nema u zadnjem krugu...
A s obzirom da su jednom "piskaralu knjigu objavili frendovi", a drugom "onaj mučki provokator Krušvar, sigurno opet neki pe**ri i komunjare"...
Niš, moram to pokupit na Rikonu pa pročitat obje da vidim jel valja šta, il je dobro smao za podložit prekratku nogu od bakinog ormara. :D
Randomness is strong with this one!
Post Reply