Istrakon2015.-Dvojnikov skok

Rasprave o knjigama, časopisima, fanzinima, stripovima, uglavnom svemu što se lista, a ima (ili nema) veze sa SF-om

Moderator: Ire

User avatar
garion
Ewok
Posts: 36
Joined: 04 May 2015, 10:10

Re: Istrakon2015.-Dvojnikov skok

Unread post by garion »

Nema na čemu. Ja to više iz sebičnih razloga :D da se čita i moja priča i da se dobija fidbek, pošto sam od onih koji smatraju da su ovo vremena u kojima pisci sem pisanja moraju biti aktivni i na drugi način, komunicirati sa čitaocima, ne čekati da ih oni sami pronađu...ali generalno i volim da pokrećem ljude da čitaju uopšte fantastiku, tako da ima i univerzalnijih motiva. :read:
Ja dugo nisam čitao domaću( u mom slučaju, srpsku)fantastičnu književnost, ne što sam imao neku rezervu prema njoj, nego što mi nekako nije bila na oku(što se poprilično promenilo pojavom interneta)i što sam po inerciji čitao uglavnom zapadnu fantastiku, i ponešto ruske, što se objavljivalo kod nas. Za nekoliko godina pročitao sam dosta domaće fantastike, i ne kažem, bilo je i lošijih stvari i promašaja, ali i itekako mnogo dobrih, koji po kvalitetu ni po čemu ne zaostaju za svetskom produkcijom. Tako je u Srbiji, a prilično sam siguran da je i u Hrvatskoj slično, da itekako ima dela vrednih pažnje.
Ali da ne zalazim u oftopik, ja bih ti svakako preporučio da nabaviš Istrakonsku zbirku, pa i ako ti se eventualno ne svidi, da ne odustaješ nego daš opet šansu domaćem.
Strah je ubica uma.
User avatar
garion
Ewok
Posts: 36
Joined: 04 May 2015, 10:10

Re: Istrakon2015.-Dvojnikov skok

Unread post by garion »

Zar niko još nije voljan da pročita, i ostavi komentar na zbirku?Hajte ljudi, neće se niko, valjda :D ljutiti ako mu se iskritikuje priča...Sve je bolje od ćutnje.
Strah je ubica uma.
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Istrakon2015.-Dvojnikov skok

Unread post by Nazir »

garion wrote:Hajte ljudi, neće se niko, valjda :D ljutiti ako mu se iskritikuje priča...Sve je bolje od ćutnje.
E vidiš, ovo je jako debatna izjava :zubo: Bilo nas je ovdje koji smo pisali komentare na sve što smo čitali pa je bilo i povratnih komentara koji nisu baš bili pozitivni zbog toga. Ugl, svaka strana je imala svoje argumente, ja sam stava da je bolje da se bar nešto piše nego ništa (komentara) ... No, osim što me malo pustilo, ne posjedujem ovu zbirku pa mi ni nije na listi. Vjerojatno će se više komentirati kako će koji član žirija morat dohvatit zbirku pa će onda past i pokoji komentar ...
User avatar
garion
Ewok
Posts: 36
Joined: 04 May 2015, 10:10

Re: Istrakon2015.-Dvojnikov skok

Unread post by garion »

Razumem., verujem da dosadi..pre nekoliko godina i ja sam teže primao kritike i lakše se uznosio pohvalama, ali odavno nemam problem sa tim, računam da pre ili kasnije svako punoletan :D shvati da je sve to normalno i da je deo igre, da ne može svakome da se svidi naša priča, da ne mora i onome kome se inače sviđa naš stil da se svidi baš svaka naša priča, kao i da kritika ne znači mržnju i da onaj ko kritikuje ne misli da ne možemo pisati bolje...
Čitao sam pre postavljanja teme diskusije o pojedinim zbirkama ovde, i iskreno ja tu nisam video ništa strašno zbog čega bi se iko ne znam kako ljutio.
Strah je ubica uma.
tnicholson
Hani
Posts: 57
Joined: 20 Jun 2014, 13:44
Location: Velez
Contact:

Re: Istrakon2015.-Dvojnikov skok

Unread post by tnicholson »

E vidiš, kako je Nazir rekao, ja ne mogu čitati i komentirati jer ne posjedujem zbirku. Noćas sam tražio i nisam mogao naći kako se naručuje ili gdje je mogu kupiti. Istina, nije to bila opsežna pretraga, ali nije čudno jer mi je baratanje sa tim zbirkama nešto novo. Je li moram pisati narudžbu ili nešto? Kada proguglam Dvojnikov skok ovaj thread bude drugi rezultat pa mislim ono :zubo:
garion wrote:Razumem., verujem da dosadi..pre nekoliko godina i ja sam teže primao kritike i lakše se uznosio pohvalama, ali odavno nemam problem sa tim, računam da pre ili kasnije svako punoletan :D shvati da je sve to normalno i da je deo igre, da ne može svakome da se svidi naša priča, da ne mora i onome kome se inače sviđa naš stil da se svidi baš svaka naša priča, kao i da kritika ne znači mržnju i da onaj ko kritikuje ne misli da ne možemo pisati bolje...
Čitao sam pre postavljanja teme diskusije o pojedinim zbirkama ovde, i iskreno ja tu nisam video ništa strašno zbog čega bi se iko ne znam kako ljutio.
A kritika, kritika ... Mnogi moji frendovi su našli neki kreativni exhaust i često mi postavljaju pitanje, "Kako ti se čini?" Dakle, ja ne mogu reći da mi se ne sviđa (priča, slika, jel ...). Priča možda na prvi pogled i jest napisana loše (tehnika ili radnja) ali ja to ne primjećujem. Ok, kada bi svi gledali samo priču onda bi kvaliteta bila niska, ali zabavnije mi je komentirati priču, događaje nego tehniku, naraciju, dijalog iako je i to važno. Stvar je u tome što se na tehnici može poraditi. Ona srž, ono što je potaklo na pisanje, o tome se mora više pričati, posebno ako nije došlo do izražaja.

Just my two cents ... I naglo smo zašli u offtopic.

Sviđa mi se naslov zbirke. Dvojnikov skok. Iz nekog razloga asocira me na igru Portal.
"Stavio bih i ja ovdje neki citat da sam načitan k'o vi." - tnicholson
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Istrakon2015.-Dvojnikov skok

Unread post by Sandman »

Za "Dvojnikov skok" možeš pogledati na:

http://www.superknjizara.hr

Tamo se mogu naći i neke druge Istrakonove, a mislim i SFeraKonske zbirke.

Ne znam kako je sa narudžbama izvan Hrvatske, ali valjda negdje piše na stranici. Pošto postoji verzija stranice na engleskom vjerojatno se može naručiti i iz inozemstvaa.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Izitpajn
nobody
Posts: 4027
Joined: 10 Nov 2003, 17:42
Location: Sesvete Republjik
Contact:

Re: Istrakon2015.-Dvojnikov skok

Unread post by Izitpajn »

Vrlo vjerojatno će š je moći kupiti na Liburniconu i Rikonu. Ne znam kad je točno Liburnicon, Rikon je u listopadu.
User avatar
Sandman
Ancient
Posts: 746
Joined: 28 Oct 2004, 09:26
Location: Republika P

Re: Istrakon2015.-Dvojnikov skok

Unread post by Sandman »

Izitpajn wrote:Vrlo vjerojatno će š je moći kupiti na Liburniconu i Rikonu. Ne znam kad je točno Liburnicon, Rikon je u listopadu.
Liburnicon je mislim pred kraj 8. mjeseca.

Meni se na predprošlom Rikonu dogodilo da sam na štandu od Albusa našao zbirke, Istrakonske i FFK lijepo poslagane, ali se nisu mogle kupiti. :x

Nije bilo lika iz Nove stvarnosti, on obično zna imati.
"Life... is like a grapefruit. It's orange and squishy, and has a few pips in it, and some folks have half a one for breakfast."
Douglas Adams
User avatar
Nazir
Ancient
Posts: 917
Joined: 09 Aug 2006, 16:41

Re: Istrakon2015.-Dvojnikov skok

Unread post by Nazir »

Mislim da se sve te stvari mogu naručiti tako da se kontaktira Učilište u Pazinu - ono isto koje je navedeno da se tamo šalju prijavljene priče. Ne znam napamet, ako netko ima zbirku pri ruci i nadopiše ... :zubo:
Zoran
The Q
Posts: 1913
Joined: 08 Aug 2003, 21:11

Re: Istrakon2015.-Dvojnikov skok

Unread post by Zoran »

garion wrote:Zoran Krušvar-Profesor
Hvala.
Post Reply